Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 9. 9. 2017 11:05

No je fakt, že se letos moc nedařilo, ani nepočítám co jsem nakoupila a nepotěšilo mně to svým květem, skleník prázdný, tam to nevydrželo asi vedrem a mravencema, produkt za 98Kč v boji proti nim a byli odolní, zvítězili. Teď mi syn staví výběh pro 3 slepice, no ty se budou mít, ale kvůli pesanům, musí, tak a teď to byl pokec,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 9. 2017 11:21

Tak první letošní cibulky amarylek z nákupu jsou doma, ale ještě je nechávám spát, aspoň nežli přijdou další ,abych měla co vzájemně opylit.
Slepice no ty taky chovám, jen mi je v lednu všechny utratily pro tu nákazu ptačí chřipkou. Tady na řece pošlo několik labutí. Ivančicko a Krumlov to chytil - to utrácení nejvíc.
Tak místo čistokrevného chovu mám nyní jen 10 slípek na vejce. Ve čtvrtek bych měla koupit ještě nějaké další. Tyhle z velkochovu jsem nebyla schopná naučit chodit do zahradního výběhu ani za nic. Prostě to nedokáží dostat se do patra.
Tak nyní ještě kupuji kohouta třeba jim to nějak bude schopnej lépe vysvětlit. Když jsem je pochytala a v pytli odnesla ven byly tam spokojené, ale pořád je přenášet????, no to jsem už vzdala. Ale snáší pěkně to se jim teda musí nechat.

Na zahradě jinak jsem letos vypěstovala jen rajčata , pár salátovek ale doslova pár tak celkem 8-10 mini salátovek a úrodu mám jen v dýních a trochu cuket. Co nepomrzlo na jaře v létě uschlo. Tak nic, aspoň pejskové mají kde běhat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 9. 2017 08:54

A pokračuji, sice sleduji ten hurikán, jak řádí, takže naše neúroda je nic, mám na Floridě vnučku, studuje tam už 3rokem, tak mám obavy, doufám, že to bude bez úhony, prý jsou zabarikadování ve škole a "jídla mají dost"
Máte někdo zkušenosti s kososrpem, ten jsem si teď pořídila, srp se ztratil a těch elektrických
nůžek jsem se už nabažila,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 9. 2017 15:43

Dřív se to jmenovalo kosák a nikdo v rodině to nepoužíval, tak neporadím.
Karen, budu vyprošťovat červené amy z květníku, klidně se rozdělím, ale jsou to ty nejobyčejnější.
A ty slepice mají do patra nějaký žebřík? To jsou mladé, nebo vynesené z drůbežárny? Ona ta shánčlivost a hrabání přichází, jak potřebují živiny pro vajíčka. Dokud jim stačí miska, tak lenoší. Posouvám obměnu po týdnech, není na nic čas a navíc mají teď tak mladé, že budeme muset mít obojí najednou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 9. 2017 20:21

nu musím to zkusit tím kosákem, jen okolo těch keříků, protože syn mi křoviňákem setnul všechno, čechravy,udatnu no takové to menší, prý zelené, tak jak to okosím, tak snad ho to trkne
Co prosím značí posouvám obměnu, velikst slepiček, nebo sypání pro ně
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 9. 2017 08:46

Chci je vyměnit, ale furt si říkám příští týden. Tak posouvám termín. :)
Sypání - krmím směsí, pšenici jen jako mlsek. Pečivo už vůbec, jak mi nenesly, tak mi prodejce tvrdil, žádné změny a i mám pocit, že se nacpou tou mokrou houskou a už do sebe nedostanou dost živin na produkci vajíčka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 9. 2017 08:03

Dík, budu si pamatovat, teď moje story se slípkama,syn se sousedem jeli loni pro slípky na trh do Přerova, syn koupil 4 slípky nevím jaký druh, ale byly bíle s takovým černým korálkem a nechal je u souseda, k tomu jsme koupili metrák pšenice, a něco pro začátek. No výsledek dostali jsme asi 80 vajec a nic, soused si koupil líheň a líhne kuřata a vůbec se nezmiňuje, že by nám něco mohl dát, proto si děláme výběh a zkusíme svoje, pro klid, a to je neplatil, teď tady nabízejí dvě fy slepice, a že je dovezou až domů á 150Kč, tak si počkám
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 9. 2017 13:20

Soused je filuta. Ale musel dokoupit kohouta :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 9. 2017 14:46

Tak koukám jak se to tu rozběhlo na tema SLEPICE. Tak ty moje jsem kupovala nějak v půlce dubna a to 5 slepiček snůškovž hybrid .DOMINANT LEGHORND a k nim 6těch prodávaných jako vynešené z drubežárny. První stály 170 Kč druhé jsou za 50 Kč. Všechny jsou bílé ty druhé těžší ale teda snáší všechny jak divé . Sbírala jsem tak 8-11 vajíček každý den. Pak mi jednu z těch starších něco sežralo nejspíš zase potkan to se tu občas stává, . Ulovek je vtažený pod prkna já tu okousanou krvavou část potřu jedem a je pokoj . Tak to bylo i tohle jaro. Nyní jsem chtěla na podzim ještě přikoupit ty první protože jsem odchovala jen dvě kuřátka(vnučka mi posunukla 2 dny před líhnutím termostat u líhně a ta se přehřála . Přežila jen dvě vajíčka v rozích ).
No tak jsme dokoupili dalších 6 slepiček stejných jako ta najaře - Lenghorn . Takovou jsem měla radost že jsme je dostali jenže všechno je jibak. Tyto slepičky našly cestu nahoru okamžitě, žebříček tam mají to ano. Stejný den večer mi ještě dcera přinesla i kohouta. Měla jsem v plánu je na noc zavírat do kurníku nežli si zvyknou ,ale protože vylétli do patra nedostala jsem na ně, ale považovala jsem to za docela bezpečné, hlavně když nesedí na zemi. Měla jsem je tu jen druhou noc když mě ráno čekalo
smutné ráno , hned za brankou ležela nově koupená bílá slepička bez hlavičky. Dal jsem našla jen jednu živou. Kohout přežil. Nikde žádná mrtvolka někam odtažená, žádné poškubané peří. Z dřívějších návštěv škodné jsem pokaždé našla okousané tělo někam zatažené. Tentokrát nikde nic mimo té první co ležela u branky. A já měla takovou radost, že jsme sehnaly tyhle bílé. Když se mi je nepovedlo pochytat na noc do kurníku, ale seděli všechny na králíkárně nebo na trámech byla jsem přesvědšená že jsou v bezpečí. Později jsen ještě jedbnu živou našla. Tak mám ze 6 kupovaných jen 2 a kohout ten tam je taky. Nikde žádné peří....... Tohle se mi stalo poprve že zmizelo víc slípk najednou . Jinak dobrý.
Ovšem nevím co dál. Jestli budou zase sedět tak vysoko nemám žádnou šanci je chytit a zavřít do kurníku. No dál to už dopadalo lépe. Kvočna co vodila ty velké dvě kuřata přijala i tyhle dva syrotky a sedává s nimi v hnízdě a tak není problém je večer zavírat. Po pár dnech jsem zjistila že škodná odnesla slepičky na půdu náš kocour se tam na jedné přikrmoval. No tak to je celá moje story letošního podzimu se slepičkama Zatím žádná nezmizela.

-- 21. 9. 2017 15:53 --

Ještě přidám nějakou tu fotečku .Na prvním obrázku je .DOMINANT LEGHORND

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 9. 2017 09:09

kejki3 píše:Soused je filuta. Ale musel dokoupit kohouta :)


Kohouta měl svého, a ještě dotaz, ten kohout je nutný? Sousedka má asi 8 slepic , kohouta nemá, prý ho musela dát pryč, byl nějaký divoký :-D :lol: :lol:
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 9. 2017 19:25

Karen já když koupím nové slepičky tak je nechám v kurníku zavřené aspoň 3-4dny a pak je teprve pouštím ven. Ony si zvyknou na nové prostředí a pak je s nimi večer rozumnější řeč. :-D Já takhle přece přišla o 2x 10 slepic. Ale to byla jistě liška.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 9. 2017 19:53

No jo, ale já bych je nemohla nechat zavřené v kurníéku celej den není tam okno - byly by ve tmě. . Ale když mám jen jednu tak ji zavírám ze stejného důvodu do králíkárny, jenže 6 by se jich tam taky nevešlo. Byla jsem si jistá že jsou v bezpečí když sedaly na trámech a na králíkarně . Vůbec nechápu že se nerozprchly nebo , já nevím, nikde ani pírko... Dneska už snad to bude dobrý, dneska poprve šla do kurníku s těmi dvěma sirotky i kvočna.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 9. 2017 00:07

Hejjar - kohout je jen na kuřátka a když je jich hodně, tak je rovná. Ale u takhle malého počtu by je utrápil.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 9. 2017 08:37

Souhlasím s kejki. Já si kohouta pořizovala jednak že chci kužata odchovávat, ale hlavně v naději, že by hejno sjednotil a naučil je chodit do zahradního výběhu. No, on tam již chodí. Uvidéme jak se to bude vyvíjet dál.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 9. 2017 11:04

Jo jo on jich tam měl více, no ale kvůli čtyřem slípkám to nehrotím, ať si hoch pomůže, někdy to tady mají hoši těžké,

Jsem v klidu, že toho kohouta nemusím, i když bude slípkám smutno :-D :lol:
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků