Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 5. 2017 09:40

Tohle je buxus na plotě,který já pokaždé jak prorůstá plotem zarovnám a sestřihuji podle plotu tak vlastě je tam jen půlka toho keře - jako by průřez od zhora dolů.

Obrázek

Zatím zůstává svěže zelený jen na vršku, ale i tam se již ukazují proschlá místa. Já s tím nic dělat nehodlám a ani nevím jestli si je vědom napadení prtože si myslím,že ta část u něj asi uschá není. Ty jsi ty svoje ošetřila čím myslím jestli jsi housenky stříkala nebo jsi je jen obírala. ??
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 31. 5. 2017 15:55

Karen myslím, že jsem to stříkla na savý hmyz, ale nevím už název, tady mi říkala sousedka, jestli jsem si všimla keřů u tratě, je tam takový selmel, je to sežrané cugrunt, ani kousek zaleného, prý ráno to bylo zelené, v poledne nic nebylo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 6. 2017 10:36

Máš pravdu, postup postižení buxusu je přímo děsivý. Stáhla jsem pár fotek toho nešťastného buxusu . Na prvním snímku je buxus pře několika roky , na dalším je záběr z dubna letos a na posledních je rozdíl jen několika dnů. Dneska už hnědne i ten vrcholek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 6. 2017 19:45

Nevím Karen co je to za pohroma, ale mně uschly z ničeho nic malé azalky, byly zelené , pupeny, a teď to zhnědlo a opadlo, vypadá to na uschnutí, výměna zeminy a nepomhlo, dnes jsem našla totéž u brusinek, do háje, co nezmrzlotak to schne. A teď dotaz, česnek má listy vysoké a stále to žene nahoru, sytě zelený, nemám je už uzlovat, bude nať a palice nic?. Nejsem sama co to tak roste. Poradí někdo,?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 6. 2017 06:05

Ahoj holky :-) .
Jdu prosit o radu. Nevíte někdo čím mám nabudit Kany aby nasadily na květ? Rostou už do nebe a květ nikde :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 5. 6. 2017 08:16

Tak to jsem měla 2 roky po sobě, až skončily na kompostu. Nádherný listy a žádný květ. Asi je to moc dusičnanů, ty podporujou tvorbu listů, na květy je fosfor.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 6. 2017 12:51

Mě tady loni krásně kvetli, letos jsem ale koupila hlízy jiného druhu a tak nevím. Kdy by asi měli nasadit ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 6. 2017 23:14

Na ten buxus Mospilan nebo jiný neonikotinoid a kontrolovat i zelené rozhrnováním větví, začíná to uvnitř. Taky mi bylo divné, proč někdo vyhodil pěkný kulatý stromek do bioodpadu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 6. 2017 06:59

Ony ty potvorské housenky ožírají i tu zelenou kůru na větvičkách a tím pádem nakonec ty poslední zbytky zelených listů na povrchu uschnou a opadají. Já viděla vyhozené keříky v odpadních kontejnerech již jen docela holé keře.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 6. 2017 14:39

Karen, bohužel ty samé příznaky i jiné rostliny s tužšími lístečky
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 6. 2017 19:28

Tak to jsou špatné vyhlídky. Já tam mám jen ten buxus ale to jsou výpěstky několikaleté, tak si myslím, že by těm housenkám na obživu byly malé. Jinak tu mám jen rybízové keže. Krásné buxusy vzrostlé do plotu máme na chatě, ale to už je starost dcery. Já s manželem se tam již nedostaneme - manžel je na vozíčku a to tam již není přístup.
Upozornila jsem ji tak uvidím jestli je uchrání.
Dík za upozornění
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 6. 2017 18:21

Karen a co manloně od dcery, rostou dobře\,?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 6. 2017 20:19

no vidíš to nevím, musím se optat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 6. 2017 05:09

Ještě vám sem dám našeho Donečka. Nedávno slavil 7 narozeniny a dostel slavnostní oběd. Pod tou horou brambor měl schované kuřátko a takhle si ho hlídal :-) :love:
Obrázek Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 6. 2017 12:16

no ten se má
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků