Fixovat cenu elektriky, aby člověku pořád nezdražovali?

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jan.markefi 9. 5. 2019 09:56

Ahoj bando,

Byl jsem dlouho u PRE a teď v květnu mi budou zdražovat elektřinu, takže si říkám, jestli stihnu odejít jinam, nebo radši sáhnout po nějakém produktu s fixovanou cenou, bo pořád všude slyším elektřina se bude zdražovat, ceny porostou (třeba tadyk jedna černá předpověď: https://www.elektrina.cz/duvody-elektrina-zdrazovani).

Ale jako nevím, jestli to není takové to strašení, jen, ať se člověk nějakému dodavateli upíše na pěkně dlouho a pak se z toho nevyvleče.

Jdete někdo do fixace, nebo se snažíte ušetřit za energie nějak jinak?
jan.markefi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 10. 5. 2019 19:28

Já jdu do fixace pokaždé u Čezu a nestěžuji si. Většinou se zdražuje, tak jsem zatím škodný nebyl.
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 5. 2019 18:14

Pravda je, že fixace je většinou na dva roky, mám registraci taky v Čezu a nestěžuji si, někdy si dělám legraci z toho, čí elekřina zrovna putuje v těch drátech, mám přes pozemek 3 el. sloupy :-D :-D :-D
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.markefi 13. 5. 2019 14:59

Dušan2 píše:Já jdu do fixace pokaždé u Čezu a nestěžuji si. Většinou se zdražuje, tak jsem zatím škodný nebyl.

A kolik se Vám tak cca. podaří za rok ušetřit s fixací oproti normálnímu tarifu? Pokud to potom sledujete?

Já doma akorát ohřívám vodu v bojleru, topíme naštěstí plynem, ale i tak se mi zdá, že platíme hodně.
jan.markefi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 16. 5. 2019 12:46

Já to nějak nesleduji, ale vím že i když se elektřina zdražuje, tak já mám fixaci na tři toky, po které se nezdraží.
Dušan2
Návštěvník