Co byste si rádi přečetli na AZ?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Petra Škarková 30. 11. 2007 13:43

Milí čtenáři a přátelé zahrad:) Velmi by nás zajímal Váš názor: co byste si na Abecedě zahrady rádi přečetli? Jaké téma Vás láká? Jaké rady tu postrádáte? Co byste si rádi vytvořili? Zajímá nás každý Váš postřeh, ať už dobrý nebo špatný. Rádi Vašim přáním vyjdeme vstříc. Těším se na rady, nápady i dotazy:)
Škarková Petra (AZ)
Petra Škarková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod masula 1. 12. 2007 09:24

Ráda bych se dozvěděla něco o samosprašných odrůdách aktinidií, jaké jsou s nimi zkušenosti v našich podmínkách.
masula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petra Škarková 1. 12. 2007 17:41

Milá Masulo,

toto je odborný dotaz, na který se jistě najde v nejbližší době prostor :-)
Jsem moc ráda za zájem na dění webu Abeceda zahrady. Přeji pěkný večer. Š. P.
Petra Škarková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brontosaurus123 2. 12. 2007 13:33

To je dobré, že se takhle ptáte :lol: mě by zajímalo jaké kytky v květinářství jsou moderní a jaké se hodí k jaké příležitosti. děkuju Romana :)
brontosaurus123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 12. 2007 09:55

Romano,

v tomto měsíci vyjde článek o pokojových rostlinách vhodných pod stromeček. Nebudou to ale rostliny, jak je běžně koupíte, ale vánočně ozdobené, aby obdarovaného ještě více potěšily. :D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 9. 12. 2007 10:30

Ano, tento měsíc vyjde článek o pokojovkách pod stromečkem. A zájem je velký, takže někdy v příštích týdnech bude i článek o pokojových rostlinách hodících se do moderního bytu.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 12. 2007 17:59

Jistě více hlav více rozumu,nenapadám Abecedu zahrady ale pokud máte zájem o jakoukoliv fundovanou odpově´d na cokoliv zkuste se podívat nejdříve na jádro. Dost nápadů co se týká kiwi existuje na kiwilandu.A těchto podobných odkazů je na různé rostliny dost.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 18. 1. 2010 13:35

uz tu dlhsie nikto nepisal,ale mne to neda tak musim.... Rad si precitam clanky hlavne k izbovym rastlinam. ale tu drviva vacsina clankov sa tyka orchidei. Berem ze je to tema co vela ludi zaujima, ale napriklad ja som sem chodil kedysi kazdy den a vzdy som si nieco zujimave precital. ale poslednu dobu sem pridem raz za 2 tyzdne pozrem clanky a vsade orchidee, tak chodim po inych strankach. A sem chodim pomenej.
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2010 17:32

Také se přidám na orchideje nenadávám je to kytka jako každá jiná ale jsou tu seriály a články jak píše Matej samé o orchidkách -poradny atd. také bych přivítal i jiné články a poradny o sukulentech,Amarylkách a jiných květinách děkuji .
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 13. 6. 2011 19:49

zhanam nieco ako pestovat rastliny v gabionoch. vpodstate gabiony v zahradnej architekture. nasiel som na internete dajake fotky, zvacsa zahranicne clanky. Pouzitie v komunalnej zeleni alebo cestach, ale nicmoc v zahradach. Unas na Slovensku sa moc v zahradach nepouziva, a pritom to je zaujimavy prvok, tak by ste mohli nieco o tomto napisat :) teda ak tu tatotema este funguje...
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyprik 14. 6. 2011 07:21

Dobrý den všem pěstitelům,
nedá mi to a pokusím se k této otázce vyjádřit. Na jedné straně se mi líbí nové příspěvky od přispěvovatelů (jsou totiž tematicky docela vyvážené a i většinou velmi zajímavé), na druhé straně bych si trochu rýpnul do příspěvků zahrádkářů-amatérů v rubrice Zahrádkáři si radí. Jde totiž o to, že se zde nové příspěvky obměňují zřídka a zejména o to, že se v podstatě téměř všechno točí kolem pěstování orchidejí (tak jak píše pan Matej S. a někteří další). Copak všichni pěstují jenom pokojové rostliny a hlavně orchideje? Když se totiž podíváte na celkový počet příspěvků z hlediska témat, tak jsou jasně na prvním místě Orchideje - přes 57000 příspěvků, pak dlouho nic až dále Pokojové rostliny - asi 16600 příspěvků, pak ještě Okrasné dřeviny a rostliny (necelých 7900 příspěvků - díky alespoň za tento počet), ale všechna ostatní témata již jen paběrkují ve stovkách příspěvků. Copak tady nejsou žádní pěstitelé zahradních rostlin, zelináři, ovocnáři a sadaři? Takže takhle to vidím já. Jinak je to pouze můj subjektivní názor, takže ho berte prosím s rezervou. Jinak jsem rád, že toto fórum Zahrada abecedy existuje, je zde mnoho dobrých věcí, výborné jsou třeba občasné soutěže o lístky na zahradní výstavy atd. Přeji Vám mnoho úspěchů ve vylepšování kvality tohoto fóra a všem zahrádkářům a pěstitelům mnoho pěstitelských úspěchů. S pozdravem M.S.
kyprik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 6. 2011 21:55

Zdravím, plne souhlasim! Vim, ze tu je moda orchideji, take nejake mam, ale zabyvam se jimi hlavne v zime, pres rok je prece jen nutnosti zabyvat se jinymi rostlinami, proto prispivam do sekce ovoce a zelenina docela casto-klidne se podivejte, pokud nebude vetsi zajem o tato temata (pestovani) rychle to dopadne asi tak, ze vse bude z Ciny a pak horko tezko si nekdo vzpomene, ze mu chybi napr-cesky cesnek, ze?!
absolutne souhlasim, vseho s mirou... Zdravi M.Š.
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 6. 2011 12:35

Zahrádkáři si radí je odkaz forum. A forum tvoří uživatelé. Pokud sem chodí pěstitelé pokojových květin, baví se o nich.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků