Jakou rostlinu jste si naposledy přinesli domů a odkud?

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Alinka 23. 1. 2012 20:05

Dnes jsem si koupila 3 primulky a 2 hyacinty... v Globusu, .....v Obi byla cymbidka,vandy, oncidka,papučáci a spousta jiných druhů........jen ty šílené ceny pro mou peněženku >:-(
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvetinka7 13. 3. 2012 16:19

Ja som naposledy na MDŽ dostala vriseu a inak som nakupovala naposledy na www.rastlinky.sk, teraz našťastie len zeleninové a bylinkové semená. Ale rok je dlhý. Za 2 týždne tam určite zasa pošlem nejakú objednávku.
kvetinka7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 20. 3. 2012 17:05

Tak jsem si udělala radost a zítra mi přijdou mimo jiné gladioly odrůda
Green Star a Chocolate a ještě směs velkokvětých, to je první objednávka pak ještě z Kruhu a od Petro begonie, fuchsie, stévia a nějaké keříky, tak si vyhrnu rukávy a pustím se do toho. Mirku jestli to budeš číst možná bych si objednala i tu Helenu R. a k tomu nějakou radu, čemu se mám vyvarovat V dubnu prý má být ještě sníh.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 5. 2012 13:23

Táááák dnes mi došla stevia rebaudiana a jiaogulan - pětilistý ženšen, brusinka americká. No to budeme zdraví,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 4. 5. 2012 08:04

Včera mi dorazily vonné pelargonie a několik dní před tím pupečník, zimovzdorný rozmarýn, monarda a medvědí česnek.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 5. 2012 20:29

medvědí česnek využíváš v kuchyni? Tady u nás roste někde na louce. Sousedka na něj chodí.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 5. 5. 2012 07:14

Ano, ale poblíž nás roste pouze v chráněné krajinné oblasti, takže na něj nemám kam chodit. Teď ho budu mít hned u ruky.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 9. 2012 15:58

Tak jsem si dnes koupila hořec, sice nevím jaký, ale zžejmě podzimní když kvete teď, je třetí a taky posůlední. Jo za 90Kč, a cibuloviny do truhlíku,tak to bylo písané,ale jsem tu ještě dva dny, tak nevím co ještě uvidím. V baum měli orchideje od 119 do 199 a potom jednu za 329, ale ta byla přepychová. Jinak hodně těch barvených modrých.Pozastavila jsem se u vřesů byly oranžovo-pomerančové samozřejmě barvené. Tak a teď k tomu hořci v květníku je obložen mechem, takže půda do kysela? :hm :hm
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 11. 2012 17:24

Myslím že snad se tahle rostlina jmenuje vřes? nebo snad vřesovec? Ale nejvíc by mě zajímalo, co s ním aby přečkal zimu.Je čerstve vysazený s kořenovým balem.Docela se mi to líbí jde jej nějak i namnožit?

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 11. 2012 08:58

Včera jsme se vrátily z Moravy a dovezla jsem si novou mini :-) Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 4. 11. 2012 10:14

Ach ta je nádherná :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 4. 11. 2012 16:53

Je nádherná :tleskani :tleskani :tleskani
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 11. 2012 17:00

Moc pěkná květinka :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 11. 2012 21:36

Tak to se Ti povedl kup, krásná. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Karen co to je Ti nepovím, ale množit se snad dá. Co jsem se dočetla tak se ohne větvička, něčím se zatíží do hlíny a mělo by to zapustit kořínky. Přiznám se, že jsem to zkoušela 2x, ale nevyšlo to. Tak nevím, ale Ty jsi zdatná množitelka, věřím, že Tobě se to povede.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 11. 2012 08:18

To je hřížení jestli se nepletu.Já tuhle metodu zkoušela u rybízu a zakořenilo to. Je dobré tu část větvičky co přijde do země trošku poškodit ,nepatrně naříznout svrchní vrstvu kůry. Povedlo se mi to, ale trvalo to moooc dlouho .Ještě druhý rok to samo bez zatížení nedrželo v zemi. až ten další. To u rybízu stačí zasadit řízek u těch se mi chytlo z 10 - 8.
Tak to vyzkouším i u tohoto vřesu ,jen jestli dočká jara.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků