Padlí na angreštu - ochrana

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 4. 2016 17:14

Jen co přestane padat sníh :!: Pak se do toho pustím
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 5. 2016 20:16

Zdravím.
Jak to vypadá s Vaším angreštem ?Věřím, že dobře. Můj jsem postříkal 3x a je krásně čistý i plody.
Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 5. 2016 21:03

Stříkala jsem jen 2x a zatím to vypadá pořád dobře :tleskani :tleskani , doufám, že to vydrží, v tom případě by to byl ten nejlepší postřik. Díky za radu!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 6. 2016 18:09

Zdravím Vás.
A omluvte prosím mojí zvědavost. Jak vypadají angrešty, určitě výborně.
Milan.P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 6. 2016 20:00

Angrešt vypadal dobře, než ho potloukly kroupy... takže je většina úrody na zemi :hm. Ale co zbylo je bez padlí a dokonce i bez mšic a jiné havěti. Prostě je pokaždé něco, ale postřik funguje a to je hlavní.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 7. 2016 20:02

Dneska jsme zavařovali. Taky se odhadujeme, jestli stříkat, nebo nahradit rezistenty. Jeden je nechutný, ale na zavaření dobrý, jeden tmavý mi ožrala ponrava, ten byl výborný a Spinfree má veliké plody, docela dobré, jen silnější šlupka.
U fungicidů si říkám, že by ten angrešt vyšel dost draho, ale s tím olejem je to prakticky zadarmo. Dneska jsme olejem likvidovali larvy komárů v sudech, taky snadno a rychle.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 3. 7. 2016 20:52

Smekám, jak se vyznáte.
Ten postřik (prášek do pečiva a trochu oleje do vody) používám již nejméně 3 roky a padlí jsem od té doby na angreštech neněl.Za zkoušku nic nedáte.Zdraví Vás. Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milan P. 10. 4. 2018 15:44

Zdravím Vás.
Nečekám, že se někdo ozve, ale zajímalo by mne,jestli pomohl postřik na padlí na angreštu z 5g prášku do pečiva 10ml stolního oleje (řepkový apod.) a 1 l vody. Milan P.
Milan P.

Odeslat příspěvekod nasťa 13. 4. 2018 12:33

učinkuje váš postřik i na Jostu a rybíz?? díky nasťa
nasťa

Odeslat příspěvekod Milan P. 13. 4. 2018 13:49

Zdravím Vás.
Nevím , mám vyzkoušené jen na angrešt. Na ten působí výborně. Ale za zkoušku nic nedáte.
Milan P.

Odeslat příspěvekod Veronika nova 29. 4. 2018 20:37

Milan P. píše:Zdravím Vás.
Nečekám, že se někdo ozve, ale zajímalo by mne,jestli pomohl postřik na padlí na angreštu z 5g prášku do pečiva 10ml stolního oleje (řepkový apod.) a 1 l vody. Milan P.

Hezky vecer, mam male pludky na Zlatem fiku, zda se mi, ze zacinaji belat, muzu jeste ted striknout timto postrikem.
Diky.
Veronika nova

Odeslat příspěvekod Milan P. 3. 5. 2018 12:41

Omlouvám se, ale mám vyzkoušeno jen na angreštu,jak jsem psal výše.Již jsem angrešt 2x stříkal a je stále krásně zelený. Nevím. I když je tento postřik podle mě neškodný , v tomto se Vám bojím radit.
Milan P.

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2018 23:36

Zlatý fík je odrůda angreštu. Já jsem použil klasický postřik, nějak se mi nechce do experimentu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 29. 5. 2018 12:24

Lepší padlí na angreštu nežli padlí na hlavu!
Michal

Odeslat příspěvekod Bobo mili 27. 1. 2021 17:12

Pane Milane, ja letos vyzkouším váš postřik z prášku. Měl jsem angrešty úplně zdecimované.Ty co mám jsou v pěstované na plaňce "Fík a Šolc. naději". Mám v plánu koupit nové ale nevim jakou odrůdu zvolit když ani rezistentní není jisté.
Bobo mili
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků