Padlí na angreštu - ochrana

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 4. 2016 18:14

Jen co přestane padat sníh :!: Pak se do toho pustím
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 5. 2016 21:16

Zdravím.
Jak to vypadá s Vaším angreštem ?Věřím, že dobře. Můj jsem postříkal 3x a je krásně čistý i plody.
Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 5. 2016 22:03

Stříkala jsem jen 2x a zatím to vypadá pořád dobře :tleskani :tleskani , doufám, že to vydrží, v tom případě by to byl ten nejlepší postřik. Díky za radu!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 6. 2016 19:09

Zdravím Vás.
A omluvte prosím mojí zvědavost. Jak vypadají angrešty, určitě výborně.
Milan.P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 6. 2016 21:00

Angrešt vypadal dobře, než ho potloukly kroupy... takže je většina úrody na zemi :hm. Ale co zbylo je bez padlí a dokonce i bez mšic a jiné havěti. Prostě je pokaždé něco, ale postřik funguje a to je hlavní.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 7. 2016 21:02

Dneska jsme zavařovali. Taky se odhadujeme, jestli stříkat, nebo nahradit rezistenty. Jeden je nechutný, ale na zavaření dobrý, jeden tmavý mi ožrala ponrava, ten byl výborný a Spinfree má veliké plody, docela dobré, jen silnější šlupka.
U fungicidů si říkám, že by ten angrešt vyšel dost draho, ale s tím olejem je to prakticky zadarmo. Dneska jsme olejem likvidovali larvy komárů v sudech, taky snadno a rychle.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 3. 7. 2016 21:52

Smekám, jak se vyznáte.
Ten postřik (prášek do pečiva a trochu oleje do vody) používám již nejméně 3 roky a padlí jsem od té doby na angreštech neněl.Za zkoušku nic nedáte.Zdraví Vás. Milan P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milan P. 10. 4. 2018 16:44

Zdravím Vás.
Nečekám, že se někdo ozve, ale zajímalo by mne,jestli pomohl postřik na padlí na angreštu z 5g prášku do pečiva 10ml stolního oleje (řepkový apod.) a 1 l vody. Milan P.
Milan P.

Odeslat příspěvekod nasťa 13. 4. 2018 13:33

učinkuje váš postřik i na Jostu a rybíz?? díky nasťa
nasťa

Odeslat příspěvekod Milan P. 13. 4. 2018 14:49

Zdravím Vás.
Nevím , mám vyzkoušené jen na angrešt. Na ten působí výborně. Ale za zkoušku nic nedáte.
Milan P.

Předchozí stránka