zásilkový obchod Sieberz s.r.o. ?? Máte zkušenost?

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 6. 2008 22:00

Budeme trpěliví, a když tak počkáme, co dovezete. Pak nám polezou oči z důlků :shock:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 6. 2008 07:19

No nedělejte si naději . Fíků mají na stromech méně než já, rajčata maj menší než já a papriky jim teprve rozkvétají. To by koukali co má ve střední Evropě paní HanaT. Rozkvétá jim tady granátové jablko. To mě letos venku teda nepokvete. Je to tady asi o 14 dní až 3 týdny napřed než u nás v polabí. Jahody už mají sklizené, třešně přezrálé a moruše(tu mám také na zahradě) ty jsou už také zralé.Ale ty rajčata a pariky by už mohli mít zralé. Nechápu co na jaře dělali.Okurky také o moc napřed nemají. Tady snad neplatí : sázet až po zmzlých :hm .
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 10. 6. 2008 10:58, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 6. 2008 10:15

Asi to nemusí předpěstovat, protože jim to počasí udělá stejně.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 6. 2008 21:51

Možná měli chladné jaro?
Pomalu se vyrovnáme jižnějším krajům, a s našimi vychytávkami je ještě trumfneme (pokud nebude mít někdo zakové zpoždění, jako se letos dařilo mně - ale už doháním :tleskani ). Paní Hana by jim měla poslat fotky zahrady, vy orchidejky, to by koukali:!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 6. 2008 07:15

No jo to jsem si uvědimil že jsem nikde neviděl žádné rododendrony ani azalky. To by teda koukali u pani Hany.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 6. 2008 12:17

škoda že kvetou jen tak krátce,dneska by vás ta moje zahrada taky moc nezaujala ,
a kdoví jestli by jste si těch nekvetoucích obyč keřu vůbec všimnul
tam je mají jistě taky dávno bez květů.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 6. 2008 15:59

A tak to jo ,sleduju všechno :nenapadne . Jaké stromy a keře se tady vyskytují. Snažím se je poznat(to se mi né vždy podaří :'( )
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 6. 2008 21:07

Na azalky a ronďáčky je tam asi moc teplo a sucho, nejsou k vidění nikde na jihu. Za tam mají jiné krásy, i když ty naše jsou určitě lepší ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 6. 2008 21:24

Tak tak je to pravda.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Markéta 13. 1. 2009 18:07

Ahoj rostlina malá, ale pokud má jít ven,tak to nevadí. V prvních letech ji aspoň můžete přikrýt. Píší tam že jsou mrazuvzdorné do 15° letos u nás bylo 19°což znamená že by zašla. Jinak přeji hodně úspěchů.
Markéta

Odeslat příspěvekod Scandiaca 22. 5. 2009 15:58

Já chci jenom přihodit zkušenost s Sieberz s.r.o...

Jen pro info, objednávali jsme toto: http://www.sieberz.cz/PRALINA-horska-hru-e-R-zne--415c1d47163.html?csType=0&csArtID=47552

Základní plus je v tom, že rostlina přišla velká a zdravá. Cena...hmmmm..řekněme že víceméně odpovídající.

Bohužel asi nehledí na to, kdy zásilku posílají, takže chudák stromek ležel na poště přes Velikonoce. Ještě bych pochopila, že velká firma si nemůže takové "prkotiny" hlídat, když toho mají hodně... Ovšem vůbec se mi nelíbilo, jak to měli zabalené. Rostlinka byla v nadepsané krabici vzhůru nohama (!!!!), násilně narvaná a (nejspíš bonusová) flaška s hnojivem byla hrozně špinavá a jen tak mrsknutá uvnitř, takže se to všechno navzájem krásně pomlátilo..

Jinak OK. Jejich katalog je ovšem hroznej. Ohledně fotek se nebudu vyjadřovat, ale to, že uvádějí zavádějící názvy /horská hrušeň je vlastně americký druh muchovníku, že/ to mě docela štve. Moje mamka totiž už na zahradě má muchovník oválný no a kdyby věděla, že tohle je skoro to samé akorát prý chutnější, tak by si ho nejspíš neobjednala..

Rostlina pěkná, to jo, ale to okolo mě teda zrovna nenadchlo.
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alenkali 31. 5. 2012 11:46

Objednáno 2.5.2012 5 položek, na telefonickou urgenci dodány 31.5.2012 pouze 2 položky, ostatní jsou prý vyprodány. Naprosto neschopná firma s krásným katalogem. Se zákazníky si jen hraje!!!! Nedoporučuji!!!
alenkali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 5. 2012 15:03

S objednávkami u této firmy jsem skončila po jediném pokusu. Sousedka se nechala opět zlákat, a přesně, jak píšete: z nabídky měli jen něco a ještě dvě rostliny byly jiné, než objednané, a kvalita nevalná. Za polochcípáčky tolik peněz... :hm :pozor
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Ludek_II 24. 2. 2015 13:31

Katalog a la Starkl = fotomontáže + předražené.
Ludek_II
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Violettas 13. 5. 2018 21:59

trochu znat to je ale duvodem k pouzivani neni uspora... bral jsem Vervu 100 zkusebne parkrat, a pri cene skoro o 20 vyssi se najezd zvysil ani ne o 10... ale proc to obcas nenalejt a neprocistit motor...
Violettas

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků