Dřevoplasové terasy - zkušenosti

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Malík 18. 8. 2017 08:30

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s dřevoplastovými terasami? Našel jsem zde: https://www.multiplast.cz/eshop/drevoplastove-podlahy-wpc-40/drevoplastove-podlahy-wpc-126. Nevíte, zda opravdu vydrží tak dlouho (garantují 25 let záruku na materiál)? Jsou opravdu lehce udržovatelné?

Moc děkuji za info,
PM
Pavel Malík

Odeslat příspěvekod Barbora Malá 21. 8. 2017 08:09

Dobrý den, osobně WPC materiál doporučuji. Je ale třeba opravdu spolehlivě vybrat dirmu, která vám terasu bude realizovat. některé firmy totiž používají duté profily, což vůbec není vhodné řešení. Nejlepším řešením jsou profily plné. Osobní zkušenost mám s firmou woodplastic - www.woodplastic.cz. Ta právě dělá terasy z WPC materiálu a z plných profilů. Životnost tohoto materiálu je opravdu vysoká. Woodplastic dává záruka až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz.Odhadovaná životnost materiálu je ale až 50 let.
Barbora Malá

Odeslat příspěvekod Robert Prax 14. 9. 2017 09:53

I za mě WPC. Ale taky upozorňuji na firmy, které dělají terasy z toho materiálu, ale z dutých profilů. Tyto profily jednak nejsou vhodné a jednak jsou s nimi spojeny i vícepráce, které se pak promítnou na celkové ceně. Takže ano, za mě WPC, ale z plných profilů.
Robert Prax

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 10. 2017 19:37

Dobrý den Roberte, pokud tedy WPC, tak plné pofily, ano?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ida45 12. 11. 2017 12:00

Dobrý den, my máme terasu z WPC už 3.rokem a jsme spokojeni. Ano, pokud uvažujete nad terasou z WPC, tak jedině plné profily. Ty mají delší životnost a jsou kvalitnější. Jinak plné profily se dají také koupit, jsou levnější, ale nevyplatí se - krom toho, že nejsou tak kvalitní, tak jejich instalae vyžaduje více práce a k tomu tedy i více náklady. My máme terasu od firmy Woodplastic.
Ida45

Odeslat příspěvekod Ronaldina5 14. 12. 2017 17:23

Dobrý den Ido, mohu se prosím zeptat, jak se materiál chová na přímém slunci? Rozpaluje se?
Ronaldina5

Odeslat příspěvekod Alecca 25. 12. 2017 23:25

Dobrý den, je ten WPC vhodný třeba i jako ochot kolem bazénu?
Alecca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denisa78 26. 12. 2017 20:44

Alecco, určitě je. My ho kolem bazénu máme na chalupě a jsme spokojeni. Takže určitě nemusíte mít strach.
Denisa78

Odeslat příspěvekod richardsonec 26. 7. 2018 08:56

já jsem pro oboje. U domu máme terasu ze dřeva. Kolem bazénu jsme dali tohle http://www.vetas.cz/clanky/terasy-wpc-prkna . Kvůli tomu, že některé dřeviny to kolem mokrých prostor nedává. Myslím, že jde o dub a pak o exotické dřeviny. Prý někdy černají v kontaktu s nerezí ( třeba u schůdků).
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin93 20. 7. 2021 12:25

Před 3 lety jsme si s manželkou pořídili dřevoplast na terasu z Multiplastu. Zatím jsme furt spokojeni. Nějaké opotřebení tam je, ale je minimální. Údržba je taky v pořádku, nic náročného. Pokládku jsem zvládl s malou pomocí sám. Nic složitého.

Pavel Malík píše:Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s dřevoplastovými terasami? Našel jsem zde: https://www.multiplast.cz/eshop/drevoplastove-podlahy-wpc-40/drevoplastove-podlahy-wpc-126. Nevíte, zda opravdu vydrží tak dlouho (garantují 25 let záruku na materiál)? Jsou opravdu lehce udržovatelné?

Moc děkuji za info,
PM
Martin93

Odeslat příspěvekod JiriNovotny1975 2. 8. 2022 16:03

Na terasu bych radil klasickou variantu - dřevěná terasová prkna. Vydrží déle a vypadají lépe.
JiriNovotny1975

Odeslat příspěvekod Martin633 27. 10. 2022 09:40

Dobrý den,

každá terasa je třeba udržovat. Nám bohužel po 5 letech změnilo dřevo barvu, proto jsem nechal celou terasu obrousit a natřel jsem speciálním přípravkem, který zabíjí plísně a houby a pak zalakoval a dřevo vypadá skvěle! Na léto jsme na terasu koupili umělou trávu – https://www.eamadeo.cz/umela-trava, která dřevo chrání před přímým sluncem.
Takže si myslím, že i u dřevoplastové terasy se takovým problémům nevyhnete.
Martin633
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků