Zimní zahrada

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod zlatkovic 23. 2. 2017 10:48

Zdravím Vás přátelé? Mohl by mi tady někdo poreferovat o zimních zahrádách?
Výhody nevýhody?
Na pohled je to fajn, ale zajímá mě jak je to v praxi. http://thermont.cz/zimni-zahrady
Firmě Thermont věřím ve výrobě, ale abych nebyl zklamaný z neužitku
Děkuji předem! :!:
zlatkovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sedlackus 6. 3. 2017 12:01

Zdravím,
rodiče si před cca 20ti lety nechali udělat zimní zahradu místo balkonu. Rozměr dxvxš cca 5x2,5x2,5m.
balkon je vedle s obývacím pokojem propojen dvěma okny 140x120, pod kterými jsou radiátory, a dveřmi, tedy byl... Montáž proběhla na podzim a ihned první zimu se okna vyndavala z pantů, dveře se vyhodily a radiátory v celém obýváku (cca45m2) se vypnuly. Zimní zahrada i v zimě bez problémů vytopí. Matka je vášnivá zahradnice a v zimě je tato zahrada přeplněná květinami. Před dvěma lety si nechali vyrobit menší zimní zahradu v prvním patře. Vše orientováno na jih. Můžu jen doporučit. Jedna malá nevýhoda přeci je, v létě tam za sluníčka bez nějakého stínění člověk nevydrží ani 20 minut, ale pro kaktusy super :)
Sedlackus

Odeslat příspěvekod bohacvlada 15. 3. 2017 10:22

Pane zlatkovic vy urcitě nejste zástupcem te firmy co o ni furt pisete že jo :-D
bohacvlada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richardsonec 2. 7. 2018 13:24

Za mě je dobrý to, že můžete v pohodě v zimě posedět venku a pak se dobré možnost využití rekuperace tepla. Jinak si v tom asi najde každý, co potřebuje. Koukal jsem na http://www.abev.cz/zimni-zahrady . Viděl jsem zimní zahrady, které třeba sloužili jako krytí na vnitřní bazén atd.
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 8. 2018 07:50

Záleží, co od zimní zahrady očekáváte a hodně s tím souvisí, na jakou světovou stranu směřuje. Pokud ji chcete třeba jako rozšíření obýváku, pracovny atd... tak rozhodně opatrně s orientací na jih. My jsme před pár lety tuhle chybu udělali, kdy jsme zahradou rozšířili obývák a hned první léto jsme měli z pokoje skleník. V horký letní den bylo v místnosti v klidu přes 30 stupňů. Kupovali jsme tehdy různé závěsy, ale nepomáhalo to, byl sice stín, ale pořád vedro. Naštěstí jsme při stavbě zahrady dělali víc stavebních úprav a naše zimní zahrada je spíš takovou prosklenou stěnou a šly nad ni namontovat venkovní žaluzie. Máme tyto - http://www.mm-zaluzie.com/produktova-ra ... zie-climax - a je to fakt rozdíl. Když je v létě vedro, tak máme žaluzie zatažené a v pokoji je stejně jako v ostatních místnostech, žádnej skleník jak předtím.

Pokud to chcete na kaktusy a nebudete to mít v místnosti, kde běžně jste, tak je zahrada na jih naopak asi super:) Pokud v tom chcete žít, pracovat, tak buď orientovat jinak než na jih nebo se plácnout přes kapsu a doplnit venkovními žaluziemi. Vyplatí se to a opravdu pak máte ze zimní zahrady plnohodnostný rozšíření interiéru.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michalka.marka 17. 5. 2019 21:26

Já jsem určitě pro zimní zahradu, je to super věc. Rodiče ji mají a nemůžou si ji vynachválit a tráví tam fakt dost času. Taky o ní přemýšlím, budeme rekonstruovat dům, zatím tedy nevíme přesně jestli s touhle firmou, nebo ještě objevíme nějakou jinou, ale určitě do toho chceme jít.
Michalka.marka

Odeslat příspěvekod Lucas235x 8. 7. 2019 07:57

super :)
Lucas235x

Odeslat příspěvekod Majki636 13. 7. 2021 20:59

My jsme právě zimní zahradu dokončili a zajímalo by mě jak zde máte vyřešené osvětlení ?
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janurous 24. 7. 2021 19:23

Nevím jak ji máte řešenou, těžko takhle poradit, ale zkus se podívat na elusia.cz mají tam moc pěkné venkovní osvětlení, co si myslím, že by bylo do zimní zahrady vhodné :)
Janurous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majki636 1. 8. 2021 19:54

Zaujalo mě tam tady to nástěnné https://www.elusia.cz/nova-luce-zenith-wall-grey-2 plus to chci nakombinovat se světly, co jsou zabudované u země :)
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janurous 17. 8. 2021 13:37

Tak to si dovedu představit, to bude vypadat fakt hezky. Elusia je jeden z mála eshopů, kde mají hodně velký výběr světel a líbí se mi i ta tříletá záruka ... to taky všude nemají.
Janurous
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků