jak zapojit svítidlo

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jindrous01 27. 7. 2015 07:15

Dobrý den,
prosím nějakého elektrikáře o rqadu, jak správně zapojit svídla v nové pergole...

Moje představa:
dole u stojky je vývod kabelu z dlažby a po tom sloupku bych ho vedl směrem nahoru.
Chci zapojit 1x zásuvku, 1x svítidlo na vypínač, 1x svítidlo nastálo - je to osvětlení na čidlo.
To znamená, že z toho kabelu potřebuji rozdělit elektřinu na 2 vývody - jeden vývod se upraví na osvětlení na vypínač a druhé osvětlení na čidlo když projdu bude o něco dále nastálo se zásuvkou poblíž toho vypínače.

Mám vše zakoupeno kabel cca 10 metrů, venkovní krabičku na rozdělení kabelu (kabel a z toho udělat 2x kabel), venkovní vypínač, venkovní svítdlo a venkovní svítdlo na čidlo.
Jak to v té krabičce prosím přesně rozdělit na ty 2 kabely - čokoládou?
Jindrous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 7. 2015 21:35

I to je možné, jinak jsou stále k mání věnečky a wago svorky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozaliasob 25. 10. 2017 11:31

ZdravГ­m,
potЕ™eboval bych zapojit 3 fГЎzovГЅ espresso kГЎvovar Faema Enova A2 na bД›ЕѕnГ© 1 fГЎzovГ© vedenГ­ 230V. Dostal jsem info, Еѕe by to mnД›lo bГЅt moЕѕnГ© tak, Еѕe pЕ™ijde ЕѕlutozelenГЅ na ЕѕlutozelenГЅ, modrГЅ na modrГЅ a zbylГ© 3 z kГЎvovaru spojit do jednoho a zapojit. V pЕ™Г­padД› problГ©mЕЇvyhazuje to pojistky zapojit z tД›ch 3 zbylГЅch pouze dva.
Je to takto moЕѕnГ© a v poЕ™ГЎdku? Pokud ne, jakГЎ jsou rizika takovГ©ho zapojenГ­? Jak jinak to pЕ™ipojit, aby kГЎvovar fungoval?
DГ­ky za pomoc.
Rozaliasob

Odeslat příspěvekod Majki636 13. 7. 2021 21:01

Můžu se zeptat, jaké svítidlo pod pergolou máte ? Čeká nás to stejné, tak budu ráda za doporučení :)
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Soniiiciii 21. 7. 2021 11:40

My máme tyto bodovky https://www.elusia.cz/novaluce-joya-1 a když se setmí, tak je to nádherný :) Ale zálěží, jaké osvětlení máš na mysli...
Soniiiciii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adous 31. 7. 2021 20:46

Jak je to tady u těch venkovních světel s životností ? Nebo se zárukou ?
Adous

Odeslat příspěvekod Majki636 2. 8. 2021 04:45

Tak konkrétně elusia má na světla 3 roky záruku, což je dlouhá doba.
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janurous 17. 8. 2021 13:44

Já zrovna sháním světlo kolem bazénu a padlo mi do oka tohle, co myslíte ? Nebude to moc ? https://www.elusia.cz/nova-luce-stick-floor-grey
Janurous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adous 31. 8. 2021 14:03

Tak to je super, dívala jsem se i na ten materiál a to by měla být záležitost na hodně dlouho.
Adous

Odeslat příspěvekod Janurous 1. 9. 2021 17:25

Snad to u nás bude vypadat stejně dobře, jako to vypadá na té jejich fotce :) jsem na to docela zvědavá
Janurous
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků