Stavba Garáže/Zahradního domku

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 17. 6. 2015 15:11

Zdravím

Mám zakoupenou parcelu, na které chci snad ještě letos začít stavět. Jedná se jen o částečně oplocenou zahradu a nemám tam žádné zázemí, kde bych mohl uskladnit sekačku na trávu, stolek a židličky a podobně. Rád bych si postavil nějakou budovu do 25 m2, abych nemusel řešit stavební povolení. Využívala by se nyní právě na uskladnění drobností, co furt na zahradu přivážím a odvážím, když tam chci něco dělat. Při stavbě by se zde uskladnilo nářadí a materiál. Po stavbě by se budova mohla využívat třeba jako garáž na motorku, případně i auto, ale spíš jako uskladnění věcí jako pneu k auto, jízdní kola a podobně.

Jsem naprostý laik, takže vůbec netuším co obnáší taková stavba. Myslel jsem že objednám nějaký bagřík, co mi za den vykope základy, pak mi přijede mix a vylije mi tam beton, pak chvilku počkám až to vytvrdne a nějak postavím dokola tvárnice astřechu také udělám „nějak“. Dveře a okna mám, mám kovovýrobu kde děláme dveře a okna, takže to není problém. Omítky jsem zatím řešit nechtěl, nějaké zateplení také ne. Poptal jsem u kolegy, který je kutil a stavět by měl umět a překvapilo mě, že to spočítal na cca 100k a i když je to asi obvyklá cena, nechci nyní tolik dávat.

Hledal jsem alternativy. Unimobuňku koupím za 20-30k, ale nemá to budoucnost, takže za pár let to stejně budu nějak muset řešit. Plechová garáž je ještě horší varianta. Maringotka je úplná blbost. Napadlo mě, když mám tu dílnu a spíše vztah k té oceli, udělat něco na způsob dřevěné pergoly. Nedělat nějak moc základy, jen patky v místě stojícího jeklu, z jeklů udělat nějakou konstrukci, na ně přišroubovat OSB desky…

Neřešil někdo něco podobného, že by přidal rady a podobně?
Gooorila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 6. 2015 21:33

Tak buňka je ocelový rám a sendvičová stěna se střechou. Dá se opatřit sedlovou střechou, dá se doplnit izolací a fasádou zvenku. Pokud je na patkách nad zemí a neteče do ní, vydrží hodně dlouho.
Co jsem viděl rozpadlé kusy, tak to levněji nevyrobíš.
A s tím povolením to chápeš špatně, stejně potřebuješ papír, jen se jmenuje jinak a požadavky úřadů tě asi překvapí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 18. 6. 2015 20:05

Zda stavební povolení potřebuji jsem zjišťoval na více místech a nenašel jsem informaci, že by byl nějaký dokument potřeba. Informace zní:
Stavba, která stojí na pozemku rodinného nebo rekreačního domku, má zastavěnou plochu max. 25 m², jedno nadzemní podlaží, je vysoká max. 5 m a podsklepena do hloubky 3 m hloubky. Stavba musí souviset s užíváním domku a nesmí sloužit pro podnikání a nesmí se v ní skladovat hořlaviny nebo výbušniny. Stavba musí být minimálně 2 m od hranice pozemku a po jejím umístění musí zbýt alespoň 50% plochy pozemku schopného vsakovat dešťovou vodu,


Samozřejmě, nevylučuji že je tam někde zase klička, ale takto to chápu a snad s tím nebude větší problém.

Já paradoxně nehledám "nejlevnější", ale "nejlevnější s další využitelností". Koukal jsem na plechové garáže a jdou koupit za 8 500,00 Kč, ale není to řešení pro budoucnost. Unimobuňku nezavrhuji, ale koukal jsem a nové se prodávají za 100k a více a staré za 20k potřebují také renovaci.
Nyní se pokouším počítat, na kolik mě vyjde řešení, kdy udělám jen betonové patky v šesti místech, z Jeklu 80x40x3 udělám ocelovou konstrukci a na tu připevním OSB desky.
Jako podlahu bych zkusil třeba jen zámkovou dlažbu, kdybych chtěl později zateplit, tak dám z druhé strany jeklu druhou vrstvu OSB a mezi to minerální vatu, třeba na to půjde časem i omítka, nebo bych to rád obložil vodorovnými latěmi.

Když to řeknu hloupě, rád bych našel nějaké řešení, kdy bych se vlezl do 50k. Jak jsem říkal, dvoukřídlové dveře mám hotové, co se mi vrátily ze zakázky a nemám pro ně uplatnění, okna taky nejsou problém. Velikost jsem říkal 6x4m, ale klidně může být menší. Ten rozměr byl spíš jen pro ten maximální paramer 25m2.

Protože se pohybujeme na velkých stavbách obchodních center, zkouším zjistit zda někde nezůstaly takové ty PUR panely, ze kterých se v poslední době staví. Kdyby byly za dobrou cenu a nějak to vyřešil technicky, popřemýšlím i touto cestou, no.
Gooorila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel68 10. 8. 2016 07:36

Doporučuji koupit zahradní domek, do 50k se vejdete a může to sloužit i do budoucna docela rozumně. Záleží k čemu do budoucna to chcete využívat. Případně se dá najít i přístřešek na auto se skladem, do kterého můžete uskladnit pneumatiky a nějaké to nářadí a zároveň máte i kam schovat auto :)
Daniel68

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 3. 2018 11:11

A nepřemýšlel jsi o stavbě chatky? My máme na druhé zahradě chatku odhttps://www.domky-delta.cz/zahradni-chatky/ Je poměrně prostorná a uschová všechny nezbytnosti. Ale nemá garáž, tak nevím, jestli to pro tebe není problém.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a. 1. 9. 2019 17:14

Zdravím, jestli budeš řešit bránu, nebo vrata, tak určitě mrkni na LOMAX)- http://www.lomax.cz
Máme od nich vrata garáže a jsem moc spoko. Máme je téměr 10 let a zatím žádná vada. Kvaltitní práce, vynikajíci přístup firmy. Doporučuju!
a.


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků