Zahradní nábytek

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod káňa 16. 6. 2014 10:53

poraďte mi prosím, jaký je lepší zahradní nábytek? Teak, masiv, plastový?
káňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 6. 2014 22:20

Teak je taky masiv, když je dobře udělaný a udržuje se vypadá dobře i po letech.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Siminka 12. 8. 2014 09:16

Pořídili jsme si od firmy Prokom zahradní nábytek Prowood, je to z masivního materiálu ThermoWood, nemusí se natírat, ani odtahovat pod střechu když prší. Plastový nábytek už kupovat nebudeme, raději trochu zainvestujeme do kvality a máme klid na spoustu let.
Siminka

Odeslat příspěvekod KláraS 13. 2. 2015 08:16

My máme bytelný zahradní nábytek z masivu od p. Kulhánka a jsme nad míru spokojeni. Za nás masiv :)
KláraS

Odeslat příspěvekod tomáš01 12. 4. 2015 15:41

Nemá někdo zkušenost s nábytkem od Dopplera? Slyším na něj jen samou chválu a díky tomu jsem si vyhlédl tuto sestavu http://www.give.cz/p/doppler-worthersee-velka. Jen nevím, jestli severská borovice je dobrá, nebo ne. Má s tím někdo nějakou zkušenost??? Dík. Tomáš
tomáš01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzaj. 26. 3. 2016 00:14

ahoj, já osobně doporučuji umělý ratan. Je moc hezký a neničí se. :)
Sám jsem si ho po několika letech trápení s dřevem pořídil a je to super změna. :) Doporučuji zvážit.
honzaj.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michalisko 4. 5. 2016 08:16

Zdravím, určitě jak kolega výše doporučuji zahradní nábytek z umělého ratanu Snadno se udržuje a jen tak se nepoškodí. ;-)
Michalisko

Odeslat příspěvekod Barbora123 25. 12. 2016 21:24

Taky se přidávám k umělému ratanu :) super údržba, vydrží a také se mi nejvíce líbí :) mrkněte sem, mají velký výběr https://favi.cz/produkty/kategorie/zahradni-sestavy
Barbora123

Odeslat příspěvekod Vasek06 15. 1. 2017 18:49

Umělý ratan nebo i přírodní vyžaduje pečlivou údržbu. Podívejte se na ratan po půl roku používání - špína v mezerách, ale je fakt, že spoustě lidí to nevadí ....

-- 15. 1. 2017 19:50 --

Ti co tu velice vychvalují ratan i s odkazy jsou dlě měprodejci tohoto zboží.
Vasek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grave80 23. 1. 2017 16:23

Teak, pokud se aspoň trochu udržuje
Grave80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 23. 1. 2017 19:48

Teak - přes všechno, co se píše - je dřevo a jako to vyžaduje také udržbu - pečlivé občasné nátěry. Ale hlavně ne každý výrobce ho má kvalitně zpracovaný - prvotní nátěr - a to dělá pak ten rozdíl.
Vasek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maggie1989 8. 11. 2017 14:03

Máte zkušenosti se zahradním nábytkem dělaném z palet - http://homezin.cz/media/23-napadu-na-na ... veho-dreva ? Rád bych ho umístil do pergoly, ale při hezkém počasí i vytáhnul mimo zastřešení. Mohu ho přes noc či déšť nechávat venku či je nutné ho neustále uklízet? Mám dobrý přísun palet, tak bych jich rád využil k originálnímu posezení :)
Maggie1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenka Pražáková 1. 2. 2018 11:48

Ta mě také mohu doporučit teakový nábytek - ***REKLAMA ODSTRANĚNO***
pěkně dřevo ladí se zahradou proti plastu například. dvakrát do roka ho natřeme teakovým olejem, předtím umyjeme.
Lenka Pražáková

Odeslat příspěvekod Majki636 24. 7. 2021 20:58

Za mě rozhodně ratan :). Je bezúdržbový a výborně vypadá :)
Majki636
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladicek2211 26. 7. 2021 12:27

Ratan je fajn, ale také si nemyslím, že je na vždy.
Za mě je nejlepší kovový zahradní nábytek, kupovali jsme ho nedávno a díky slevám jsme ještě dost ušetřili.
Ladicek2211

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků