Altán z bambusu

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 21. 2. 2011 22:43

To jste to dobře vymyslela! Nemáte fotku té plachty? Vypadá to trochu dobře? Nedokážu si to moc dobře představit, jak to půjde s tím bambusem dohromady...
Fotku toho mého posezení nemám, nedodělal jsem to. Zničil jsem na začátku pár kmenů, když jsem je zkoušel řezat, a pak další, než jsem pochopil, že nohy se musí uříznout na obou koncích co nejblíž je kolenu, protože jinak delší konec bez kolene podélně praská. No prostě jsem v okamžiku, kdy bylo jasné jak na to, měl málo materiálu :). Budu to na jaře dodělávat, tak pak rád zveřejním svůj výtvor! Teda jestli to zvládnu :). Poptám se jich ještě na tipy jak s bambusem pracovat, až mi budou dělat pergolu.
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 2. 2011 10:48

http://www.zelenazahrada.eu/index.php?A ... etail=3983
Podívejte se na tohle a mají to i v různých šířkách. To, co jsem viděla já prodávat v Hornbachu bylo olemované pevnou látkou a otvory byly kovové druky. Stínovky jsou v různých hustotách a podle toho i zastiňují. Já mám zatím jen tu klasickou tmavozelenou pro skleníky, ale tohle je lepší. Nevypadá to špatně, zelená barva ani příliš neruší a stín to dělá příjemný. Možná je to hezčí na pohled, než rákosová stínovka, tu myslím nikdy pořádně kvalitně na střeše pergoly nevypnete.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 26. 2. 2011 08:32

zajímavý. pošlete fotku pergoly a tímhle stíněním, až to budete mít hotové?
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 2. 2011 17:02

Ano, ale ještě ji nemám ani objednanou. Potřebuju pořádně proměřit tu terasu a je na to zatím zima. S největší pravděpodobností si to necháme poslat rozložené, nařezané bez montáže. Spojit pár bambusů kováním nebude problém. Stínovka myslím rušit nebude. Samotná pergola by mi tu mnoho nepomohla, i když je hezká.Ráda se podívám i na tu Vaši.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pabil 10. 3. 2011 14:37

Dani jenom musím podotknout, že břečťan není dobrý na tu stranu, kde moc svítí. Lepší je polostín, vím to z vlastní zkušenosti na zahradě.

Jinak altán je krásný :)
kočky a orchidky, to je to nejdokonalejší, co příroda stvořila
pabil
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 3. 2011 10:54

Břečťan nebyl pro mne, ale pro pána. To já bych mít vůbec nemohla, sem hrozně pere. My máme břečťanem porostlé kovové ohrádky pro kontejnery a nejlíp se mu daří na východní straně. Na chatěroste v podstatě ve stínu stromů. Máš pravdu.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pergonella 4. 9. 2012 11:46

Ty jo altán z bambusu je super nápad.Jen jak se daří bambusu v našem podnebí? Já jsem si koupila bambusový zahradní nábytek a moc dlouho nám nevydržel, ale ta technologie výroby i úpravy dřeva bude asi jiná. My jsme si koupili zahradní altán Functional, loni nám ho výrobce dovezl i namontoval a od té doby drží bez jediné známky opotřebení. Ale taky si říkám, jak se o něj do budoucna starat, protože to nebyla malá investice a my nejsme úplní kutilové
Pergonella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alzbeta1970 10. 10. 2014 10:37

Zajímalo by kolik takový bambusový altán vydrží? A jaká je cca cena? Me právě známa doporučovala klasický altánek ze dřeva, vizualizace na http://www.vetas.cz/produkty/zahradni-altany a teďka mám dilema co je lepší. Zdali volit klasické dřeva a nebo bambus, ale u bambusu se třeba bojím, že nebude tak stabilní a pevný.
alzbeta1970
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jenda 18. 11. 2014 11:44

Já jsem si vybral klasiku - střecha hliník, stěny plast s dekorem dřeva / nechci nic natírat, udržovat / a jsem maximálně spokojený.

Pokud by měl někdo zájem, tady je odkaz -

http://www.zimni-zahrady.org
Jenda

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků