Altán z bambusu

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 3. 2. 2011 14:39

Pořídil jsem si altán z bambusu. Hledám další nadšence, kteří mají se zahradními stavbami z bambusu zkušenosti pro výměnu názorů a tipů jak se o ně starat a jak je vylepšovat.
Altán jsem pořídil u firmy http://www.bambus-altan.cz. Teď mi nabízejí v akci i bambusovou pergolu. Máte jí někdo?
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jyrinka26 7. 2. 2011 12:10

dobry den, chel by som sa spýtat, kolík trvá stavba takého altánu? a kolik stojí celkom? myslím si, že nie je až taký lacný vec ...
jyrinka26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 2. 2011 11:56

Děkuji vám za bezvadný tip. Altán sice nemáme, ale asi pořídíme tu pergolu. Jen se musím pozeptat na ceny, co by to včetně dopravy stálo. Máme terasu na jižní straně je je v létě téměř nepoužitelná, v tom vedru na ní nikdo nevydrží, ani rostlinám se nedaří. Fouká tu dost silný vítr, ani markýzu není možné mít. Alespoň částečný stín by nám hodně pomohl, snad by na tom držela i ta bambusová rohož. Pozeptám se výrobce a vám děkuji, ani jsem nevěděla, že něco takového existuje.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 8. 2. 2011 17:20

Dobrý den,

altán mi přivezli na zahradu a postavený ho měli asi za 5 hodin. Potěšilo mě, že všechno bylo v ceně - doprava i montáž. Kotvili to do takových těch kovových hrotů co se zapíchnou do země. Znal jsem jen hranaté, ale oni měli kulaté. Dole je ovázali lanem, vypadá jako lano na šplhání, ale o něco tenčí. tím se fakt efektně skryla ta kovová patka. Ještě tomu dali na místě i další nátěr. A vše v ceně. Ta firma mi přišla jako dost solidní, nezůstal po nich nepořádek, vše proběhlo jak mělo. Na ceny se podívejte na jejich web http://www.bambus-altan.cz.

-- 8. 2. 2011 18:23 --

ohledně pergoly zatím nemám zkušenost, ale s altánem jsme tak spokojení, že půjdeme i do té pergoly. takže v tomhle neporadím, asi bude lepší se pozeptat rovnou u výrobce. jak už jsem říkal, dopravu altánu měli zdarma. ale s tou pergolou nevím.
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 2. 2011 18:29

Udělám nákres té terasy a zeptám se na cenu. Už jsem se lépe podívala, že začíná někde na 7.800 a výše asi podle velikosti a síly bambusů. Když si představím, že pergola podle obrázků je 4 kůly a střecha ze dvou dlouhých a cca 6 krátkých tyčí, ten Váš altán musel stát nemalé peníze, ale je vážně krásný. Prozradíte, kolik stál?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 2. 2011 19:33

Ten altán vypadá fak krásně. :shock: :tleskani :tleskani :tleskani Ta pergola by ovšem potřebovala tu střechu taky pokrýt aby to mělo smysl,jinak tam budeš mít slunce zase jako dosud. :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 2. 2011 12:36

Oni na těch svých stránkách nabízejí i bambusové rohože a jestli se to dá k té pergole nějak pevně na léto přidělat, stín by byl. Na zimu bych to musela dávat dolů a muselo by to jít jednoduše přidělat i sundat a pevně držet proti větru. Pokud si s tímhle firma umí poradit tak, aby mi to vyhovovalo, šla bych do toho. Takhle je terasa dvě třetiny roku prakticky nepoužitelná a zbytečně přidává i další stupně tepla v bytě. Taky se asi budu muset zeptat, co na to vlastník - bytové družstvo, zda nebude mít námitky.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 2. 2011 15:06

Dano nevím jestli zrovna tady nenarazíš. Vždyť to znáš. Dobré by to bylo a mohla bys tam i vysedávat při kafíčku. :lol: :lol:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 2. 2011 16:31

Mě nejde o vysedávání, určitě tušíš, že nejvíc mi jde o stín pro letnící se rostliny a ve druhé řadě o to vedro co tu je. Nám se taky horkem až vyvěsí balkonové dveře z pantů o kus až nejdou zavřít, tak sem pere slunce. I deštník pomůže před ty dveře dát, ale vítr ho porazí i když je železný a v litinovém podstavci. Bezvětří je tu jen málokdy. Ke všemu jsme úplně první z kraje a bylo by na to okamžitě vidět. To neutajím, byť tu lidi mají na terasách různé hrůzy, ale to je na druhé straně a tam není silnice, ale pole a nikdo tam tolik nekouká.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 10. 2. 2011 20:14

já jsem se na ty rohože ptal, protože čekat, než ta pergola obroste něčím popínavým, to bude chvíli trvat. říkají, že doporučují použít rohož ze štípaného bambusu, protože je plochá a více kryje. uchytit jí doporučují takovým tím zahradnickým drátkem s bužírkou, co nerezne. ideálně na každý ten střešní kmen. podobným způsobem jsem připevňoval takovou rohož na balkon, a dobře to drželo, i když hodně foukalo. na zimu jsem jí jednoduše odendal a vydržela mi 5 let. takže jim docela věřím, že je tohle rozumné řešení. ještě radili tu rohož přelakovat, když to člověk vezme pořádnou štětkou tak je za 10 minut hotovo, a zas vydrží o něco déle. ten altán stál jak píšou na webu, ale povedlo se ušetřit 20% dph, vzali jsme to na firmu 8-P
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 2. 2011 11:36

Tak děkuji za informaci, já ten štípaný bambus mám na zábradlí přidělaný přesně těmi drátky jak píšete, ale musím to mít velmi hustě, jinak vítr přelamuje vlákna a jak povolí pár, vyláme se celý kus. Jsme asi opravdu větrná hůrka a přidělat to tam je docela pracné. Představa, jak to na zimu dávám dolů a ještě ze stropní části - to by nešlo a sundat by se musela. V zimním období nám firma musí shazovat sníh ze střechy, jinak zatéká do bytů a házejí to přes naše terasy - dílem samozřejmě taky na ně. Rozbili by mi to, letos a loni byly sněhu vrstvy, že jsem ho měla až do výšky zábradlí. Je v tom i led a rampouchy, to by rohož nevydržela. Myslela jsem, že mají třeba tu rohož nějak speciálně zpracovanou o obvodu do kovových ok a tím by se jen protáhnul drát, nebo lano k zachycení.
Na to rychlé ozelenění bude asi nejlepší břečťan. Nepadá a velmi ochotně koření z řízků a roste rychle. Přidat něco popínavého a kvetoucího jde pak vždycky i v kontejneru.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 11. 2. 2011 17:55

To je síla, odkud to jste?
Břečťan je náš favorit, ten bambus je dost světlý, tak bude s tmavě zeleným břečťanem hezky kontrastovat...
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 2. 2011 18:09

Je to možná k neuvěření, ale bydlím v Praze na jednom větrném kopci v 6.patře. Ani ve snu nás nenapadlo, že terasa u bytu může být takováhle pomsta. Zrovna tu počítám, jak by to vyšlo, kdyby si to člověk vyrobil sám, bambusové tyče jdou objednat i 10cm silné. Odhadem to vyjde cca na polovinu, teď už jen se pokusit získat to povolení, aby nebyly nějaké zbytečné potíže. Ten Váš altán je mistrovská práce, ale ta pergola je záležitost poměrně jednoduchá. Zručný kutil by to zmáknul.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kameník 19. 2. 2011 20:57

Jasně, postavit se to dá. Já to vezmu od firmy, protože mám na pergolu slevu a bude k tomu i záruka. Jinak k práci s bambusem - když jsem pořídil altán, koupil jsem od nich i pár bambusových tyčí, abych si do altánu udělal posezení. Docela příjemně se s tím pracuje, ale pozor na to, čím ten bambus řežete. Celkem lehko se třepí a je dost tvrdý. Já to pižlal pilkou na železo, a byla to celkem dřina. Dodavatel radil řezat flexou s kotoučem na kov. Tu bohužel nemám, tak jsem se nadřel :)
Petr Kameník
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 21. 2. 2011 16:24

Začínám uvažovat o tom, že si ty kusy nechám nařezat od firmy. Stejně by byl problém s dopravou dlouhých kusů. Možná i předrtat tam ty díry na šrouby, jestli to dělají - zdá se mi, že ano. Mám zkušenost se štípaným bambusem na zábradlí,. Sice se neřezal, ale při připevňování se zadřou do člověka třísky. Ani podebrané pak nejdou vyndat, protože jsou úplně neviditelné. Klasická tříska je vždycky vidět, tahle píchá, místo bolí a zbavit se jí jde jen těžko. Už vím, co na tu střechu pergoly. Prodává se zelená stínovka na zábradlí, olemovaná a v ní jsou upevněná velká kovová oka. Tím se proháhne skrz šňůra a připevní se buď k bočnímu zábradlí, aby na Vás nikdo nekoukal, nebo v mém případě na strop pergoly, aby stínila. V případě potřeby to půjde úplně jednoduše sundat. Nemáte foto toho svého nábytku? Ráda bych se podívala.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků