Nádrž na vodu.

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 14. 5. 2008 11:05

Asi uprostřed zelené zahrádky máme umístěnou nádrž na vodu :shock: . Je na nožkách, velká bílá. Kazí vzhled celé zahrádky, ale je potřebná.Lámu si hlavu, co udělat, aby byla méně nápadná. Chtěla jsem ji natřít na zeleno, nebo vysázet popínavky, ale ty by shodily na zimu listy a zas by byla na očích.Taky mě napadlo vysázet kolem tůje, nebo udělat v těsné blízkosti pergolku. Pořád se nemoho pro nic rozhodnout. Místa máme celkem dost. :-! Prosím poraďte :hm . Jak by jste to řešili :?: . Díky za každý nápad :-D Ahoj Iva.
avoklybokavi

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 5. 2008 13:01

Tak to popněte směsí břečťanu a letniček, než břečťan naroste, pokryjí to letničky. Jen bude potřeba nějaká konstrukce, na kterou se rostliny chytí.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 5. 2008 09:06

Já bych koupila kousek bambusové nebo rákosové rohože a tou nádobu obalila. Hned získá přírodní ráz a zapadne do okolí. Pak kolem můžete vysázet pnoucí letničky, každý rok jiné, ať je změna, nebo když se vám nebude chtít, nějakou popínavou trvalku (ale počítejte s tím, že rohož vystavenou působení slunce a vody za pár let budete muset vyměnit za novou, takže bych upřednostnila letničky - ale nebojte, rohož je malá investice). Rohož jim zajistí oporu, zachytí se na ní, takže nebudou po nádrži klouzat.

Nebo další možnost: zase rohož a lehce kolem nádoby vyšší trvalky, abyste ji zamaskovala (ale zase ne kruh kolem, to by nevypadalo dobře). Přidala bych i kameny, nějakou okrasnou trávu a hotovo.

A úplně nejlepší zkombinovat tyto dvě možnosti. :-D
Katka
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 15. 5. 2008 10:31

Moc děkuji za odpovědi. Jsem nedšená 8-D . Ta rohož a tráva to je bomba. I v zimě by to vypadalo dobře. Zatím je tam břečťaň, wistárie, clematis, ale šklebí se to při zemi a trvalo by dlouho, než by byl nějaký výsledek. V trávách se nevyznám,jakou vybrat :?: ,kam se brátit o další radu? Kbyby byl trs vysoké trávy, to by bylo pěkné. Rohož podle potřeby vyměním. Zatím moc dík. Iva :-)
avoklybokavi

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 5. 2008 10:45

Tak to mě moc těší! :mrgreen: Ivo, mrkněte třeba na tento článek, abyste si udělala obrázek: http://www.abecedazahrady.cz/default.as ... rticle=464
Já mám doma u bazénu ozdobnici čínskou nálevkovitou, ta dorůstá 0, 9 až 1,5 metru, kvete srpen až září. Květy i suším a mám je do suchých vazeb. K trávě rozhodně přidejte i kameny, vzájemně se krásně doplňují. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 5. 2008 10:46

A ano, i v zimě to vypadá bezvadně, vyšší druhy trávy svážete, má to své kouzlo. :-))
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 15. 5. 2008 12:04

Zaujala mě travina Miscantus sinensis Gracilimus je až 170 cm vysoká.A nižší varianta Kleine Silberspinne 60 cm. Ještě dnes vše proberu s manželem a už se těším, jak to bude krásný. :-) Zatím dík. Iva.
avoklybokavi

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor