Zahradní vchod na popínavé rostliny

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Já sama 23. 5. 2007 07:07

Hledám specializované prodejny, kde bych mohla sehnat - a teď nevím, jak se tomu říká - zahradní vchod sestávající z klenuté pergoly na popínavky. Tím myslím, takový ten oblouk z "žebříku", pod kterým budeme procházet. Ještě jsem se nerozhodla, jestli by měl být dřevěný nebo kovový, potřebovala bych se inspirovat. Poradí mi někdo, kde se tyto zahradní vchody prodávají/výrábějí? To, co mají v OBI a podobných marketech se mi nelíbí.
Já sama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 5. 2007 22:26

Oblouk na pnoucí rostliny = pergola, zadáte-li si na internetu toto heslo, dostanete se na firmy po vlastech českých, které vám zhotoví pergolu na míru a podle přání. Hodně zdaru!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 24. 6. 2007 17:46

Podívejte se na firmu Vladeko (http://www.vladeko.cz). Ta vyrábí různé zahradní doplňky ze dřeva. A jestli občas navštěvujete výstavy také tam můžete uspět. Řada firem má dřevěný zahradní program ve svém sortimentu. Dalším řešením je nechat si oblouk vyrobit u truhláře. Nemyslím, že by to bylo o mnoho dražší než když koupíte hotový. Obchodníci mají na zboží stejně marži, takže na tom stejně nic neušetříte. S pozdravem Irena Forejtová (AZ)
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_H 30. 11. 2007 13:54

myslím, že hledáš tenhle typ pergolyhttp://www.vladeko.cz/pergoly-linda.aspx?produkt=linda-14-15
jde to udělat i na míru
Naposledy upravil Martin_H dne 15. 2. 2008 15:58, celkově upraveno 2
Martin_H
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 28. 12. 2007 19:33

U nás je měly na podzim v Peny,takže by to snad neměl být problém v těchto zařízeních.Jinak toto není nic složitého udělat svépomocí.Já jsem je před lety udělal z pvc vodovodních trubek tak jak jsem potřeboval a letos jsem toto vylepšil klasickou zahradní hadicí,a je to prý super za hubánka. :)
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 12. 2007 19:42

Pergola (nebo oblouk) z PVC trubek je nevídaná věc! Ta hadice je jako samozavlažovací (zavlažovací) systém na rostliny, které se pnou, nebo má jinou funkci :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 29. 12. 2007 19:30

Já to beru,že to může vypadat divně,ale slouží to ke spokojenosti a účel to splnilo pro mne uspokojivě.Je to pevné,stabilní,a po čase ukryté v ozelenění.Zelená opletená hadice je jen co by snadno tvarovatelný a nenápadný oblouk nad břečťanem.Oboje je prakticky nerušivé "neviditelné".
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 12. 2007 01:00

Proč by ne, jen ta hadice mně zaujala, že snad jste ještě nějakým způsobem vyřešil problém se zaléváním a ušetřil si starost a práci. Jen aby už bylo jaro, a zas nám zeleň dělala radost!
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků