Dřevěné sochy

Chodníky, zídky, pergoly, ploty, nábytek, skleníky, zimní zahrady, krmítka...

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 12. 2010 15:23

Pawouck to je super. Čím ošetřit neporadím, ale moc se mi líbí. Zkus jestli nenajdeš" práci se dřevem", tam by Ti třeba poradili. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 3. 12. 2010 20:30

Pěkné! Ale bohužel lípa na povětrnosti moc nevydrží. To že by zůstala v původní barvě dřeva je spíš iluze. Když se dřevo neošetří zešedne a venku nic nevydrží. Chce to impregnaci a zabránit vlhkosti odspodu i zvrchu. Impregnaci bych doporučil určitě něčím přírodním. Fermeží se nedá nic pokazit. Navrch bych doporučil něco na bázi včelího vosku.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawouck 5. 12. 2010 08:52

Ahoj, díky za rady i za uznání. Vypadá to, že vodníka na moc dlouho neuchráním. Zkusím pro něj udělat apoň to, že mu udělám střneprší na hlavu a na zimu nejspíš schovávat, co?
pawouck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ram1 5. 12. 2010 16:27

Na zimu ho raději schovej a na léto mu udělej pěkný malý altánek se střechou. Rybařit může i odtamtud.
Příště zkus akát, ten je sice tvrdší ale v zahradě je věčný.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawouck 5. 12. 2010 17:52

Jaj, koukám že z toho mýho minulýho přízpěvku mi zmizelo kus věty, ale snad z toho je k pochopení, že mu udělám střechu, ať mu neprší na pleš. Zatim jsem vlastně do ničeho jinýho, než do lípy nedlabal. Tohle byl muj první pokus o větší sochu, tak jsem volil jistotu snadnný výroby. Ale radu, že akát bude lepší si beru k srdci a jestli se zas někdy do něčeho podobného pustim, třeba se tu pochlubim, jak jsem dopad. Každopádně díky za rady
pawouck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 12. 2010 18:59

Budu se těšit, moc pěkné, taky jsem chtěla doporučit včelí vosk, dělal to známý už před x lety, sochy jsou on ne
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 6. 12. 2010 22:13

Určitě ti budem držet palce a těšit se na to s čím se pochlubíš příště.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janek P. 16. 3. 2011 19:18

Dobrý den jestli Vás bude zajímat můj názor , fermež ano ale je bezbarvá , tudíž se pod ní moří . Na Fermež už se nic jiného nedává ! Včelí vosk je na venkovní sochy nevhodný , voda na něm dělá fleky a vůbec jeho ochrana vůči povětrnostním vlivům je mizivá . Vytvořená socha by se měla ošetřit proti plísním a škůdcům , poté můžete aplikovat fermež , nebo olej např.na podlahy či venkovní nábytek , nebo lazuru první nátěr napouštěcí tenkovrstvá a druhý nátěr silnovrstvá. Lazura a olej jsou obvykle s UV filtrem a tedy zajistí barevnou stálost , fermež barvostálá není . Lípa je třeba dobře ošetřit ,poté vydrží desítky let . Nelepší je dub a akát , bohužel toto dřevo je jedno z nejdražších .
Janek P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skalny 27. 9. 2015 17:13

Ja momentalne sekam tiez vodnika.asi 130 cm vyska.z orecha .dost tvrde drevo.najviac prace mam s osstranovanim pnutia dreva aby nepopraskalo az vyschne.dufam ze to vyjde.zatial iba hrubovacka
skalny

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků