Přezimování vodních rostlin

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Šár.ka 9. 10. 2012 21:45

Zdravím, letos jsme na zahradě zabudovali plastové jezírko - zhruba 300L vody. Chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem přezimováváte vodní rostliny a třeba i malé karásky, které tam máme. Nemůžou tam zůstat a zbavit se jich taky nechci. Byla by varianta koupit akvárko a vše k tomu potřebné a mít je doma ... ??(to asi výjde na víc peněz, než stálo celé plastové jezírko :roll: ) .. nebo je dát do nějaké větší nádoby a dát tam třeba vzduchování a nechat je ve sklepě?? .. ovšem nemáme tam místo na velký sud nebo prostě něco velkého. S těma rostlinama nevím vůbec :hm http://cooliik.rajce.idnes.cz/REALIZACE ... -_JEZIRKO/
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 10. 10. 2012 06:17

Šárko,máme uplně stejné jezírko jako vy jen ne tak krásně upravené okolí-karásky dáváme do akvarka do sklepa a jezírko přikryje manžel folii,různé desky i polystyren a zatíži, máme tam lekníny.Jezírka máme dvě protože tam kde byly rybky nemohly být lekníny všechny listy jim stále ožíraly a potom nekvetly. Třeba jiní poradí něco jiného ještě jsme nezkoušeli tam rybky nechat.
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 10. 2012 07:19

Rybky můžete v jezírku nechat pokud má nezamrlou hloubku.I tak byste jim museli v zimě v ledu dělat díru.Z menšího jezírka jsem vždy dávala leknín do nádoby ve sklepě.Už loni jsem ho tam ale nechala a světe div se přežil i tu tuhou zimu.Tak si myslím,že ho tam klidně můžete nechat.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků