Jak se zbavit žab/rosniček?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 00:07

Zdravím,
vím, že většina lidí by ve svém jezírku chtěla žáby a rosničky mít, ale nám každoročně dost ztrpčují život.
Máme u rodiného domu bazéno/rybník a v něm žije několi žab a rosniček. Každé jaro, když nadejde čas páření, v noci neuvěřitelně "řvou". Nevím, jak to popsat, ale určitě to znáte, zkrátka takové předení a kvákání. Nedá se u toho spát a tak to dopadá tak, že každý den vylézám na zahradu, hledám ty zelené ***** a házím je přes silnici na louku. Druhý den jsou samozřejmě zpět. Četl jsem, že žáby žere čáp a krtek, ale čáp se těžko shání a krtek by asi zlikvidoval udržovaný anglický trávník.
Šéf zahrádkářů, kteří se nám starají o zahradu mi řekl, že je střílí vzduchovkou. To mi přijde jednak trochu nehumání, ale hlavně v bazénu je nežádoucí mít rozstřílené žáby.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli nevíte, co by mohlo žáby odradit, aby k nám vůbec lezli? Chtěl jsem do vody nasypat jed na krysy, ale pak by to bylo asi nekoupatelné a vypadalo by to jak za války.

Děkuji všem za rady.
pota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 2. 2012 13:05

Jste barbar, těch 14dnů to vydržím, stejně kvákají ze stromu, ne z vody, rosnička je vzácná, mám to totéž, chtěla bych vidět ty rozstřílené stromy a ten rybník vám čistí, když už v té vodě jsou , to milujete přírodu?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 13:46

Nevím, proč bych měl být barbar. Ony se sem prostě nastěhovali a my je tu nechceme. Bohužel to není 14 dnů, ale okolo měsíce a probděné noci nejsou nic příjemného. Kvákají z vody, vím to moc dobře. Nechápu to "rozstřílené stromy", nikdo je u nás nestřílí, jen mi říkal zahradník, že to tak řeší. Příroda je mi ukradená, ale vadí mi, když mne obtěžuje. Pokud někdo ví něco uzitečného, rád si to přečtu.
pota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 2. 2012 14:31

Ten barbar nebyl myšlen zle, to se tak říká, aspoň tady, kdo nechce respektovat přírodu, že se tam nastěhovali, a nebyli tam dřív ty žabičky a vy je rušíte, nebo jste ten rybník založili sami? No rozstřílené stromy o tom jste psal vy, a když Vám je příroda ukradená tak ji neobtěžujte byla tu dřív než Vy.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 2. 2012 16:12

Tak ja mám jen malý rybníček a strašně se těším, až se tu objeví nějaká žabka.Vedle u souseda který má poměrně větší pozemek je taky udělaný rybník a ty žabky koncertují snad celé léto a díky za ně, už s na to zase těším.No a myslím si také,že rosničky v té vodě nejsou to budou spíš skokani.Stím jste museli počítat, že v rybníčku žijí i živočichově. Jedině ho zasypat a bude klid,nebo z toho udělat opravdu jen bazén a tam jsem je nikdy u nikoho neviděla.Také by mě nenapadlo,že na tohle bude někdo nadávat asi jsem z jiného světa. Ještě k tomu, že je vám příroda ukradená a obtěžuje vás, tak se nastěhujte do paneláku do vyšších pater u budete mít klid.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 20:51

Ten rybníkobazén jsme založili my. Je to bazénová vložka, která začíná kamínkovým dnem, takže je to v podstatě napůl jezírko. Žabičky tu nemohli být dříve, protože to tu bylo asi 3 roky rozbagrované.
Chápu, že někdo je má rád, mě nevadí, když přes den zakvákají, když sedíme venku a užíváme si tepla. Ale prostě ty noci jsou strašné. Pokud u toho může někdo spát, závidím mu. Po práškách na spaní je člověk ráno ještě rozespalejší.
pota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 2. 2012 21:01

Na zahrada.cz někdo chtěl zlikvidovat pěvce, že dělají kravál, pravděpodobně kosáky neslyšíš, protože jsou žáby hlučnější :P Možná nějaká kachna by zlikvidovala pulce...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 19. 2. 2012 22:21

Tak v "vtáků" se to řeší hůře, ale já stále doufám, že na žáby něco platí. Nehodlám někde lovit kachny/čápy/krtky :D
pota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaa the Prodigy 27. 2. 2013 18:52

Hej, povim ti jak na to - chyť je, zainzeruj na Aukru a prodej - je plno takových, který si pro ně dojedou a koupěj (třeba za dvacku) - pár korun nezaškodí a už se nevrátěj, páč budou bydlit jinde. Nebo je věnuj zverimexu, že by přišly k úhoně a někdo se jich ujme. Pod heslem: Pro jednoho odpad, pro druhýho poklad. Takže vychytat, všude inzerovat (čím víc inzerátů na víc místech, tím rychlejší to bude) najít odbyt a odvézt!!! Lidi budou vděčný. Nebo je dej po jedné do sklenic a pro/dávej jako ukazatele počasí - to žáby uměj... prostě dárky pro všechny co maj rybníčky a žáby nemaj chtěj!
Kaa the Prodigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 27. 8. 2014 11:16

Obraz1099.jpg
Obraz1099.jpg (26.21 ) Zobrazeno 16043 krát
Mám pidi jezírko a usadila se mi tam žabka. Jestli tam řve :lol: to nevím, protože tam nebydlím, je prostě v přírodě a nikdy bych ji nevyháněla :pozor
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bera3 31. 3. 2015 11:54

Pominuli-li naprostou aroganci myšlenky, že budu likvidovat drzé žáby, které si dovolily nastěhovat se do jejich přirozeného prostředí, pak jakákoliv jejich likvidace je sysifovská práce. Ony se nepoučí a budou se tam stěhovat znovu a znovu. Mám biotop pět let, včera jsem tam viděl už chuchvalce vajíček a těšíme se na večerní koncerty. Když se zavřou okna, tak to v zásadě slyšet není a spaní to nevadí. Ale my spíme i s tím koncertem dobře. Navíc, žáby likvidují komáří larvy, což není taky k zahození. To jako když dal Mao pokyn k likvidaci vrbaců, že žerou obilí. Místo toho se mu ale přemnožily housenky a další hmyz, které ty vrabci žerou ještě víc, a škody byly ještě větší. Prostě se na nějaké pokusy narušovat přírodní rovnováhu vyklašlete, prospějete tím všem včetně sebe. Přeci poručíme větru dešti je snad již přežité, ne? To spíš to vaše vodní dílo zavezte a udělejte z toho třeba zeleninovou zahrádku.
Bera3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 31. 3. 2015 20:19

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2015 13:18

Vejš, Radime!!!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 3. 5. 2015 10:31

pota píše:Nevím, proč bych měl být barbar. Příroda je mi ukradená, ale vadí mi, když mne obtěžuje. Pokud někdo ví něco uzitečného, rád si to přečtu.

Tak se odstěhuj do paneláku hňupe.
miple
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mia2 6. 5. 2015 19:41

Ja chapu pana velice dobre a kdyz pise, ze zaby rvou, tak to je slabe slovo. Zazila jsem to na Floride a 3 mesice jsem se nevyspala noc co noc. Je to opravdu k zesileni. Pod oknem byla 2 mensi jezirka a zaby rvaly. Nejdrive jsem si myslela, ze to jsou nejake policejni vysilacky a ze honi zlocince. V prubehu meho 3 mesicniho pobytu se ty zvuky menily, ale vsechny byly nesnesitelne. Taky jsem si to neumela predtim predstavit, ze to je fakt k nevydrzeni. Takze nejdriv to musite zazit a pak se muzete k tomu vyjadrovat.
mia2

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 5. 2015 08:13

Chápu, že se nedá spát, ale pokud bydlím v domku a ještě si tam udělám jezírko, tak s nějakými "zvuky přírody" musím počítat.
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 5. 2015 16:29

Žabičky,to se dá tu chvíli vydržať, ale sousedovic perličky, to je dílo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kimi 7. 5. 2015 20:33

Z fleku vyměním žabičky, které vás budí, za výrobní podnik postavený načerno vedle domu ..to teprv poznáte, co je to kravál v noci :-S
Kimi

Odeslat příspěvekod Rnnr 28. 5. 2015 10:37

Proti hluku postaci kvalitni okna, alespon na exponovane strane. Mame vetsi jezirko plne ruznych zab, takze vim, ze to funguje. Zidka, ktera odrazi zvuk zmerem od domu, vegetace, ktera ho utlumi, i kdyz ne moc ... moznosti je vic, staci se zamyslet.

Kvakani zab beru jako nutnou dan za to, ze nemusim ze zahrady utikat pred hejny komaru a podobneho hmyzu.

Kdyz uz chcete zaby prevedcit, aby k vam nelezly, tak "odradit" je spatny pristup - jedina snad nalakat jinam - na pro ne i pro vas prihodnejsim miste jim vytvorte atraktivnejsi podminky. Nebo proste vase jezirko zruste a mate pokoj.

Jedy to je proste demence - takto lidi otravi sebe, sve okoli a pak se jeste divi, z ceho maji rakovinu. Strileni je krute a stupidni - problem neresi, navic pokud se pouziva olovene strelivo, je treba si uvedomit, ze olovo je neurotoxin.

Jinak zaby tu byly driv- o nejakych nejmene 165 milionu let.
Rnnr

Odeslat příspěvekod tuzko 3. 6. 2015 19:57

Taky máme krásné jezírko pod okny ložnice...žabák řve jako když ho na nože berou :-)) přítel si myslí že ho odchytne,ale žabák je samozřejmě rychlejší 8-D mně nevadí,já spím i při bombardování :mrgreen: takže zatím co se událo je to,že žabák vyhnal přítele z ložnice do obýváku :tleskani chytrá žabička :-]
tuzko

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 6. 2015 20:04

Zvyknout se dá na všechno, říká se že i na šibenici 8-D , příbuzným jezdí vlak skoro kolem hlavy a už tam bydlí 44 let a nikdy nenadávali, vzali to jako fakt :-)
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 6. 2015 14:06

Soused tu má docela velký rybníček a žabky tu koncertují 24 hod denně, tak si to pěkně užívám. Mně se to oproti jiným líbí a každý rok se na ně těším, patří to k létu. Musí mezi něma také být nějaká hierarchije, jak to tak poslouchám.Jeden je tady docela hlučný a když on skončí, tak to stichne všechno. Asi to bude carevič. 8-D :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kutil65 20. 6. 2015 10:32

Taky máme koupací jezírko,cca 100m2,rok od jeho zhotovení byl klid a teď se tam nastěhovaly žáby a celý noci tak šíleně řvou,že jsou slyšet i přes zavřená okna,do práce chodíme nevyspalí a čekáme,kdy si přijdou stěžovat i sousedi,takže Vás úplně chápu a otázku,zda se pomalu z těch žab zbláznit,nebo s nimi bojovat už máme vyřešenu,tak přeji pevné nervy
Kutil65

Odeslat příspěvekod žába 21. 6. 2015 19:37

A jak se zbavit debilních sousedů? Ideálně, aby se odstěhovali do paneláku. Radši žáby, než lidi
žába

Odeslat příspěvekod Danys 1. 4. 2017 23:13

Rosničky jsem dlouho neviděl, ale ropuch a skokanů u kamaráda na chalupě snad tisíce. Noční koncerty k neořežití, všichni psi stále slintali od jejich jedu v kůži, šlápnout nebylo kam. Většina rybářů pro jistotu chodila v gumákách. Jakmile se vyskytla v jejich blízkosti žába, klidně ji rozšlapli holinou. A přesto žab neubývalo....
Danys

Odeslat příspěvekod Ing. Němeček Josef 21. 4. 2017 12:27

Milý Danysi,
v našem rodném Bedřichově nemáme problémy s žábami, jelikož naše obec pořídila všem obyvatelům zbrusu nové holínky. Každou neděli, po ranní mši, chodíme a na žáby systematicky dupeme. Do těchto radovánek lze zapojit i děti a tím snížit šanci na budoucí rozšíření veganismu - zkrátka nádherná rodinná kratochvíle! Nechci si tu nějakým způsobem přivlastňovat tuto metodu a proto zde musím odkázat na naší expedici ve složení Antonín Krušnohorský, Emil Zahrádka, Ludvík Čech a moje maličkost, kde jsme se vydali do bolívijské říční oblasti Puerto Torno. Na této expedici jsme mimo jiné zkoumali právě tento domorodý způsob hubení žab, uplatňovaný i na jedovaté druhy.

S pozdravem,
Ing. Němeček Josef
Ing. Němeček Josef

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 21. 4. 2017 22:31

Vzpomínám si, jak před lety proběhlo zprávami, že někdo to už nevydržel a na buštěhradský burze si koupil granát, který hodil do obecního rybníka. Skoro celá vesnice byla nadšená z toho ticha, ale chytil se toho nějaký ekoterorista a obvinil obecní úřad, že má znečištěnou vodu v rybníku do takové míry, že tam ani žáby nejsou a proto je tam znovu "nasadil". Miláček...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 4. 2017 08:40

Mně se při žabím koncertu krásně spí, patří to k létu :lol: . Dnes si každý pořídí na zahrádce rybníček a pak se diví. No v paneláku je neuslyšíte.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 4. 2017 10:59

Co je to za otázku? To mě pobavilo. Možná by bylo lepší,kdyby se příroda ptala,jak se zbavit člověka. :-))
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 4. 2017 18:31

Myslím, že proto příroda dala člověku "rozum".
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 2. 2018 23:29

Soused měl proti žabkám u jezírka metrového čápa. Při nějaké přestavbě ho rozbili a do týdne bylo jezírko obydlené žabkami. Tak koupily nového a byl klid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 3AH8LGF 21. 2. 2018 16:01

Jen naprostý dyletant a trouba se zbavuje žabek ,zvláště pak rosniček,na své zahradě nebo v jezírku. Jelikož se rosničky v jezírcích mimo rozmnožování nevyskytují,jedná se zřejmě o některý z druhů skokanů. Ti mohou škodit pouze v malých nádržích, v nichš jsou chovány rybky do velikosti cca 6cm. Větším skokani neuškodí.Žábky,ještěrky,užovky (i ty dokáží v malých nádržích slovit malé rybky) i ostatní drobní živočichové jsou na každé zahradě vítáni a jejich pozorování patří vždy k nádherným zážitkům. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit,že 6 skokanů zelených,žijících u jezírka max.160x80 cm,neuškodilo nijak zlatým karáskům ani jejich výtěrům,chovaným v jezírku. Honza
3AH8LGF

Odeslat příspěvekod Návštěvník 23. 2. 2018 21:34

Stačí být trpělivý, za pár let vyhynou.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jižní Čechy 28. 2. 2018 15:06

Tak tuhle otázku vůbec nechápu..!Nevím,co by mohlo na žabkách tak vadit,že se jich chcete zbavit.
Je přece známo,co pochytají hmyzu.A v dnešní době je to spíš vzácnost,když se na zahradě objeví.
Mám pocit,že v dnešních moderních,skoro sterilních zahradách,jakoby cokoliv živého a často vzácného
vadilo...A žáby tu určitě byly dřív než lidi.
jižní Čechy

Odeslat příspěvekod pepazdepa 31. 5. 2018 17:33

Mame pod okny jezirko a nekdy to je koncert, ze by jeden koukal. Popravde nevadi mi, ze tam ty zabky jsou, ja bych jen chtel vedet, jestli existuje neco, cim by se daly na chvili utisit, kdyz spusti, treba pistalka, klakson nebo cokoliv.
pepazdepa

Odeslat příspěvekod Mirila 2. 6. 2018 16:20

Tak tohle nechápu. Vždyť se to dá několik dní vydržet, ne?
Mirila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepazdepa 10. 6. 2018 23:43

Mirila píše:Tak tohle nechápu. Vždyť se to dá několik dní vydržet, ne?

Nekolik dni je uz treti mesic, uz zacala nadavat i zena, a ta prirodu miluje, ale opravdu se u toho neda spat.

Predtim jsme bydleli u hlavni silnice, kde porad jezdili hasici, sanitky, policajti, a u otevreneho okna jsme spali jak zabiti. Tohle je ale uplne jiny level >:-(

Bud se to da vyresit nejakym neinvazivnim zpusobem, nebo invazivnim. Zatim hledam neinvazivni.
Ale i moje trpelivost ma sve meze.
pepazdepa