Jak se zbavit žab/rosniček?

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 5. 2015 07:13

Chápu, že se nedá spát, ale pokud bydlím v domku a ještě si tam udělám jezírko, tak s nějakými "zvuky přírody" musím počítat.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 5. 2015 15:29

Žabičky,to se dá tu chvíli vydržať, ale sousedovic perličky, to je dílo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kimi 7. 5. 2015 19:33

Z fleku vyměním žabičky, které vás budí, za výrobní podnik postavený načerno vedle domu ..to teprv poznáte, co je to kravál v noci :-S
Kimi

Odeslat příspěvekod Rnnr 28. 5. 2015 09:37

Proti hluku postaci kvalitni okna, alespon na exponovane strane. Mame vetsi jezirko plne ruznych zab, takze vim, ze to funguje. Zidka, ktera odrazi zvuk zmerem od domu, vegetace, ktera ho utlumi, i kdyz ne moc ... moznosti je vic, staci se zamyslet.

Kvakani zab beru jako nutnou dan za to, ze nemusim ze zahrady utikat pred hejny komaru a podobneho hmyzu.

Kdyz uz chcete zaby prevedcit, aby k vam nelezly, tak "odradit" je spatny pristup - jedina snad nalakat jinam - na pro ne i pro vas prihodnejsim miste jim vytvorte atraktivnejsi podminky. Nebo proste vase jezirko zruste a mate pokoj.

Jedy to je proste demence - takto lidi otravi sebe, sve okoli a pak se jeste divi, z ceho maji rakovinu. Strileni je krute a stupidni - problem neresi, navic pokud se pouziva olovene strelivo, je treba si uvedomit, ze olovo je neurotoxin.

Jinak zaby tu byly driv- o nejakych nejmene 165 milionu let.
Rnnr

Odeslat příspěvekod tuzko 3. 6. 2015 18:57

Taky máme krásné jezírko pod okny ložnice...žabák řve jako když ho na nože berou :-)) přítel si myslí že ho odchytne,ale žabák je samozřejmě rychlejší 8-D mně nevadí,já spím i při bombardování :mrgreen: takže zatím co se událo je to,že žabák vyhnal přítele z ložnice do obýváku :tleskani chytrá žabička :-]
tuzko

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 6. 2015 19:04

Zvyknout se dá na všechno, říká se že i na šibenici 8-D , příbuzným jezdí vlak skoro kolem hlavy a už tam bydlí 44 let a nikdy nenadávali, vzali to jako fakt :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 6. 2015 13:06

Soused tu má docela velký rybníček a žabky tu koncertují 24 hod denně, tak si to pěkně užívám. Mně se to oproti jiným líbí a každý rok se na ně těším, patří to k létu. Musí mezi něma také být nějaká hierarchije, jak to tak poslouchám.Jeden je tady docela hlučný a když on skončí, tak to stichne všechno. Asi to bude carevič. 8-D :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil65 20. 6. 2015 09:32

Taky máme koupací jezírko,cca 100m2,rok od jeho zhotovení byl klid a teď se tam nastěhovaly žáby a celý noci tak šíleně řvou,že jsou slyšet i přes zavřená okna,do práce chodíme nevyspalí a čekáme,kdy si přijdou stěžovat i sousedi,takže Vás úplně chápu a otázku,zda se pomalu z těch žab zbláznit,nebo s nimi bojovat už máme vyřešenu,tak přeji pevné nervy
Kutil65

Odeslat příspěvekod žába 21. 6. 2015 18:37

A jak se zbavit debilních sousedů? Ideálně, aby se odstěhovali do paneláku. Radši žáby, než lidi
žába

Odeslat příspěvekod Danys 1. 4. 2017 22:13

Rosničky jsem dlouho neviděl, ale ropuch a skokanů u kamaráda na chalupě snad tisíce. Noční koncerty k neořežití, všichni psi stále slintali od jejich jedu v kůži, šlápnout nebylo kam. Většina rybářů pro jistotu chodila v gumákách. Jakmile se vyskytla v jejich blízkosti žába, klidně ji rozšlapli holinou. A přesto žab neubývalo....
Danys

Odeslat příspěvekod Ing. Němeček Josef 21. 4. 2017 11:27

Milý Danysi,
v našem rodném Bedřichově nemáme problémy s žábami, jelikož naše obec pořídila všem obyvatelům zbrusu nové holínky. Každou neděli, po ranní mši, chodíme a na žáby systematicky dupeme. Do těchto radovánek lze zapojit i děti a tím snížit šanci na budoucí rozšíření veganismu - zkrátka nádherná rodinná kratochvíle! Nechci si tu nějakým způsobem přivlastňovat tuto metodu a proto zde musím odkázat na naší expedici ve složení Antonín Krušnohorský, Emil Zahrádka, Ludvík Čech a moje maličkost, kde jsme se vydali do bolívijské říční oblasti Puerto Torno. Na této expedici jsme mimo jiné zkoumali právě tento domorodý způsob hubení žab, uplatňovaný i na jedovaté druhy.

S pozdravem,
Ing. Němeček Josef
Ing. Němeček Josef

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 21. 4. 2017 21:31

Vzpomínám si, jak před lety proběhlo zprávami, že někdo to už nevydržel a na buštěhradský burze si koupil granát, který hodil do obecního rybníka. Skoro celá vesnice byla nadšená z toho ticha, ale chytil se toho nějaký ekoterorista a obvinil obecní úřad, že má znečištěnou vodu v rybníku do takové míry, že tam ani žáby nejsou a proto je tam znovu "nasadil". Miláček...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 4. 2017 07:40

Mně se při žabím koncertu krásně spí, patří to k létu :lol: . Dnes si každý pořídí na zahrádce rybníček a pak se diví. No v paneláku je neuslyšíte.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 4. 2017 09:59

Co je to za otázku? To mě pobavilo. Možná by bylo lepší,kdyby se příroda ptala,jak se zbavit člověka. :-))
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 4. 2017 17:31

Myslím, že proto příroda dala člověku "rozum".
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků