Originální nádrž na okapovou rouru

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 7. 7. 2011 18:02

Měl bych na vás takovou prosbu, přišla na trh zajímavá novinka originální nádrže na dešťovou vodu a my bychom rádi zjistili, jestli se lidem líbí nebo ne...co vy na to?

Schválně jsem jí hodil na aukro od 1 Kč (nikomu zde nebudu říkat, jaká je její normální prodejní cena, na tom nesejde) tak, aby se ukázalo, jaká je její reálná hodnota v ČR :-)

http://aukro.cz/elho-pure-raindrop-orig ... 26543.html

Líbí se?
Petr Komárek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 7. 2011 18:34

Vypadá to zajímavě :shock: jenže je to docela malé,my máme pod okapy dva umělohmotné sudy a ještě svedené do 1000l nádrže a někdy chybí voda.Tohleto by samozřejmě vypadalo líp. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 7. 2011 18:46

Vypadá to zajímavě, ale nevím jak by to obstálo při velké lijáku
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 7. 7. 2011 18:49

Asi to nebude pro obrovskou zahradu, to uznávám. Sami máme doma (zatím) taktéž sudy, ale povím vám, nějak se mi to nelíbí :(

Ale řekl bych, že na menší zahradu nebo chatku to bude úplně akorát...

máte doma studni?
Petr Komárek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 7. 2011 18:59

Studnu nemáme a pozemek 4 ary i s malým domkem 8-D 8-D .
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 7. 7. 2011 19:10

Nepovídejte, tak to je malinkatý :-) To tu 1000l nádrž máte schovanou na pořádné sucho, ne? :-) Podle mě je to obrovská zásoba vody, ale pokud jste zdatná pěstitelka, tak to chápu...

tahle 75l nádrž by samozřejmě nebyla na uživení trávníku a záhonů, nýbrž jen tak na balkonovky, menší záhon a nějaké skalničky třeba...
Petr Komárek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 7. 2011 19:29

Při tak malém pozemku máme využito opravdu každé místečko.Rostlinek je tu víc než dost, už opravdu není kde co zasadit.Na zimu si jeden sud s vodou schovávám do sklepa pro kytičky.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 7. 2011 20:01

Nu hezké to je . ale nepraktické, co při velkém lijáku, ? To je i sud hned plný. My taháme vodu čerpadlem z říčky Luhy,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 7. 7. 2011 20:04

Při lijáku se tohle naplní a přebytečná voda odteče dále do okapové roury...
Petr Komárek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 7. 2011 20:12

JJ toho napojení jsem si hned nevšimla,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 7. 2011 21:47

Jen na truhlíky nemám problém vycmrndat 200l sud - je to 20 konví. Kdo potřebuje hodně vody, IBC kontejnery jsou na svou velikost (1000l) skladné a dají se dobře zamaskovat bambusovou rohoží.
Před časem prodával prodejce Lužiny nádrž na vodu, byl plastový pytel a plastová schránka ve tvaru mělké skříně ke zdi, to mělo šikovný formát, lepší než soudky. http://aukro.cz/nadrz-na-destovou-vodu- ... 35282.html
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 7. 2011 21:01

Tak to je moc šikovné. To by se mi líbilo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 7. 2011 09:16

Některé rybníčkové folie jdou svařit horkovzdušnou pistolí, takže ten vak by šel, ale ty přechody na trubky? Bedýnku by si člověk udělal podle sebe, třeba dřevěnou.

Tý brďo, ten designový lapač stojí 220 liber :shock: To už můžou zalévat Periérem.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 10. 7. 2011 10:32

kejki3: tak tak, dřevněná už by mohla být hezká....tahle zelená plastová je s prominutím škaredá, leda jí nechat něčím porůst...

Cena za tuto "kapku" je 4 999 Kč, pro návštěvníky tohoto fóra sleva 500 Kč. Není to málo, ale taky to není pro každého :-)
Petr Komárek
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků