Zahradní jezírka

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 3. 2012 19:19

Právě proto se mi malá plastová nádržka zdála komplikovanější. :hm Určitě bych do ní nechtěla dávat chemické prostředky proti řasám a podobně. Mamka ale chce jen něco malého, takže by mě zajímalo, jestli s tím máte někdo zkušenost.
Danielko, to tvoje malé jezírko má asi jaké rozměry? A jak často je čistíš a jak?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 3. 2012 12:57

To plastové je malé jen 150 cm na 100cm a to je ještě takové vykrojené.O to m čištění už jsem psala v předešlém příspěvku :nenapadne .Nečistím jen sbírám řasu :hm , rybníky také nikdo nečistí.Mám tam rostliny na čištění vody a někdy nájemníky z žabí rodiny. 8-D 8-D Plastové jsme měli docela dlouho před tím,než se vykopalo to nové.To se dělalo kvůli rybkám.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 7. 2012 17:29

Tak sem dám trošku vodyObrázekObrázekObrázekuž je to trošku dost zarostlé,ale nám se to tak líbí a rybkám asi také je to malá tůňka 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 2. 7. 2012 17:56

Danielko je kouzelné :love: :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 7. 2012 10:12

Danielko, nádhera! :tleskani Mně se zarostlejší jezírka taky líbí - vypadají přirozeně, jako by na zahradě byly odjakživa. Opravdu se vám to krásně podařilo, radost pohledět. :love: A které z jezírek to je (původní umělohmotné X nové vykopané)?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 7. 2012 19:48

Je to to novější kopané, to druhé je ještě menší,když to obrostlo, tak na ty rybky nemůžou kočky.Nevím jestli jsem to psala,ale letos se nám v něm třely rybky a museli jsme to na ten čas ohradit pletivem.Kočenky to hroooozně zajímalo,byly hodně na krajích. :oboze
Už jsem tam viděla mimina,ale jestli dorostou to nevím,možná to ty velké požerou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 7. 2012 07:45

Jé, to je chovatelský úspěch! :tleskani Co se požrání těch malých rybek týče, bývá to tak, proto se oddělují od dospělých, ale tím, že v jezírku je hodně rostlin, mají šanci ukrýt se mezi nimi - stejně jako v přírodě.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 6. 2013 19:43

Pořád promýšlím jezírko a chtěla bych se vás zeptat na pár věcí:

- Odkud berete vodu do jezírek (šedá voda, studniční, dešťovka, pitná?...) a jak ji tam přivádíte?
- Jaký je odpar, konkrétně jak často musíte vodu do jezírka dolévat?

Moc díky všem za odpovědi.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 12. 6. 2013 14:44

Vodu jsme napustili ze studně před sedmi lety, rozhodili hypermangan, takže jemně zrůžověla, měsíc počkali a pak nasadili ryby. Rostliny už tam byly při napuštění, kromě leknínů, ty jsme doplnili s rybami. Doplňujeme vodou pitnou z vodovodu, udělali jsme za léta zkušenost, že nejmíň naruší rovnováhu a jezírko se nezakalí. Odpar je veliký, dopouštíme každý týden, protože rostliny se mohutně rozrostly. Teď po deštích je jezírko zakalené, ale do týdne, pokud bude hezky, se voda vyčistí. Rostliny požerou veškeré nadbytečné živiny. Momentálně je tam tisíce pulců, v březnu se tam nastěhovalo 12 skokanů a to byla teda sodoma - gomora, co tam se dělo za orgie... Aktuální dnešní fotka:Obrázek
Tak přeji hodně úspěchů!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 6. 2013 17:21

Kočičí nádhera
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 6. 2013 18:44

Jezírko je moc pěkné a to žabí kvákáni večer miluju :tleskani :tleskani .Letos mám konečně zase také žáby,ale naše kočky už na ně číhají. :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 12. 6. 2013 20:30

Ty naše opice taky jednu nebo dvě zabily, to už je daň. Teď zas tam vlezla užovka a ti pulci pitomí jí plavali jak hypnotizovaní přímo do huby, tak jsem podnikla lov a podařil se - už je v potoku a doufám, že se nevrátí.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 6. 2013 21:01

Kočičí, děkuji moc za fotku a informace. Jezírko vypadá parádně, brala bych je. :love: Žabí koncerty musí být fajn. Rozesmál mě tvůj popis "zhypnotizovaných" pulců - beztak to ti hadi nějak umí. Člověk občas ani neví, komu v té přírodě fandit (my takhle přemýšleli, jestli včelám samotářkám, co se nám usídlily v rákosovém plotu, nebo ptákům, kteří je pak vyzobávali). Já bych ale taky asi zachraňovala pulce. ^^

K jezírku: zatím sbíráme co nejvíc praktických informací a zkušeností, takže díky za ně. Vodu bychom chtěli využít dešťovou - variantou je ještě voda z ČOVky, ale obávám se, že ta by měla moc živin a dařilo by se v ní řasám. Líbilo by se mi koupací jezírko, ale to by té vody muselo být plno, a jak píšeš, s odparem je třeba počítat. Takže to spíš vidím na menší okrasné. Co máte pod fólií? Myslela jsem, že bychom tam šupli staré koberce, teď jsem ale někde četla, že plesniví. A to už mám asi tři staré doma. Prima by bylo jezírko načisto přírodní, jílové, ale to u nás asi nehrozí.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 6. 2013 16:27

Kateřino, teprve odpovídám, málo sem chodím - my tam folii nemáme. Měli jsme totiž velice usnadněnou práci - byl to původně betonový koupací bazén a když jsme přistavili kus domu, tak přestal vyhovovat, je půl dne ve stínu. Uvažovali jsme, jestli ho zrušit a udělat si tam takové zahloubené sezení a vlastně odpolední solárium, protože je to orientované na západ a tudíž večer dlouho příjemně, ale řekli jsme si, že to se dá udělat vždycky a zatím uděláme jezírko, dokud nás bude bavit. Takže jsme si s fólií nemuseli dělat hlavu.
Kroupy minulý týden rozflákaly lekníny na maděru.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 7. 2013 19:54

Obrázek Pulců máme ještě moře, velcí už odešli ve formě žab, menší, asi jiný druh, mají teprve zadní nožky. Odborníci, nevíte, v kterých měsících se třou ryby? Pořád čekám na mladé...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků