Maximální počet ryb v jezírku - správný vzorec

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 4. 2009 19:46

Děkuji :-[ ,rybičky tam nejsou,uvažujem jestli tam nějaké dáme.Loni tam byly zavojnatky.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 4. 2009 20:19

Tak v tom případě ta tvá číča přemýšlí, jestli už je voda dost teplá na koupání :D ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 4. 2009 20:36

Hahaha :lol: ony tam chodí pít vodu, vždycky jim říkám, že ta žabí je asi nejchutnější.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 5. 4. 2009 09:26

Dani nádhera to jsou krásné fotečky jezírko paráda to stěma fotkama otravoval já ještě mám slíbené od Bělušky dík :tleskani :D
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 4. 2009 20:30

Radku dík, lepší bude, až tam něco pokvete, aspoň ten blatouch.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2009 08:52

Danielko, to je krásná kočka - a nádherné jezírko. Už mi začínají růst kosatce dokonce se mi zdá, že přežila i jedna červenolistá japonská tráva, o které jsem se až po jejím zakoupení dočetla, že nesnese mráz, nicméně jsem to riskla - při stříhání měla jakoby živé spodky stébel, tak jsem zvědavá. Jinak už jsem psala na jiném místě, že se přistěhovaly žáby a vnoci máme příjemný koncert - fakt příjemný, kuňkají pěkně pod oknem, ložnice. I voda se začíná čistit, vypadalo to nedobře, ale začíná se to upravovat, zřejmě jak rostliny začínají růst. Měla bych se začít brodit a vyzvednout některé rostliny z hloubky - ale to chce teda odvahu. Už jsem uvažovala, že snad zakoupím rybářské holínky - jenže člověk se stejně musí sehnout a šátrat tam a při tom si pěkně namočí úplně všechno. Lekníny už rostou, vidím, jak se blíží k hladině.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 7. 4. 2009 20:57

Dani,máš to jezírko moc pěkné,to sem byla já,kdo ho chtěl vyfotit a ta číča,to mě okamžitě taky napadlo,že číhá na rybičky 8-D ,a ty závojnatky to přežily?jsou to přece akvarijní rybky :hm Jo jo Koči,tak začínám sbírat kamínky a možná budu obdarovaná mojí kamarádkou,su zvědavá! :-]
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 20:41

Kočičko tky jsem zvědavá na to tvé jezírko, tak ho zas někdy vyfoť.Carevny se mi tu ještě neobjevily,tak ti je závidím.
Libuš tak kočka tam zatím jen chodí pít, rybky ji ani tak nezajímají, zato žabky. Závojnatky jsou opravdu akvarijní, taky šly na zimu domů.Jenže něco bylo špatně a uhynuly. Dodnes nevím co, protože jsme kdysi pěstovali rybičky takže nějakou skušenost máme.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 20:53

Momentálně si vyrábím nové síto na vybírání listí a jiného - a jsou tam tři ropuchy se zlatýma očima. Jak trošku vzrostou rostlinky, vyfotím - prustka už se blíží k hladině a lekníny taky. jenom ty ryby dostaly v zimě hrozně zabrat a přežilo jen 6, budou se muset dokoupit - ale pár se jich ztratilo beze stopy, podezírám kočky.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 21:19

U nás kočičko zase přežijí jen chytré žaby, může zaskřehotat jen 2x, protože při třetím, už je tam kočka a ví kde je, to už mám vypozorované. Loni,tam byla taková světle zelená s tmavě zeleným pruhem, přes celá záda, takovou jsem ještě neviděla. No a na podzim odešla, viděla jsem jí odejít. Byla tam i světle hnědá, ale moc chytrosti nepobrala.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 21:24

A že tam ty kočky vydrží dřepět trpělivě. Ale ropucha by je měla odradit, ona vypouští tu jedovatou nebo dráždivou tekutinu, aspoň pes kdysi po ní celý den slintal, tak doufejme. já to nerada vidím, když je kočky umučí, jsou bezbranné.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 21:34

Však já taky hned utíkám ji kočce sebrat,to víš, že mi to vadí.Loni jsem te žábě domlouvala, že si musí dát pozor. Myslela jsem, že ropucha v jezírkách nežije, jen ve vlhkých místech.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 8. 4. 2009 21:46

Kocici,hned bych Ti dala nekolik rybicek,nam se to mnozi jak na bezicim pase,uz nestiha ani filtr.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 21:53

Danielka.9 píše:Však já taky hned utíkám ji kočce sebrat,to víš, že mi to vadí.Loni jsem te žábě domlouvala, že si musí dát pozor. Myslela jsem, že ropucha v jezírkách nežije, jen ve vlhkých místech.

Ony jsou tam jen do nakladení vajíček, to plavou, ale spíš posedávají v rostlinách a do vody se jen schovají. Ale jak nakladou, zalezou mezi kamení. Jenže to jezírlo jim vyhovuje taky proto, že tam nachytají hodně hmyzu, co se přiletí napít a k neuvěření - klidně sežerou i vosu.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 21:55

To bych moc chtěla, ale jsme daleko, předaleko. tak si koupím a budu čekat, že se mi taky rozmnoží, ale já jsem četla, že ty opice ve většině ten potěr sežerou?! Pulce sežraly komplet.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků