Maximální počet ryb v jezírku - správný vzorec

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 4. 2009 18:47

Moc hezký pohled, mně ještě listy leknínů na hladinu nevylezly, připustili jsme vody. Žáby u nás furt stejně - kvákají, kvákají, čumí z vody - a neplodí.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 19:01

Dani krásný Blatouch a tadle žabička je mi děsně simpatická ;-) , na rozdíl od ostatních :D :-/ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 4. 2009 19:12

Já bych raději živou, ale letos pořád nic, už jsem zoufalá.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 19:14

Tak to já živý nemusím, to na mne není :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 15. 4. 2009 19:44

Danielko,taky mi kvetou blatouchy a vis co mam jeste? :hm stejnou zabicku u jezirka :potichu :potichu :potichu uz se mi i pomalu cisti i voda v jezirku :tleskani :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 4. 2009 20:39

Uvažuju, že si taky vyrýpnu u potoka blatouch, ale je jich tam tak málo, že je mi to blbé - a tak mi nekvete nic.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 15. 4. 2009 20:41

:hm Kocici,to mas jedno,kde to pokvete,jestli tam,ci u Tebe doma :potichu :potichu
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 4. 2009 21:14

... a nám zašla červená závojnatka :'( (táta). Zbyla jen černozlatá máma a čtyři z předloňských potomků, které jsme si nechali. Ani jedna rybka není úplně červená, jen jedna má červený pruh od nosu přes boky k ocasu, zbytek černozlatý.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kočičí 16. 4. 2009 14:56

Zašla věkem, nebo na ní byla vidět nějaká choroba? toho já se děsím, neuměla bych je léčit.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 4. 2009 18:23

Nám se stěch červených loni narodila úplně černá. Málem jsme ji v jezírku nenašli.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 4. 2009 20:34

kočičí píše:Zašla věkem, nebo na ní byla vidět nějaká choroba? toho já se děsím, neuměla bych je léčit.

Myslím, že zašla věkem, měli jsme ji sedmý rok určitě. Nemám tedy přehled, jakého věku se rybky dožívají :-[ , dostala jsem je od kolegy z práce bez bližších informací. Jen podotkl, že jsou odolné a nenáročné, což byla pravda.
S chorobami bych si asi neporadila, prý hodně rybky napadají plísně, ale snad jsou nějaké přípravky do vody, které tomu zabraňují. Zatím nebylo potřeba - ta naše to teď vzala hopem.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kočičí 16. 4. 2009 20:48

Ty přípravky jsou dražší než nové ryby a jsou riskantní, neboť těžko odhalit, o jakou plíseň se jedná. Ale odstěhovaly se mi žáby, zbyla tam jen jedna, smutně kuˇká, vajíčka po sobě nezanechaly, nestojí to za nic.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 4. 2009 13:46

Kočičko já už se stěma žabkama picnu, co se to letos děje, nemám žádnou. Naproti máme remízku z tůňkou tak tam byl manžel pro vajíčka, tak mám aspoň pulce.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod liba6 18. 4. 2009 20:33

ale,ale Dani,náhodou je žabička pěkná,ale má chybu,není živá,že?teď si počkáš až vyrostou s pulců,jezírko s blatouchem je krásný
:tleskani
liba6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MAILA 19. 4. 2009 07:52

kočičí píše:Ty přípravky jsou dražší než nové ryby a jsou riskantní, neboť těžko odhalit, o jakou plíseň se jedná. Ale odstěhovaly se mi žáby, zbyla tam jen jedna, smutně kuˇká, vajíčka po sobě nezanechaly, nestojí to za nic.

Pokud se ryba odře a vznikne na povrchu rány plíseň, jedná se o parazity, na které je ryba při odření náchylnější.
Na odřeninu a následnou plíseň je dobré rybu izolovat a použít roztok kuchyňské soli (1 čajová lžička na 10 litrů vody).
Postupně se tak se uzdravuje a rány se hojí. Během léčení se plíseň z těla odlupuje.
Je nutné po nějakém čase vodu vyměnit a znovu osolit.

Je možné použít na všechny druhy plísně (raději než nechat rybičku trápit a zemřít). Rybám takové množství soli neublíží. Nádobu s rybou dejte na světlo, ale né na přímé slunce. Po několika týdnech a až nebudou patrné příznaky můžete zahojenou rybku vrátit zpět do jezírka.

Takto jsme už vyléčili několik ryb a mají pořád radost ze života.
MAILA
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka