Netkaná textilie?

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Irena Petris 14. 12. 2007 16:54

Prosím, sdělte mi vaše zkušenosti s netkanou textilií. Těším se, že na jaře trochu pozměním zahrádku, nějaký mulč a kačírek. Moc se mi to líbí, ale někde jsem se dočetla, že netkaná textilie může způsobit plísně. U nás je jílovitá zemina a s plísní na rostlinách jsem už měla problémy. Měla bych tu textilii vespod vynechat, nebo máte dobré zkušenosti?
Předem díky za radu :roll:
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 16. 12. 2007 20:06

Pokud se jedná opravdu o jílovitou půdu tak by jsem ani netkanou textilii nedoporučoval!Jílovitá půda totož jímá vodu,zadržuje a drží bahýnko.A tomu by netkaná textilie nijak nepomohla,ta sice vodu do půdy a ke kořenům propouští ale zároveň částečně brání výparu,a to je u jílovité půdy třeba.Také by mohla i naopak být jednou z příčin udržení se plísńového stavu.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 12. 2007 10:31

Netkané textilie jsou vyráběny v různých tloušťkách a hustotách, proto si můžete koupit takovou, která bude "vzdušnější". Že by byla textilie příčinou výskytu plísní na rostlinách mi není známo, a jako prostředek proti plevelům a některým škůdcům se osvědčila :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod landart.czech 18. 12. 2007 12:33

Z těch vzdušnějších bych a velmi vhodných pod oblázky (kačírek) bych jmenoval PLANTEX. Je sice dražší, nebývá všude k sehnání ale je dobrá. Kačírek bych bez textilie (anebo fólie) nedával - plocha se často hodně se zapleveluje a špatně se pleje. Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 18. 12. 2007 19:57

bral jsem to se zřetelem na tu jílovitou půdu.Tam kde je jíl je i trvalejší vlhko a tam kde je vlhko je i plíseň.Pokus se na této půdě nepěstuje to co vlhko vyžaduje.Samozřejmě ten kačírek nebo jakákoli i povrchová drenáž omezuje povrchovou vlhkost a tím i plíseň.
StanislavKrejcar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků