Čínský či japonský altán - do české zahrady_

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod zdvorak 4. 11. 2007 09:37

Podívejte se na http://www.ceskaves8.estranky.cz
je to kýč nebo je to pěkné ????
Naposledy upravil zdvorak dne 13. 1. 2008 10:45, celkově upraveno 1
zdvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 19. 12. 2007 13:30

Altánek je na jednu stranu moc pěkný, ale na druhou stranu tomu chybí to okolí. Takže hodně štěstí s tvorbou. Nejvíc do očí bijící je asi ten bazén hned vedle :?
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 19. 12. 2007 18:20

Je to celkem pěkné,pokud máte početnou rodinu,jinak to je snobská plovárna.Ale vážně,chce to zapěstovat okolí buď vhodnými stromy nebo keři.Hodně dalších vhodných nápadů pro naplnění volného času a zpříjemnění si odpočinku.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 1. 2008 22:17

Propána, tohle mi úplně uteklo!
Nechápu, proč se altán na české vesnici musí podobat střechou čínské pagodě, když by míň nákladné bylo jednodušší zastřešení. Podpěry a zábradlí už "čínské" nejsou, je to takový kočkopes, ale proti gustu žádný dišputát, jak říká klasika.
Pokud altán zaroste nějakými popínavkami a celý kout se ozelení, trochu se to ztratí. Ale mám dojem, že stavba měla být hlavně viditelná, že?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 1. 2008 23:53

Klobouk dolů, že jste tohle dokázal postavit!
Ale musím souhlasit s ostatními, že v celku s okolním prostorem stavba vypadá poněkud nepatřičně, bude potřeba nechat ji obrůst rostlinami a dát zeleň i všude kolem.
Doporučila bych druhy a k nim i další prvky typické pro východní zahrady, aby altán tak moc nečněl.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 12. 1. 2008 15:13

Tak jsem také neodolala a nakoukla a nezbývá, než Vás zklamat a přidat se k názorům předchozím. Řemeslně je to zcela jistě velmi kvalitně udělané, ale opravdu netuším, proč jste si vybral tento styl. A nejhorší je ta večerní fotografie, to už vypadá jako zahradní restaurace ve velmi laciném asijském stylu. Určitě by to chtělo nějaké popínavky, ale i keře kolem, aby tam altán tak nesmyslně netrčel v prázdném prostoru. Možná to má s bazénem evokovat pláž, ale nějak to drhne ;o)
Tak mnoho zdaru při zkrášlovacích úpravách!
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zdvorak 13. 1. 2008 10:49

Děkuji všem za názory – jsem za ně moc vděčný. Ale chci připomenou – chtěl jsem právě vyjádření zda jde o kýč nebo… Je to jasně řečeno v nabídce na shlédnutí. V tom se právě nemůžu s manželkou dohodnou a vaše názory dávají za pravdu mě, že je potřeba nevystavovat ale vkusně „zabalit“.
A k názoru , že to nepatří do české zahrady - ano ale stovky standartních kulatých, štvercových či šestihranných altánů patří? Sázíme cizokrajné rostliny do našich zahrad - které tady taky nikdy nerostli.
zdvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 1. 2008 23:16

Označit altánek za kýč? Kýčem se spíš rozumí věci líbivé a neužitečné (a nevkusné). Takže kýč asi přímo ne.
Máte pravdu, že se objevují stavby všelijaké, mám dojem, že někdy jsou spíš na ukázku, co si majitel může pořídit - proto se taky většina nových zahrad v satelitních městečkách podobá jedna druhé jak vejce vejci. Podobné bazény, trávníky, oplocení a hlavně výsadba všeho možného. Dost mě popuzují všudypřítomné živé ploty z tújí (říkám takovým zahradám urnové hájky) - taky téměř všude :cry: .
Fidych
Zahradník


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník