Fotografie zajímavých malých zahrad

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 20:47

Sppring píše:Ahoj, chtela bych preorganizovat nasi malou zahradku za domkem /radovka/, je to proste ctverec uprostred ho puli asi pul metru na vysku a 4 metry na delku ker (rikam tomu steaplechase), jinak trava, kousek zahonku a v rohu je kompost. Hlavni nevyhodou u radovek je zahrada vedle zahrady,proto bych chela bud zvysit plot (pokud to malou zahradu jeste vice opticky nezmensi) a nebo vysadit vyssi porost a tim "znemoznit" sousedum sledovat kazdy krok, co na zahrade udelam :shock: . Jestli mate nekdo nejake napady, sem s nimi :D budu moc vdecna.. Pokud najdu foto, tak poslu. Diky Sppring


Vyfoťte ze všech stran a fotky pošlete, ať na to můžeme mrknout. Bez nich to není ono.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Bučko 30. 4. 2007 12:01

Josef Bučko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2jery 2. 5. 2008 10:45

Má asi 2,5 aru a je na ní od každého něco
Obrázek
2jery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 4. 2009 21:02

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj Radku,asi jsi uz doma,tak jsem si dovolila sem dat par fotek me zahrady.Jeste nekdo ji chtel videt,ale uz nevim kdo. Zacali jsme ji budovat s mym synem pred 3mi lety,ale ted uz ji dodelavam 2roky sama.Ten travnik za skalkou jeste stacil vyset nas syn.Neni to zadny zazrak(videla jsem opravdu prekrasne zahrady),jen plnim slib,ktery jsem dala,kdyz jsem se na toto forum vetrela.Jeste vsechno nekvete,bude jeste peknejsi.Pred 3mi lety zde byla jeste uzitkova zahrada.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 4. 2009 21:35

Běli, krása! :tleskani Jezírko je úžasné a na to, že před 3 lety jste tam měli užitkovou zahradu, je tam vidět opravdu velký kus práce. Nejhorší bývá začátek, chvíli trvá, než všechno správně obroste a zaroste, ale teď už to povalí. ;-) A moc hezky tam kvetou jarní kytičky. :!:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 17. 4. 2009 21:36

Víš Bělo je to nádhera, může Tě těšit, že vlastní silou, námahou, já mám velkou zahradu tak jsem tam ztracená a jde to pomalu, ale vždy se na ni se zalíbením podívám protože je to moje práce.Syn si nechal udělat zahradu firmou, je to krásné všechno patří jak má být, drahé stromy, ale nemůže mít to potěšení jak já když mi vyroste smrček, borovička ze semínka, vlastním přičiněním
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 4. 2009 17:14

Běli paráda, máš to moc pěkné a je to pravda jak píše crosan, od firmy je to hezké, ale není to moje práce.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helenamarie 18. 4. 2009 17:40

Bělo moc se mi to líbí, opravdu moc! My jsme taky postupně předělávali vyloženě užitkovou zahradu na takovou smíšenou. Máme tam nějaké ovocné stromy, bobuloviny, skleník na papriky a okurky a několik rajčat v kbelících. Pár jahod, řádek česneku a trochu zeleného koření. Jinak trávu a kytky. Tyto vlastnoručně dělané zahrady mají to kouzlo, že práce na nich asi opravdu končí až smrtí, pořád je potřeba něco udělat, vylepšit a to je na nich právě to krásné. To fy firemní zahrady nemohou poskytnout.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 18. 4. 2009 17:48

Souhlasím, vytvářet zahradu znamená se i občas zmýlit a pak to napravovat, ale má to pak svého ducha a rukopis tvůrce - já nejsem příznivcem zahrad od architekta. Ale zase když to někoho nebaví, nemá na to čas a vlohy, tak ať ten architekt zafunguje. Já, když jsem se zahradou začínala před 16 lety, tak jsem roky ležela v knihách a odborných časopisech a naučila jsem se dost, dokonce mě tak známí požádali, abych jim nakreslila a pomohla s rekonstrukcí té jejich. A povedla se.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 18. 4. 2009 19:04

Dekuji vam za pochvalu.miluji praci na zahrade,uz mam vsechny nehty polamane,ruce spinave a zada me boli o zivot.Dnes jsem zase ryla at mam kam dat jirinky a meciky.Taky porad prekopavam,kolikrat sazim jednu kytku i nekolikrat,jelikoz si stale porizuji nove druhy a ty pak se mi hodi lepe tam,kde uz nejake kvetiny jsou.Je to jako zacarovany kruh.A skalku menim snad uz po pate,v utery jsem si privezla zase nekolik skalnicek a tak budu znovu prekopavat.Snad uz je to naposled. :hm I kdyz tomu moc neverim,jak uvidim zase nejakou skalnicku,kterou jeste nemam,tak :potichu -jak se znam,si ji koupim.Je to pokus,omyl.Taky jsem nechtela zahr.architekta,nemela bych z toho takovou radost,jako kdyz si to delam sama.I kdyz poradit s japonskou zahr.bych potrebovala.A v knihach a casopisech,ktere odebiram(Flora a Nase krasna zahrada)lezim stale,mam je i v zahrade abych nemusela porad behat domu pro rady,taky jsem se hodne z tech moudrych knizek naucila :tleskani .Inspiraci je tam spoustu,ale nakonec si to stejne udelam dle svych predstav.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 4. 2009 21:04

Běli moc dík já bych ti pomohl ale je to trochen z ruky navíc jsem dojel až dnes ale chválím paráda dnes jsem na tebe myslel projížděly jsme nějakou dědinou a vidě jsem tam krásné kamenictví byli tam do Japonské zahrady krásné věci ty sloupky atd já ani nevím jak seto vše jmenuje :-[ :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 19. 4. 2009 18:57

Ahoj Radku,asi je ta dedinka kde jsi to kamen.videl,je dako od nas,ze jo?Ja mam uz od poloviny listopadu objednanou jap.lampu,ale jeste ji namam.Ve stredu jsem si jela pro zalohu,kterou jsem jim zaplatila,nevim totiz,co si mam myslet :-| .Asi se budu muset podivat nekde jinde. :hm A s tou pomoci,skoka ze jsi tak daleko :-| ;-)
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 4. 2009 19:16

No je to po cestě z toho Jablonce a bylo tam více takovejch u silnice a těch lamp tam bylo moře je to vidět ze silnice skusím to najit ale nevím :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 4. 2009 19:21

Sem na to koukal ale to byly takové dědinky že je to na prdlajz a já si to fakt nemohu vzpomnět smůla
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 4. 2009 19:49

Běli ty lampy atd.z kamene jsou před Letovicema ptal jsem se bráchy
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků