Jak mám položit malé kamínky v zahradě?

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Plk 11. 5. 2006 08:37

dobrý den chci se vás zeptat.koupil jsem si kamínky do zahrady chci je položit do zahrádky.a slyšel jsem něco o tom že se pod ně dává nějaká fólie nebo tak něco.(asi aby neprorůstala tráva).ale když tam dám folii ,tak co když pak budu chtít dát mezi ty kamínky nějakou rostlinu ta se nedostane kořeny k živinám přes tu folii.děkuji za všechny rady.
Plk

Odeslat příspěvekod PLK 11. 5. 2006 15:16

prosím poraďte mi..děkuji
PLK

Odeslat příspěvekod Martin H. 11. 5. 2006 16:57

PLK píše:prosím poraďte mi..děkujiu/quote]


Nejlépe bude, když pod ty kamínky dáte silnou drenážní vrstvu nebo vrstvu písku. V tom neporostou plevele, jen suchomilné rostliny. Pokud použijete fólii, neporoste nic, tudíž ani suchomilné rostliny. Jinak z podobnými doplňky zahrady nemám zkušenosti.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evina 15. 4. 2008 19:21

PLK píše:prosím poraďte mi..děkujiu/quote]

Můžete pod kamínky dát také netkanou textilii, a i když dáte fólii, tak prostě v místech, kam budete sázet rostliny se do ní do kříže vyřežou otvory a tam rostliny zasadíte. Kořeny pak mají normálně v půdě a kolem neroste plevel. Fólie jsou hlavně nevzhledné ale zadržují vláhu u rostlin a aby se brzy nenarušily a nerozpadly, tak se zasypávají drobnými kamínky nebo mulčovací kůrou.
Pozoruji, že máte pěkně rozjeté "období budování zahrady", tak ať se daří!
Evina

Odeslat příspěvekod profizahrady.cz 15. 6. 2008 23:39

Pokud chcete pouze oblazky, pak je vhode pouzit textili. Polud oblazky chcete pouzit jako mulc pro rostliny, pak pouziti textilie nedoporucuji - strasne spatne se do ni sazi. (Vyska mulce by mela byt alespon 10cm)
profizahrady.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GrahamWag 2. 3. 2018 08:17

chci se zeptat kolik by si uctoval servis za tu vymenu procesoru ze by to vymenil pridal tu pastu atd hodina technika je tak 500kc ?
GrahamWag


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků