Jakou z těchto travních sekaček vybrat

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Standa.K. 3. 5. 2016 08:56

dobrý den plánuji nákup nové benzínové sekačky ale na internetu je toho tolik že nevím jakou koupit,.abych pak nelitoval našel jsem si 4 sekačky tak jestli máte s nimi zkušenosti budu rád za pomoc děkuji.

Hlavní aspekty: životnost, kvalita, servis a dostupnost dílů.

zahradu mám cca 800m2

STIGA Combi 48 S

VeGA 46 HWXV 6in1

HECHT 550 BS

Mountfield 4820 HP

Honda HRG 416 PK
Standa.K.

Odeslat příspěvekod oax25 4. 5. 2016 11:52

za mě Stiga, moje volba
oax25

Odeslat příspěvekod BedřichL. 5. 5. 2016 08:59

Stiga je jasná z těhl eznaček. Vega i Jech jsou lidovky a čía Mountfield to netřeba komentovat. Dodávky dílů má třeba M. skoro 4 týdny,což je v sezoně mimo mísu!!! Stiga má záruku 5 let, díly ti dodají do max. 5 dnů, mají motoroy bs nebo hondu.
BedřichL.

Odeslat příspěvekod j.c 10. 5. 2016 07:49

Ale pozor Stiga a Mountfield jsou z jedné fabriky na Slovensku. Jedinou výhodou Stigy je modernější koncepce a to, že vyždycky dostává to nejlepšé zančka koncernu
j.c

Odeslat příspěvekod Broda 11. 5. 2016 08:09

Já třeba koupil Stigu a po třech letetch !!! Odešel pojezd. Nový to je tak 4000, takže Stiga zase není kdo ví co
Broda

Odeslat příspěvekod Lubin Dospěl 11. 5. 2016 09:19

j.c píše:Ale pozor Stiga a Mountfield jsou z jedné fabriky na Slovensku. Jedinou výhodou Stigy je modernější koncepce a to, že vyždycky dostává to nejlepšé zančka koncernu

Já jsem měl třeba 15 let sekačku od Bédi :D a absolutní spokojenost. Ale teĎ mam 3 roky Hondu a je to jiný svět. Kdo nezkusil neuvěří.
Lubin Dospěl

Odeslat příspěvekod miloom6 17. 5. 2016 10:31

ten stroj vám musí padnout do ruky, proto, než konkrétní typ koupíte, tak si jí ošahejte. Ono je třeba také důležité, aby Vám sekačka sekala až ke kraji obrubníku, ty co to umí, nejsou podélně symetrické, mají vyosené šasí. Aby jste s ní mohl jet těsně u plotu, musí mít úzké držení, jinak budete drhnout. Některé pojezdy jezdí max. 3 km což je hodně pomalé některé až 6,5 km/hod. Jestli sekáte hodně nízko, tak hodně sekaček neseká pod 3 cm. Některé sekačky nemají nastavitelná řidítka, jsou to dlouhé "krávy" se kterými se neotočíte kolem keřů, u plotu apod. Třeba Honda stroj, originál celá sekačka od Hondy je jedna z nich, ač jinak vynikající sekačka, na členitou zahradu nepoužitelné.
miloom6

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 5. 2016 14:07

Stiga 53 s BS a max spokojenost. 4 roky s ní seču mulčem plochu přes 3000 m2.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa.K. 18. 5. 2016 16:06

Já jsem byl trochu rozhodnutej pro Stigu, ale znejistily jste mě :hm
Standa.K.

Odeslat příspěvekod miloom6 19. 5. 2016 09:38

Je potřeba ovšem zbrouzdat po prodejnách a ohmatávat. Jsem ze staré školy, já potřebuju všechno osahat. Možná kdybyste Stando šel do jednotlivých prodejen, nemuseli jsme se tu dohadovat o tom, co za značku, každej vám řekne něco jinýho
miloom6

Odeslat příspěvekod Standa.K. 23. 5. 2016 07:45

nemám čas objíždět 5 prodejen, tak asi takhle, potřebuju to zúžit a pak si to eventuélně vyzkouším
Standa.K.

Odeslat příspěvekod Sparta 23. 5. 2016 09:34

Já mám Honda a tam jsou znát ten motor 4 takt, záběr 41cm, obejm 50l, sekačka je teda bez pojezdu, za mě bych šel do Hondy
Sparta

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 5. 2016 09:53

Co Honda a udávaná přecitlivělost na kvalitu benzínu a dražší díly? Parametry (výkon a hlučnost) má, ale pro to výše uvedené jsem šel raději do blbuvzdorného nezmaru Bridget Stratton 650 ve Stiga.
http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechan ... a_oblast=4
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaLouny 23. 5. 2016 12:19

Hodně sekaček má třeba motory jedné zančky v sekačce jiné. Třeba Honda ve Stize, bs Hechtu atd. Sekačku dělají motor, materiál a technické vychytávky. Proto bych vzal jednu značku celkově. Já bych šel do té poslední značky Honda tam máš 4taktní motor stejné začky a máš to všechno v jednom
JardaLouny

Odeslat příspěvekod pavelnatal 13. 11. 2016 09:34

Dobrý den,
myslím, že si můžete bez obav koupit kteroukoliv z těchto sekaček, rozdíly v kvalitě nejsou o třídu. Pokud už chcete výběrem něco získat a budete sekat i v kopcovitém terénu, vyberte sekačku s pojezdem a velkými koly s dostatečným dezénem. Potom se zaměřte na motor a vyberte Tecumseh nebo Hondu. No a pokud budete sekat i polomokrou a vysokou trávu, vyměňte originální nůž za trojramenný od ABBECONu. Pak bude radost sekat cokoliv, co na trávníku vyroste. :-)
pavelnatal

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků