Srovnání terénu parcely pro možnost sekání trávy

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dezolát 24. 4. 2015 21:06

Zdravím

Zakoupil jsem stavební parcelu pro stavbu RD, ale se stavbou se začne nejdříve za pár měsíců. Bohužel, na pozemek je problém vyjet s klasickou benzínovou sekačkou, protože pozemek je rovný na sekačku jen zdánlivě. Vypadá to že je to krásná rovina, ale i když jsem měl sekačku vyvýšenou co to šlo, stejně jsem velmi často zastavil motor, když jsem najel nožem na nerovnost. Jedná se o 1800m2 a tak bylo takové sekání docela utrpení. Proto jsem se na sekání spíše vykašlal a půjčoval si profesionální mulčovač, který s tím neměl tak velké problémy, ale to leze docela do peněz (půjčovné na den je cca 1000,00 Kč).

Když jsem nyní koukal, tak jsem v půjčovně viděl nástroj s názvem rotavátor a dle videí na youtube se jedná o něco, co mi rozkope povrch a provzdušní, tak mě napadlo místo sekání projet tímto. A protože tomu vůbec nerozumím, zeptám se:
    Chápu to správně, že když tímto projedu zahradu, tak mi to půdu nějak zkypří, já pak třeba pomocí nějakého válce tu plochu ujezdím a pozemek by měl být srovnaný pro možnost sekání trávy benzínovou sekačkou? Nebo i bez válce, kdy by na to napršelo a třeba se to nějak srovná samo?
    Ve videích bylo vždy ukázáno na jakémsi pozemku, kde není trávník. Je možné tímto vyřešit i pozemek zatravněný?

Možná je to blbost, ale jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Snad se tam letos začne stavět, takže mi to pak stejně auta rozjezdí a po stavbě budu muset řešit nějak promyšleněji, ale letos jsem ještě nesekal a ten vertikulátor stojí stejně jako mulčovač, tak by to ve finále bylo stejně nákladné a kdybych to srovnal a mohl na to pak s normální sekačkou, pomůže mi to.
Dezolát
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 4. 2015 18:04

Záleží na stupni drnovatosti, rotavátor to rozřeže a rozdrtí podle své síly. Pak získáte "záhon", který se dá srovnat hráběmi a válcem, určitě nic nenastane samo. A pak to musíte osít trávníkem, protože plevel je vždy první.
Pokud se tam bude stavět, je tato činnost ztracený čas, protože se to zase rozjezdí.
Podle povahy zeminy to stejně bude ještě po deštích a mrazech pracovat, ale to už se dá pořešit dosypáním zeminy.
Já jsem si nechal terén srovnat inteligentním bagrem, ten chytne rovinu a jede v ní. Propadliny vznikly jen na místech, kde jsem nechal zahrnout zbytky ze stodoly a větve. Obyčejný Franta s nakladačem na tento úkol není vhodný, vytvoří měsíční krajinu a řekne, ať si to dohrabete hrabičkama.
Cena byla 550,- na hodinu včetně cesty u obou, přístup a výsledek neporovnatelný.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenda 21. 10. 2015 16:41

Mohu se zeptat o jaky typ bagru se jednalo. Mam take problem se srovnanim zahrady pres 2000 metru. Takze hrabky by me znicili a kazda rada dobra. Diky

Dj88@seznam.cz
Jenda


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků