Špatný olej do sekačky + spodek k vyžínači

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Preceda 29. 5. 2014 06:01

zdravím, nalil jsem omylem do 4taktní sekačky (Briggs Stratton) olej pro 2T, a to ještě úplně po okraj. Výsledek je že olej při sekání hlavně když se sekačka naklání, z motoru různě vytéká, motor navíc dost čmoudí a smr.dí. Při posledním sekání navíc sekačka měla dost slabý výkon, chod motoru nebyl plynylý, sekačka sebou dost škubala. Je to velký problém, dá se to nějak opravit?
Druhá rada je kvůli strunové sekačce. Potřebuji ji zprovoznot ale chybí tam ten spodní dekl i s cívkou (je tam jenom ta ohrádka do které se umísťuje cívka se strunou, Co přesně potřebuji koupit aby to bylo funkční? Nevím teď jestli přes cívku nepatří ještě nějaký kryt. A je uchycení cívek do všech sekaček stejné nebo má každá sekačka vlastní systém?Co vím je že ohrádka na cívku má vnitřní průměr 9,5cm, nevím přesně co mám shánět. Je to dost stará sekačka (tak 20 let, pravděpodobně české výroby)
Díky za rady
Preceda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hergot71 29. 5. 2014 08:58

Tak k prvnímu problému - nalití špatného oleje - hned jak jste si to uvědomil, že jste nalil špatný olej, měl jste všechen olej ze sekačky vylít a nalít správný.
hergot71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Preceda 29. 5. 2014 11:20

To mi ale moc nepomůže. Ten olej jsem tam nalil vědomě, myslel jsem že to nehraje velkou roli. Ale nic, budiž stalo se, můžete mi poradit jak s tím olejem ven. Kdybych obrátil sekačku vzhůru nohama asi vyteče i benzín. Jedná se o sekačku MTF 4820 PD.
Rovněž bych rád připomněl že jsem se ptal i na radu jak mám zjistit jakou strunovou hlavu mám kupovat do sekačky kde znám jen průměr pouzdra na cívku. Název a typ sekačky bohužel nikde nevidím.
Preceda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 29. 5. 2014 14:26

Preceda píše:zdravím, nalil jsem omylem do 4taktní sekačky (Briggs Stratton) olej pro 2T, a to ještě úplně po okraj.
To nic není. Já tam nalil naftu :mrgreen: Mrcha pořád po zimě nešla nastartovat. Tak jsem myslel, že to bude starým benzínem. Tak jsem ho hadičkou vypustil a v tom zjistil, že to asi benzín nebude. Nalil jsem tam 2 roky starý benzín. Sekačka hned chytla a asi 5-10 minut si trochu zadýmila, ale bežela naprosto vpohodě. :-D

-- 29. 5. 2014 14:28 --

Preceda píše:můžete mi poradit jak s tím olejem ven. Kdybych obrátil sekačku vzhůru nohama asi vyteče i benzín. Jedná se o sekačku MTF 4820 PD.
Co takhle hadičku a natáhnout injekční stříkačkou?
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 1. 6. 2014 09:01

Sekacka ma vypousteci sroub, dole na motoru. Dalsi vec, nelit olej az nahoru, ale mezi carky na ukazateli hladiny.
brzdil987
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků