Jmenovky do květináčů - jak vyrobit

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod červík 17. 10. 2009 16:34

Podmínkou je vložení obrázku s textem. Kdo poradí?
Obrázek
červík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2009 17:42

Tak takhle označené by se mi to taky líbilo ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod červík 17. 10. 2009 20:24

Cedulky mám vyrobené v Excelu, jen nevím, na co je vytisknout, aby odolávaly vlhkosti květináče. Ta na obrázku nijak silná není a přesto vyhovuje už rok bez vady na kráse.
červík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 10. 2009 20:34

no asi na něco takového jak jsou ty žluté lepové destičky na škůdce v květináči žáleží jak budou držet písmena teda na oťer
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2009 20:36

Červíku jinak tě vítám k nám, máš pěkný Avatar. Nevadí že tykám :hm :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 10. 2009 20:39

nebo nastříhat z plastových bezpečnostních cedulek ale myslím než se s tím stříhat tak je nabízí třeba p.Heřtus za pár korun na Kaktten
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod červík 17. 10. 2009 20:45

Mě by stačil typ papíru, důležité je foto - kvůli křížení a název. Všechny ostatní pokusy s popiskami selhaly. Centrofix bledne, tužka nic moc, plastových cedulek mám doma hafo, tohle je ideál.

Moravanko, tohle fórum už znám hodně dlouho, jen jsem mu byla dlouho nevěrná :-))) tykačka mi nevadí :-)))
červík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2009 20:50

Aha no tak ale návrat se cení ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 10. 2009 20:54

no já myslel jako ty cedulky se udělá nálepka na počítači nebo jak to dělaly a pak nalepily ale já to asi nějak zkomolil promiň ale vytisklo se to a pak lepilo a nebo vytisknout a zalaminovat tak mi dělaly vizitky
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 21. 10. 2009 14:53

Jedním z možných řešení je poučit se u busáků.Vytištěný papír s textem prostě zavařit do folie.Ale je pravdou,že to používáme pouze v krytých sklenících a pařeništích.Životnost je cca 2roky.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 4. 2. 2010 22:51

Někdo tiskne na laserové tiskárně do okýnek v exelu na papír. Ten pak nastříhá a nalepí na bílé plastové podložky - takové, které používají školáci při geometrii nebo se taky dají koupit už přímo nastříhané plastové štítky. Papírový štítek přilepený na plastové podložce pak buďto taky přetře jemným "filmem" lepidla nebo laku, aby nezvlhnul a nevyblednul. Moderní tiskárny už jsou schopny tisknout přímo na bílé plastové (papíry) A4.
Já osobně si štítky stříhám z toho plastového archu a loni jsem si koupil nějaký docela dobrý popisovač: Edding 140 S (ohp). Záruka na viditelnost popisku je podle prostředí až několik let.
Jinak tužka je tužka... :-))
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 5. 2. 2010 15:05

ked sa zalaminuje papier a potom sa bude strihat tak vo vlhkom prostredi sa vam ten papier rozmoci. Iby zeby sa dajak specialne okraje zvarili potom...
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod engros 1. 1. 2011 01:25

Dle mých zkušeností vybledne naprosto vše , včetně originálních cedulek, maximálně do dvou let.
engros
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků