Sadbovač Bravo - zkušenosti

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Bělena 19. 2. 2009 17:02

Je videt,ze jste tu sami kutilove.Ja nasla odkaz na ty obdelnikove vytapene sklenicky.Mam minisklenik s ventilaci.Nasla jsem tam i topnou rohoz ,sice do skleniku,ale co kdyz ji dam pod ten minisklenik na parapet?A pod tu rohoz dam alobal,pro jistotu?: :potichu :potichu :hm :hm Asi je to blbost,ze?Nebezpecné?!
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2009 22:20

Topnou rohož bych nedával pod ten miniskleník, dno by byla zbytečná izolace. Dal bych ji dovnitř do substrátu, viz obrázek vlevo nahoře.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 19. 2. 2009 22:42

kurnik šopa, presne otom som hovoril, teda ten moj napad bol takyto dajaky, ale ja by som dal este medzi dno a ten piesok asi alobal nech teplo ide hore a nie von.

inak Vy si ten Bravo sadbovač objednavate??? ak hey, mohol by som vas poprosit ci by ste mi nemohli preskenovať navod na použitie, v podstate by stacilo ked tam bude dajake pouzitie ze ako dlho pri akej teplote a take informacie, som zvedavy dosti :-) dakujem
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 2. 2009 09:49

Zatím ho neobjednávám, objednal jsem topnou rohož z toho odkazu výše, hodlám ji nacpat do miniskleníku a trochu experimentovat...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vili312 22. 2. 2009 11:12

Je třeba také trochu být kutilem
Já vás obdivuji, že se vám chce vyhazovat peníze za tak jednoduché zařízení jako je topná rohož. Ta lze nahradit naprosto jednoduše, pouze vázacím drátem, a trafem na 12 -24 V. Regulace teploty se provádí, pouhým vstupním napětím, jednoduchým regulátorem, jako má třeba vrtačka, na změnu otáček.
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2009 12:19

Děkuji za povedenou nabídku, docela živě si představuji, jak se snažím přinutit vázací drát, aby byl v substrátu nějak rozumně rozložen. Kromě toho bych řekl, že ono trafo vyjde na více peněz, než koupená topná rohož na 220 V.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vili312 22. 2. 2009 13:38

Aby byl drát rozumně rozložen, je tak jednoduchý. K tomu poslouží vhodné prkénko a několik hřebíků, zhotovíte topnou desku jak chcete velikou. Tu stačí zabalit do igelitu, protože teplota by neměla být větší než do 35 stupňů. Zde pracujete pouze z bezpečným napětím. Jako zdroj můžete použít i autobaterii, pokud máte nabíječku. Někde v bazaru či šroťáku za babku, a má možnost posložit i jinak.
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 22. 2. 2009 14:54

som v mojej mudrej knihe nasiel dajaky obrazok, tak som to odfotil. Neviem ci to pomoze, je tam vsade termostat, ale je to v teme tak som vam to sem poslal :-)

->tu su kochliky priamo položene na vykurovacej rohozi
Obrázek
-> a tu je cela množiarnička na rohoži
Obrázek
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2009 15:21

Já myslel, že éra, kdy si lidi vyráběli sekačku na trávu z podvozku od kočárku, prken a ukradeného motoru z fabriky, už skončila :-). Nebudu to mít někde pod kolnou, ale v místě, kde se vyskytují lidi, tak aby to taky nějak vypadalo :-).

Matej S: Díky za obrázky, ale to čidlo termostatu na 2. obrázku takto umístěné je pitomost, to by nikdy nefungovalo, muselo by se to nahoře zakrýt nějakým izolačním materiálem, aby to opravdu měřilo teplotu té topné desky a ne okolního vzduchu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 22. 2. 2009 16:10

no ono podla mna to malo byt v tej mnoziarke, ale aby ludia videli ze to tam je tak to je len tak vonku. teda ja by som to dal do tej mnoziarky
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 3. 2009 21:52

Tak dneska dorazila rohož a spustil jsem první experiment :-).
Zatím to vypadá dobře, na 3 cm polystyrénu mám alobal, na něm rohož a na něm minipařeniště (zatím prázdné), teplota v minipařeništi 7 cm nad dnem je 31°C (v místnosti 23) a rohož je zapojena přes tlumič osvětlení na cca 50% výkon...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 5. 2009 21:18

Po několikaměsíční zkušenosti mohu konstantovat :-), že jsem vynalezl lepší a hlavně lacinější zařízení než sadbovač Bravo.

Prozatím jsem v něm vypěstoval 10 sazenic čili papriček a 9 palem, 6 palem ještě nevylezlo, ale podle odborné literatury mají ještě pár týdnů čas :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 5. 2009 14:34

Tak to gratuluji
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2009 20:21

Dík za gratulaci :-). Za chvíli budu nabízet přebytky palem, jako Jakub přebytky masožravek :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků