Sekacka-vyplati se priplatit za znacku/zaruku?

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod taposek 21. 5. 2007 15:46

Jsem pred koupi trav.sekacky, a tak by mne zajimalo:
Vyplati se priplatit si za znacku,pripadne prodl.zaruku(7let,Mountfield),konkretne napr. Partner/Husqvarna/Mounfield:
motor stejny B&S 5HP,pojezd,mulcovani, ceny: 11500/13500/14500.-?

Nedokazu posoudit ostatni:kolecka,ergonomii,kvalitu sekani...
Dekuji za tipy.
Ta
taposek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taposek 26. 5. 2007 07:54

Nikdo moc nereaguje,tak treba uz u konktretncich typu:
znacka cena motor/vykon
Troy Bitt 5553(OBI) 9990.- BS 5,5HP
McCulloch/Edition1(Bauhaus 11490.- Honda 5,5HP
Husqvarna/Royal 145 SV 12815.- BS 5,5HP

Ta v OBI asi uz neni(neodpovedeli mi), tak bych bral tu z Bauhasu(5 let zaruka), vsecky maji pojezd,mulcovani,bocni vyhoz,centr.nastaveni sekani.

Lisi nahonem,MCCull ma nahon na predni kolecka, je to nejaky vyhoda/nevyhoda?
taposek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marc159 26. 5. 2007 17:32

taposek: Já sice nejsem odborník na sekačky (ačkoli mám tři motorové), ale myslím si, že tohle je otázka poměrně obecného charakteru. Když si jdu kupovat sekačku, pilu, traktor či cokoli jiného, musím mít älespoň rámcovou představu o využití toho nářadí. Pokud sekám pravidelně golfové hřiště je jasné, že připlatit si se vyplatí. Naopak na nějaký záhumenek asi bude stačit něco levnějšího, neboť i ten nejkvalitnější výrobek morálně zastarává. Na druhou stranu je pravda, že u renomovaných značek je část ceny za tu nálepku. Prostě bych vzal rozum do hrsti a rámcově si to spočítal. Já když nevím, tak kupuji to druhé nejdražší :wink:
Marc159
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taposek 26. 5. 2007 17:43

Predpokladam,ze jste reagoval na prvni dotaz. Toto uz jsem "vyresil", jak jste vsim v uvazovanych uz nefiguruje Mountfield. Upresnim, ze jde o zahradu v rovine, ovsem s nerovnostma,stromy.
Spis se poptavam:
1) McCulloch, nahradni dily,kvalita servisu,v CR jej snad prodava jen Bauhaus, v okolnich statech jsem ji taky moc nenasel(v nekde v "Jugosce" ve cene 2000kuna..8000.-,co je velky rozdil,nevim ovsem,jestli to nebylo bez "DPH")
2) Predni nahon, vyhody/nevyhody?
S sekackama nemam prakticky zadne zkusenosti,pouzival loni elektrickou,ale ta je passe.
taposek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marc159 26. 5. 2007 18:24

Tak jsem se byl podívat v garáži co mám vlastně já a je to AL-KA s motorem Tecumseh a klasická Terra, dnes Vari. Křovinořez vynechám. Vari je bez náhonu koleček, tedy je s ní dřina, ale výkon je impozantní. Tecumseh je čtyřtakt s náhonem na zadní kola, což si myslím, že je nevýhoda. Lepší by byl asi náhon na přední jak uvádíte Vy. A to proto, že se sekačkou s předním náhom se lépe manipuluje. Přítomné dámy dosvědčí, že když zatáčí s kočárkem, tak přirozeně odlehčí přední kola tlakem na madlo a zatáčí na zadních, což v případě, že se jedná o hnanou nápravu není tak jednoduché. Ale nemohu říci, že by se jednalo o nějak závažný problém. Vari je tradiční držák, AL-KA typický "plasťák", takže občas něco praskne, ale motoricky je (ťuk ťuk) v pořádku. Takže se servisem nemám zatím moc zkušeností.
Marc159
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taposek 26. 5. 2007 18:32

Dik za info, aspon neco.Hezky zbytek vikendu.
taposek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 26. 5. 2007 19:02

Nákup trávní sekačky je v dnešní době v celku bezproblémový,nabídka je vysoká a je z čeho vybírat.Já mám Hondu a jsem s ní na 101% spokojený.Nepotřebuji mít nabídku Mountfildu,po motorové stránce bez problému jen při mém množství sekání vyměňuji nože,a ty jsou též bez problémů.Ale pozor,málokdo s klasickou trávní sekačkou seká tolik co já.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 26. 5. 2007 19:11

Ještě si dovolím poznámku!Nejsem příznivcem hyper super,existuje dost odborných firem které mají ve svém programu prodej hobby sekaček a tito odborníci jsou natěšení si o sekačkách popovídat.Je to moje zkušenost a jinam nakupovat už nechodím.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alokan 6. 6. 2007 13:32

Sekačky MC culloch jsou dnes celkem dost rozšířené patří do skupiny ELECTROLUX kde je také Partner,Jonsered,Husqvarna.
Servisy jsou po celé ČR.Přední pojezd má velkou výhodu v tom když budete dojíždět tak ho nemusíte vypínat stačí jen stlačit sekačku na zadní kola a pokračovat.Zapínáním a vypínáním se pojezd dost ničí,ale aby to nebylo tak snadné přední pojezd není vhodný tam kde není rovný terén při plném koši budou kola prokluzovat.
Co se týče toho kde nakoupit se musíte rozhodnout sám.Je sice hezké mít 7 let záruku,ale ta je podmíněna každo roční návštěvou jejich servisu a ten určitě není zadarmo.
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janoc 15. 6. 2007 23:17

Kosačky benzínové delíme podľa výkonu = 3,5 ,4 ,4,5 ,5 ,5,5 a 6HP
Podľa záberu noža od 35-55cm
Podľa motora- v súčasnej dobe je to Brigs-Straton,Honda,Tekumseh
a čínsky zmätok.
Podľa materiálu skeletu - hlinník,plech,plast(PE,PA,PPR) a recyklovaný plast.
Podľa výbavy - pojazd,vario pojazd,klasická prevodovka,zberný kôš.bočné vyhadzovanie,centrálne nastavenie výšky,nastavenie výšky rukoväte,ľahké štartovanie,možnosť kosenia za mokra.....
Podľa zbytočností - mulčovanie,regulovanie rýchlosti pridaním plynu....

No a z tohto si treba vybrať. Každý sa musí rozhodnúť č o potrebuje.
Na trhu vidno aj také nezmysly ako 3,5HP kosačka z 52cm záberom, pojazdom a mulčovaním.3,5HP motor=max 40cm (bez pojazdu) samozrejme s pojazdom menej.
Motory- platí poradie ako je napísané vyššie. Možno niekto nesúhlasí ale ten na HONDU ešte asi nič neplatil,všetky orig.diely neuveriteľne drahé. Tekumseh = problém. Čínsky šunt- neni problémový ale nič sa na ne nedá zohnať.Čiže jednorázovka. Značky:VIKING,HUSQVARNA,SABO.. montujú BRIGS motory priamo z USA,lacnejšie varianty výrobcov ako GUDE,HECHT Partner MCULOCH montujú motory BrIGS z ITALY.
Toto všetko je len 0,1% toho čo treba vedieť o kosačkách.

Ešte jedna poznámka. Všetky kosačky sa skôr alebo neskôr pokazia. Som zvedavý ako si budete uplatňovať záruku v internetovom obchode. Každý stroj, aj ten najlepší, má slabé miesto na ktoré si treba dávať bacha.Keď niekomu príde stroj rozložený v krabici a on ho "odborne"poskladá netuší na čo si dať pozor ,nasúka do stroja extra lacný Akciový olej tak si koleduje o "prúser".

Moje odporučenie: dobrý malý predajca v blízkom okolí,ktorý sa tímito strojmi vážne zaoberá a má aj servis.

Ja osobne som hrdý majiteľ VIKING Triedy 5
janoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mira.m. 17. 6. 2007 16:04

já sem před 14 dny koupil AL-KO Power Line 5200 BR, zatím seče v pohodě, doufám že bude dobře sloužit a budu s ní spokojený....
Vždy když dojedeš náklaďák je na silnici plná čára a vprotisměru volno.Jakmile
se změní v přerušovanou okamžitě je v protisměru kolona.
mira.m.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků