Drtič větví se šnekovým podavačem

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Caster 22. 4. 2007 00:54

Uvítám tip na dobrý drtič větví se šnekovým podavačem. Jsou na trhu, mimo drtičů Bosch (drahé a dle mého názoru se špatným přístupem k plnícímu otvoru), také podobné výrobky jiných firem?
Caster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 23. 4. 2007 05:54

Drtič mám asi 8-9 let. V té době toho u nás na trhu moc nebylo. Značka Einhell šnekový podavač nemá, drtí větve do 2cm. Za dobu, co ho máme, jsme už 2x brousili nože a poslední 4 roky jsme se zbavili velkých stromů na zahradě, tak že teď drtíme větve max. do 1cm, tak že vyhovuje.
Pokud uvažujete o drcení silných větví, dle mého názoru, chtělo by to připlatit a koupit něco výkonějšího.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caster 23. 4. 2007 07:05

[quote="Červík"tPokud uvažujete o drcení silných větví, dle mého názoru, chtělo by to připlatit a koupit něco výkonějšího.
Caster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kateřina Tomášová 30. 4. 2007 11:21

Tři roky máme drtič s noži od firmy Al-ko. Nože jme měnili jednou, ale rozhodně bych dnes volila jiný typ. Šnekový nebo frézovací. Tvrdé větve například od meruňek nože totálně ztupily. Nože se hodí spíše na větvičky z keřů a na čerstvé dřevo, listí apod. :?
kateřina Tomášová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standys 9. 5. 2007 09:09

No já mám od Bosch šnekový drtič už 4 sezonu a nemohu si stěžovat. Rozhodně se vyplatí si připlatit za kvalitu. Spapá mi v pohodě 3,5cm větve jako prd a hlavně vydrží. Kvalitní plasty jsou mnohem lepší, než přímo nějaký opravdu hobby drtič, kde se po letech začne plast lámat.
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 5. 2007 11:08

A co zkusit uvažovat o Vari drtičem,je to už řekl by jsem poloprofesionál,a pokud máte vary nebo teru tak další možnost využití.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standys 10. 5. 2007 21:19

No koukal jsem na na tento drtič už dříve a přijde mi jako od společnosti SHARK, akorát že bez elektromotoru. Nevím jestli je nožový, nebo se šnekovým podavačem. Pokud není se šnekem, osobně bych do něj nešel. Měli jsme nožový a po drcení jsem necítil ruce, jak to s nimi mlátilo,když jsem tam cpal větve. Přece jenom šnekový je lepší, než si sáhnete pro další větvičku, ta první už je skoro nadrcená...
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alokan 6. 6. 2007 13:40

Šnekový drtič není daleko tak dobrý jako drtič s frézou,Ty vyrábí BOSCH,GARDENA,ALKO,ATIKA,EINHELL a jiní. Nejlevnější je Einhell,ale ten bych nechtěl ani zadarmo,Gardena a Alko stojí kolem 10000,- Bosch 14000,- Atika kolem 6000,- Rozhodně bych si připlatil a koupil bych jeden s těchto.
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondraV 11. 3. 2016 08:28

Mám Einhell http://www.uni-naradi.cz/drtice a menší větve zvládne bez problémů. Je i tichý. Jsem s ním spokojená.
ondraV

Odeslat příspěvekod Lucass36 16. 3. 2016 16:44

Testoval jsem šnekový drtič od VARI - RAPIDO s motorem XP200 a funguje velice spolehlivě a bez záseku, když se tedy nedrtí větvě silnější než doporučuje výrobce.Navíc štěpka není jemná a po usušení jde krásně použít jako palivo.
Lucass36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tortorela 29. 9. 2018 13:14

Někde mezi drtičem a štěpkovačem je Bosch AXT 25 TC, který *** reklama odstraneno*** nevychází vůbec špatně. Má samovtahující a válcový mechanismus, zpracuje větve do 4,5 cm, navíc nemá tak hlučný chod.
tortorela
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků