Strunová hlava ke křovinořezu

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 6. 2018 18:54

Mám křovinořez Demon RQ580 a jsem s ním spokojený. Bohužel strunová hlava která je k němu je velmi mizerná a příliš nevydrží. Stačil jsem ji už při sekání trávy opotřebovat natolik, že prasklo víko a je nepoužitelná. Sháním proto nějakou jinou vhodnou která by byla lepší a trochu více vydržela.
Zvažují zda by nebyla dobrá nějaká s navlékáním struny bez nutnosti demontáže hlavy (https://www.kutilstore.cz/katalog/universalni-strunova-hlava-tap-n-go-76170-eo-am-76170/p, https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/2421-hlava-tap-n-go-univerzalni/). Nemáte někdo nějaké zkušenosti s těmito hlavami? Zajímá mne hlavně jestli u nich dobře funguje to navíjení struny a jak jsou odolné vůči opotřebování a zničení.
Vybírám i mezi běžnými obyčejnými hlavami a budu rád když mi někdo poradíte nějakou konkrétní se kterou máte dobré zkušenosti.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SedlakJan2 10. 7. 2018 12:35

Např. zde je automatická strunová hlava Navíjení je vcelku jednoduché a stačí s tím bouchnout o zem a struna se vysune. Jinak pokud budete křoviňák používat na hodně velké plochy, tak je možné že se hlava opotřebuje a budete muset strunu vytahovat manuálně
SedlakJan2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 7. 2018 14:51

Nakonec jsem koupil tuto strunovou hlavu. Vypadá docela dobře a je dobře funkční a je také za příznivou cenu. Jediné co se mi u této hlavy příliš nelíbí jsou ty 2 velké podložky které jsou vevnitř. Jsou z tenkého plechu a když je chytím do ruky tak se snadno mačkají a křiví. Ta hlava je asi Made in China a tak se tomu asi není co divit. Každá strunová hlava se občas opotřebuje a rozpadne když se s ní pracuje. Kdysi u předešlého křovinořezu jsem měl hlavy které mi vydržely i několik let. U toho co mám nyní byly sice v balení 2 hlavy které nebyly příliš kvalitní a opotřeboval jsem je obě za 1 rok. Snad ta kterou jsem nyní koupil vydrží trochu déle.
Obrázek
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků