Lignohumát

O organické i anorganické výživě rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 9. 2010 20:43

Já si ho koupila v Lysé a dávám to do orchidek, které teď budu přesazovat. Uvidím co to s nimi provede. Píší, že se s tím kytka nedá spálit. A to by mělo být velké plus.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 23. 9. 2010 18:14

Používám ho už druhým rokem,a je zatím bez problémů,nehrozí ani zasolení substrátu při zálivce.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 9. 2010 21:15

Dočetla jsem se, že (cituji):

Je jasné, že rostliny musíme čas od času zalít a pohnojit. Věděli jste ale, že je rostliny v příjmu živin potřeba podpořit? Slouží k tomu pomocný rostlinný přípravek Lignohumát, lajcky řečeno aperitiv pro rostliny.

Jedná se o vodný roztok získaný hydrolyticko-oxidačním rozkladem technických lignosufonátů. Představuje směs huminových a fulvo kyselin a jejich solí.Je to hnědočerná vazká kapalina charakteristického zápachu, která se ředí s vodou.

Lignohumát má příznivý komplexní vliv na rostliny, protože stymuluje růst kořenů a proces fotosyntézy. Zvyšuje kvalitu půdy a tím příznivě ovlivňuje výnosy.

Lignohumát nenahrazuje klasické přihnojování, ale napomáhá při příjmu živin rostlinami. Dávkuje se velmi jednoduše. Do litru vody cca 2 polévkové lžíce lignohumátu. Tento roztok lze použít jako zálivku i rozprašovačem postříkat listy rostliny.

U mladých a rostoucích rostlin zaléváme lignohumátem jednou týdně. U již zakořeněných rostlin zaléváme 2x týdně. Dále lze použít na namáčení semen před výsevem a cibulek před výsadbou.

Lignohumát je k dostání v každém větším centru pro zahrádkáře a v dobrých květinářstvích. Cena za půl litrové balení je cca 130 Kč.

Také se v jiném článečku psalo, že máčením osiva (například rajčat) se zvyšují budoucí výnosy, protože rostliny vytvoří bohatší kořenový systém už po vyklíčení, v prvním stadiu růstu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 1. 5. 2015 19:38

Lignohumát
Použil jsem ho jednou při zasázení zeleniny , kedlubny a kytky milionbels a vždy mi zhnědli listy , a u kedluben zežloutli .Zkrátka kde jsem to polil tak to dělalo problémy . Ředil jsem to 1 víčko na 5-6 litrů vody . NECHTĚNĚ JSEM ZALIL I PETRŽEL I TA ZAČALA HNĚDNOUT . Tak nevím kde je chyba . Co zalejvám jen vodou vše je v pořádku .
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 5. 2015 18:40

Mám s Ligohumátem asi podobné zkušenosti,už jsem ho dávno odstavila.Jednou jsem zachranovala orchidei, která se už trošenku snažila udělat nový výhonek.V dobré víře jsem ji trošku zalila Lignohumátem aby jí to šlo líp a rozloučila se se mnou úplně. Takže díky nechci.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků