Hnojení ovocných stromů

O organické i anorganické výživě rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jardík 6. 5. 2008 13:23

Zdravíčko,

u broskvoní mám problém se zasycháním špiček a listy se mi zdají hodně světlé... Může to být nedostatkem nějakého prvku a jak a kdy to napravit?

Děkuji
Jardík

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 5. 2008 20:20

Máte zřejmě chlorózu broskvoní způsobenou nedostatkem železa nebo hořčíku. Dobré je na to speciální hnojivo Arbofert Broskev .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod stany055 27. 4. 2010 18:08

jake je nejvhodnejsi hnojivo pro mlade stromky nasazene loni myrobalán durancie a jeste jedne svestky??
mam moznost mit slepicince,pak mocuvku..tu me zajima pomer ve vode at nedojde ke spaleni stromku,jak casto hnojit
jinak co koupit v obchode..npk,ledek??
diky za rady jsem zacatecnik
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2010 20:39

S tím hnojením jakýchkoli ovocných stromků opatrně, abyste jen nestříhal vlky místo sklízení ovoce, já se u ovocných stromků řídím zásadou: nehnojit , nezalévat, neobrývat a málo řezat jinak je místo stromků vlčárna. Neplatí pro broskvoně.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod stany055 27. 4. 2010 20:51

nezalevat no nevim to je asi zaklad jak se pise vsude
neni to vtip??tahle odpoved?? :-)
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2010 20:54

No ono jak kde, my máme těžkou červenici a ta vodu udrží dlouho. Ale loni bylo šílené sucho a stromy v okolí u silnic to přežily bez problémů.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod stany055 27. 4. 2010 21:01

ja se bavim obecne,kdo ma jilovitou a standartni pudu,tak jak hnojit,ze mas takovou pudu asi kvalitni je tady bezpredmetne trosku :-)
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2010 21:05

Já jen varuju před přílišným hnojením, pokud ty stromky normálně rostou hnojit není třeba. Maximálně při postřiku je dobré přidat 0.1% Wuxalu nebo jiného hnojiva na list.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod stany055 27. 4. 2010 21:06

rostou,ale trochu hnojiva neuskodi..
takze jak ostatni hnojite??..
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 4. 2010 22:58

Reaguji na nedostatek železa nebo vápníku, jinak vůbec. Když už, tak se měl do výsadbové jámy dát pěkný kompost, nebo přimíchat pomalurozpustné hnojivo. Kvašené slepičince i močůvka jsou především hromada dusíku a nově zasazené stromky toho moc nepotřebují.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stany055 29. 4. 2010 13:25

takze prvni rok budu jen zalevat,aby dobre zakorenily stromky a dalsim rokem trochu nejakeho hnojiva..
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 4. 2010 17:05

Ano, ale zalévat znamená aspoň konev, nebo dvě a pak pauzu. Me každý den *****, aby byla zem vlhká nahoře :pozor:
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stany055 29. 4. 2010 17:20

kdyz bude velka zalivka,muzou uhnit korinky??
staci zalevat 2.tydne,no ke kazdemu stromku davame asi 2.kybliky vody,prece ted jsou horka
stany055
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 4. 2010 18:56

Tak uhnít to může, ale to by muselo čvachtat a to snad člověk vidí. Ono horko taky záleží na olistění, jak stromek odpařuje. Prostě podle zeminy, počasí a odpozorovaného odběru.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod palocx 30. 6. 2014 10:29

kouknete na super free publikaci:
Výživa a hnojení ovocných rostlin :tleskani

na kterou jsem narazil pred par tydny zde:
Pěstování ovocných stromů
http://www.jaknatoo.blogspot.com/2010/0 ... tromu.html
palocx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KraasivaRER 30. 10. 2017 16:23

Tak jsem si rekl, ze se budu plest i do ovocnych stromu. Kdyz budu chtit mezi lidi sirit stare odolne stromky, tak co potrebuji? Pochopitelne neoficialne. Zadny masovy prodej. Jen napomoc je sirit.
KraasivaRER

Odeslat příspěvekod žak 31. 10. 2017 12:58

Znalosti, dovednosti, minulost v oboru-třebas i hobby, nadšený amatér, přesvědčivost-výmluvnost, zápal pro věc-vytrvalost, pokoru a slušnost.
žak

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor