Karambola

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Thalorn 29. 9. 2018 09:55

Dobrý den, na mých dvou rostlinkách karamboly se objevily "výrůstky" a napadané listy a větvičky opadávají. Potřeboval bych poradit co to vůbec je a jestli popřípadě jaký přípravek mi pomůže se toho zbavit. Děkuji.
Přílohy
listy.jpg
kminek.jpg
Thalorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 1. 10. 2018 18:48

Zdravím!
Též mám v bytě karambolu, 3. rokem,je to již malý stromek, výška asi 80cm, bohatě rozvětvený, protože u něj dvakrát do roka zastřihávám jak vrchol, tak všechny větvičky. Pěstuji u okna v bytě, na jaře byl však napaden molicemi, opadaly všechny lístky, postřik nijak nepomohl a tak byl opět seříznut a dán na balkón, kde vydržel až donedávna. "Výrustky" na vašich fotkách mě zaujaly, nic podobného se na mém stromku neobjevilo, ale vím, že právě na větvích i kmeni se mají objevovat květy. Mohl byste mi napsat, jak to s vaší karambolou vypadá teď?, jak staré jsou vaše rostlinky a jak jsou vysoké? Z vlastní zkušenosti vím, že nereaguje dobře na přesazování, na přelití (objevují se právě molice), na náhlou změnu prostředí, na postřiky proti škůdcům. naopak řez snáší dobře.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thalorn 7. 10. 2018 21:02

Vypadá to s nimi stále stejně. Tam kde se objeví "výrustky", tak tam začínají usychat a opadávat lístky. Obě dvě rostlinky jsou 2 roky staré a obě zhruba stejně velké cca 80cm.
Thalorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 10. 2018 11:22

Moje karambola začala opadávat také, ale na vině budou svilušky, poněvadž žádné podobné "výrustky" se na ní (prozatím) neobjevily. Doporučuji, abyste tento problém řešil s botanickou zahradou, např Trója má na svých stránkách tuto možnost a jsou tam velice ochotní (vlastní zkušenost). Stačí krátký email a doložit foto karamboly.
Držím palce a těším se na informace!
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků