domácnost, 1 - 2 mm, létá, leze, hraje mtrvýho. Co je to?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod audis 22. 9. 2015 19:46

od letošního léta mám doma (bytový dum stáří 40 let, 7 metrů nad zemí) výskyt takových malinkatých broučků. Indikace z 98 % pouze v kuchyni (celý byt vč. kuchyně a všech podlah po totální rekonstrukci před rokem). Nalézám je na stole, na lince, v skřínkách linky, na parapetu u okna, různě po kuchyni, nevypozoroval jsem, kde se vyskytují častěji, nebo kudyma lezou. Najdu tak 10 denně.

létá to (jen občas viděno), leze to , když to je v ohrožení, hraje to mrtvýho. Při terminaci to křupne. Blbě se to fotí, i na nejbližší makro je to prtavé
Foto1: https://www.dropbox.com/s/v5e3w1yxeyej5 ... 2.JPG?dl=0
Foto2: https://www.dropbox.com/s/968ll7voyqakn ... 0.JPG?dl=0

Jak se to jmenuje?
Odkud se to brávává?
Konečné řešení jak?

-- 22 zář 2015 21:07 --

ted jich zneškodním den ode dne víc na více místech v kuchyni.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 9. 2015 16:35

zrnokaz, nebo pisivky? Začni kompletním úklidem kuchyně a skladovaných potravin. Všecko otevřít, přesypat do zavařovaček na závit, nebo jiných nedobytných nádob.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 9. 2015 19:26

https://www.google.cz/search?q=%C4%8Der ... Kvaa3NorgK

Taky jsem je měla nedávno doma a můžu říct že to je neštěstí. Šíleně rychle se to množí a špatně se toho zbavuje. Ale taky můžu doporučit generální ůklid celé kuchyně, všechno prohledat a potraviny přesypat do uzavřených sklenic nebo doz. upozorňuji že vlezou i do uzavřených sáčků. Já jsem si je asi donesla s kořením, měla jsem jich pod sáčkama plno a taky měli hnízdo pod pytlíkama s čajem. Dokonce se mě provrtali do uzavřeného pytlíku s piškotama a z jednoho si postavili dosova iglů (doplňuji jen že já to iglů málem strčila do pusy, málem jsem se po... ). Většinou to donesete z krámu v něčem a pak se to rozleze. Tak že asi tak. Já s nima smutnou zkušenost mám. Sice jsem se jich ted zbavila ale pořád se snažím aby pochcípali hlady. Jsou to doslova mrchy :grr:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 23. 9. 2015 20:21

bingo. Je to ten Červotoč Spižní. Díky moc Moravanda a za rady.

Tvuj popis ohledně koncetrace u čaje se shoduje s našimi zkušenostmi z dneška, taky tam měli malé království. Ted to začnu terminovat. :-)

díky moc oběma, máte srdce.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 9. 2015 05:17

Hr na ně :grr: , držím pěsti :-) . Hlavně nenechávat nikde volně ležet jídlo a modlit se, aby je nebavilo držet dietu a šli jinam ;-) . Já jsem je měla už před mnoha léty, pak se mě je podařilo zlikvidovat a nedávnno se mě objevli zas. Přestala jsem být ostražitá. Jsu ráda že jsme o tom začali psát, budu to muset zase zdesinfiovat. Na to piškotový iglů nezapomenu do smrti :/ . Těsně před pusou sem si všimla maličké dírky na boku která byla černá. Když jsem piškot rozkrojila myslela jsem že mě jebne. Byla to jen piškotová skořábka, jinak narváno. Ted už prohlížím preventivně každý který použiju 8-D . Někde jsem vyčetla, že ten Červotoč je postrach všech velkoskladů.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 24. 9. 2015 08:28

Já jsem je objevila v krabici s vánočníma ozdobama a nechápala jsem. To bych si ale nesměla schovat malované perníčky. Pak jsem je našla i ve špajzce. Jak tu píšete, vše už je v lahvích a prý je odpuzuje volně položený hřebíček. Hlídám si i drobky od chleba apod. Zatím dobrý ;-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2015 21:57

Tý brďo, to jsem ještě neviděl.
A jsem rád.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 9. 2015 06:16

Tak to buď rád, není totiž o co stát. Jsou hrozně mrňavý a tak se těžko hledají ale dostanou se fakt uplně všude.
Perníčky ty jim určitě moc chutnali :D . Příště je uložit do zavařovací sklenice s pevným víčkem ! Mě se i stalo, že sem je našla ve skleněné doze s takovým tím dřevěným víčkem. Musela jsem mezi víčko a sklenici dát igelitový pytlík. Pak byl klid :-) . Já jim dám, užírat nám naše dobroty :-) . Zatím je vyhlášen mír zbraním, ale běda jim :pozor :grr: :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 9. 2015 09:50

Dymovnice Atak Fumigator se už nemůže dočkat zítřka..
audis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 9. 2015 10:41

Jen aby to nevykouřilo vás a brouci nelezli vesele dál :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků