Svilušky

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 10. 2009 00:29

Tak mám dojem, že přestanu na tyhle stránky chodit, protože chytnu snad všechno, o čem se tu píše :-(.
Dvě draceny z Kauflandu - jedna červci, druhá svilušky... Uprostřed Prahy, v kanclu s klimatizací :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 11. 2009 07:58

Ten suchý vzduch jim svědčí. ale nezdržoval bych se Bioolem a použil Omite, tuším, že se má použít dvakrát v nějakém rozpětí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 1. 11. 2009 11:27

Tak prevíti nejsou pryč :'( Budu muset nasadit asi tu těžkou chemii 8-S
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 11. 2009 14:19

Taiko jsou to potvory odolné, je třeba dál bojovat. Držím palce. :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 11. 2009 21:32

Taiko_CZ píše:Tak prevíti nejsou pryč :'( Budu muset nasadit asi tu těžkou chemii 8-S

Ono je potřeba postřiky opakovat několikrát v intervalech třeba pěti dnů.
Někdy postřik působí jen na dospělce a z vajíčka se potom v klidu vylíhnou nové breberky. A různá vývojová stadia hmyzu mají taky různou odolnost proti postřikům - proto je lepší opakovaný zásah a objeví-li se po čase znovu, pak je dobré prostřídání přípravků (na něco mohou být škůdci už rezistentní a postřik nezabere).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Swordman 22. 1. 2010 22:12

Čo takto vyskúšať na svilušky bio predátorov, sú dostať tuná:
http://www.biocont.cz/zahrad-produkty.html#Bioagens

Tie osičky na vošky som skúšal, tie fungujú, predátora na svilušky nemám overeného.
Ja som to kupoval z Bio Tomal na Slovensku, ale oni to berú odtiaľto z Brna a tí z Holandska. Takže nabudúce budem kupovať z Brna a kuriérom, lebo na slovensku to posielajú vlakom a doba liahnutia je u osičiek 7-10 dní a to mi vždy prišla väčšina vyliahnutá a mŕtva. Lebo slov. dodávateĺ iba zbytočne pridá rabat a o min.5 dní predĺži dodaciu dobu.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 4. 2. 2010 22:30

Použití přirozených predátorů by mohlo být určitě zajímavé. Se sviluškami jsem bojoval dvakrát a vypadá to, že úspěšně. Boj s postřikem OMITE zabírá, ale trvalo to vždy alespoň 3-4 týdny než se úplně ztratily. Nevím, jestli je ten postřik zlikvidoval. Spíše to vypadalo, že jen někde utekly na lepší... :-l
Jako prevence se doporučuje rostlinky rosit - sviluška nemá ráda vlhko. :roll:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 26. 3. 2010 11:06

Tak ty svilušky už jsou snad pryč. Po tom, co jsem zkoušel ten Biool a následně Omite jsem rostliny často sprchoval a rosil. Nevadilo jim to. Ale na rostlince stevia rebaudiana mi svilušky v malém množství zůstaly.

Měl jsem takové ty miniaturní svilušky, sotva půl milimetru velké, průhledné, někdy se skvrnami na zádech. Pouhým okem téměř neviditelné. Ale posloužila mi hodinářská lupa, pomocí které nebylo těžké prozkoumat každý list.

Nakonec jsem se rozhodl, že ty stevie přesadím do nového substrátu a sestříhám na minimum (téměř úplně). A vypadá to, že svilušky už jsou fuč. Pořád ale často rosím a občas rostliny kontroluji. Úplné sestříhání stevii nezabije, začaly ji rašit nové výhonky přímo od kořenů. A je jich teď požehnaně.

Tak doufejme, že už příště ty svilušky načapám VČAS.

No, tak už mě během mé krátké "kariéry" :D navštívily invaze smutnic a svilušek. Obojí mi zelenáče docela slušně zdecimovalo. Obojího jsem se zbavil a vypadá to, že si teď všechny moje rostliny užívají příchozího jara a bez nějakých viditelných problémů nabírají na síle.

Tak už jsem jen zvědav, co přijde příště?
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 3. 2010 20:47

Buďte optimista - teď přijdou úspěchy :!: 8-D ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 3. 2010 09:44

Stevia je sviluškolapka.
A do sbírky chybí puklice
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2010 10:32

A ibišek zrovna včera jsem je opět objevil. No budu to muset nějak řešit.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 3. 2010 12:46

Mám spadeno na ACTARA 25 WG, jen v ČR není malospotřebitelské balení. Na Slovensku se prodává (tři pytlíčky na 5l zálivky). Výhoda je, že se nemusí stříkat. Brácha mi nabízí jiný neonikotinoid, ale říká, že se to má stříkat, nebo aspoň štetcem vzít listy.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků