Choroba rybízu

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jhgfdsa 6. 5. 2008 13:31

Dobrý den,
našla jsem nyní na listech červeného rybízu červené, až do hněda plastické skvrny.
Zatím nevím, co je to a tak listy otrhávám a likviduji. Rybízy mají nasazeno hodně květů,
tak se bojím jít na to chemicky. Poradíte prosím někdo, co by to mohlo být a jak nato.
Děkuji
Jari
jhgfdsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 5. 2008 18:26

Je to mšice. Likvidovat se dá postřikem Talstar,Mospilan,Aztec ,Zolone,Pirimor atd.. Samozřejmě že se to musí naředit dle návodu. Pak se rybízu nic nestane.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 5. 2008 22:29

Rybíz s klidem postříkejte, ale červených puchýřů na listech už se letos nezbavíte. Než budete konzumovat plody, bude ochranná lhůta dávno minulou záležitostí. Na každém postřiku je ochranná lhůta pro různé typy rostlin uvedena na letáčku, který je přiložen u každého přípravku.
Ochranná lhůta je doba, po kterou není radno konzumovat plody ošetřené rostliny :pozor
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod jhgfdsa 9. 5. 2008 08:19

Díky, vše vyzkouším.
Jari
jhgfdsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 5. 2008 15:07

Před pár dny se mě na to samé ptal soused - a přinesl mi rovnou jeden list ukázat. Měl na něm mšic nepočítaně, tak jsem mu poradila to, co Daniel Vám. Mimochodem - zkuste list po odtrhnutí obrátit - a uvidíte sama ty potvůrky. Jakmile se objeví, je třeba co nejrychleji zasáhnout.
A ještě rada - postřik provádějte, když nepraží sluníčko, ideálně večer, aby jim nespálilo listy. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka