Úhyn okurek

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 19:24

Dneska ráno jsem otevřela skleník a nevěřila jsem vlastním očím ,taková hrůza, :shock: polovic okurek bylo v půli stonku přežvejchlá a zlomená /den před tím to nebylo. :-(
NEVÍM CO SE JIM STALO. :'(
http://www.ukazto.com/?id=5313804&klic= ... &overall=1
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 5. 2008 19:50

Plžáci jsou svině, mě překousali i řebčíky. A zbytku si ani nevšimnou! Teď večer by mohli být venku, jinak Vanish nebo něco podobného (na mističky PE-PO)
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2008 20:06

Hoďte sem foto. Může to být také hniloba v krčku. to by se pak muselo zalít Previcurem.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 20:08

To máte pravdu ,slimáci sežerou kde co ,ale myslím si že slimákem to nebude,od slimáka by to bylo přehryzlý a tohle je spíš jaK uhnilý.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 20:08

Danieli vždyť tam foto mám
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2008 20:17

Jejda já jsem slepej! Takže je to jasný hniloba krčku. Takže buďto propařit zem a zasadit okurky do propařené zeminy nebo po nasázení zálivka Previcurem nebo kombinace obojího.Zem se dá propařit na pekáči v troubě 20 minut při 100°C.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 20:23

To je skvělá rada s tou troubou 8-D
Snad to do příštího roku propařím když toho tam mám nasypáno dva valníky :mrgreen: :mrgreen: :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Konec srandy,myslela jsem si to a čekala jsem,že vymyslíte nějakou jinou chorobu,ale potvrdil jste mi to a tak bude muset zasáhnout Previkur.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 5. 2008 20:29

Tak si půjčte pařák na brambory, půjde to rychleji...Stačí pár polínek. Stejně ten smrad málokdo doma snese. Malé množství je dobré dělat v mikrovlnce, v igeliťáku.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2008 20:31

Stačí při sázení okurek vyhloubit jamku, vložit do ní okurku a zasypat tu okurku tou propařenou zemí místo té co jste vyhrabala. Opravdu kvůli 6 okurkám nemusíte propařovat celou hektarovou zahradu :pozor :mrgreen: 8-P
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 20:40

Už nic sázet nebudu ještě jich tam zbylo 12 a to stačí jestli do rána nebudou taky kaput. :-(
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2008 20:42

Tak šup pro baterku a namíchat Previcur a zalejt. :!: 8-P
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 5. 2008 20:45

Teď mě čtete myšlenky,už na to jdu,protože ráno jdu na pátou a přijdu až v e čtyři a do té doby by vzaly za svý. Tak se mějte a já jdu dělat chemika 8-P
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2008 20:56

Jejda Vy chodíte na pátou 8-S . Já až na půl osmou ,ale vracím se večer v osm :-| . Vstávám v 7:00 :-))
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 5. 2008 20:52

Tak ta slavná hniloba krčku ustoupila a okurky prospívají,ještě,že jsem zasáhla zavčas. ;-)
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 5. 2008 21:00

:tleskani Počasí okurkám začíná přát. Konečně ;-) .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků