Určit škůdce a navrhnout ochranu

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 4. 2009 21:09

To jsem nějak nepochopila :-[ . Já už jsem zkoušela pod tím rozsypat jed na mravence, ti ho klidně baštili nebo ho oblezli a lezli dál, už jsem je zkoušela i opařit horkou vodou, jak mě radila babička, to zdrhali ale zem vychladla a jsou zpátky. Zkouším je stříkat sprejem na mravence a to budu spíš otrávená já, páč mě už chytá astmatickej záchvat a páni mravenci nic. Už jsu z nich fakt zoufalá a nejhorší je že mi lezou po balkoně až do bytu :-/ . Moji mravenci jsou snad proti všemu imunní :'(
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 4. 2009 21:43

Mooravando a je to každý rok jen na jaře nebo celý rok? Jestli jen teď na jaře tak se na ně vykašli, za chvíli je to přejde i já je mívám až v kuchyni. Můžu ti prozradit, že je nás víc co je mají na jaře doma, oni se pak sami ztratí. Moje známá má doma pomalu dálnici mravenčí. Naši kdysi dávali do těch míst listy z rajčete ty jim páchnou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 4. 2009 09:09

V Zimě je nevidím, ale od Jara a celé Léto jo. Jen když na ně hodně praží sluníčko tak se stratí, ale jakmile sluníčko zaleze tak už zas lezou mrchy jedny :-/ .Mám strach o ten stromek, je chudáček plné :'(
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 5. 2009 21:15

A co červíček v květu Kosatce, to jste ještě neměli? Já loni ano a teď s obavou koukám na letošní květy.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anmara 11. 5. 2009 23:01

Moravanda píše:V Zimě je nevidím, ale od Jara a celé Léto jo. Jen když na ně hodně praží sluníčko tak se stratí, ale jakmile sluníčko zaleze tak už zas lezou mrchy jedny :-/ .Mám strach o ten stromek, je chudáček plné :'(

Zima je jediné období, kdy mravenci nejsou vidět. Ale jinak je to děs... :-/ a taky už jsem zkoušela všecko možné... Mravenci samotní by mi zas až tak nevadili, ale ty bestie roznáší po rostlinkách puklice a mšice a to by se člověk mohl "bavit" jen tím, že je bude pucovat... :-\
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 5. 2009 14:33

Loni jsem měla mravence v kuchyni také. Letos čekám a pořád nic, nevím jestli už je po, nebo ještě budou. :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 5. 2009 16:29

Jo ,taky mívám každý rok mravence v kuchyni,letos se objevili jen jeden den .Našla jsem je u Džesinky v misce s granulema.Stála nad něma a koukala co se to tam hemží.Jak jsem je odstranila byli pro zatím letos pryč.Tak třeba už nepřijdou ani k tobě.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anmara 12. 5. 2009 23:18

Držím palce, aby se u vás už neobjevili. Já se snažím statečně bojovat, ale zatím vedou... :-(
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 26. 5. 2009 16:17

Sebeprotivnější potvory mi nevadí, ale mravence teda vážně nemusím... mám je v koupelně a taky nevím co s nima. :grr: :hm
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 5. 2009 16:28

Dnes jsem objevila v květu orlíčku velkou larvu, kvvět jsem utrhla a larvu zašlápla, co to může být? a druhý dotaz na Phloxech žloutnou listy s hnědýma skvrnama, pomůže postřik Sulkou? Díky
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 30. 5. 2009 21:39

Mno a jak ta larva vlastně vypadala...? :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 7. 6. 2009 11:06

Tak jsme dnes ráno zjistili a ujistili že nejhorší škůdce je člověk ráno dojdu do sadu jahody otrhané i zelené rozházené po zemi ,vyrvaná cibule pošlapané kvítka atd. tak mi navrhněte ochranu plot nepřichází v úvahu a je zbytečnej víc je to láká se za něj podívat, teď začínají červenat třešně tak zas budu mít výjezdy náhodné a jak tam někoho chytnu tak dostane takovej vylágoš až se bude divit a na pr... si nesedne a já když se rozlobím tak nevaruju ale pálím bez výstrahy prominte že jsem to napsal sem ale musel jsem se z toho vyzpovídat :grr: >:-(
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 6. 2009 11:36

Radku to je mi vás líto. LIdi jsou zlí a nenechavý a co není přikovaný to ukradnou. Já kdybych někoho takového chytla tak mu ty ruky přerazím. Lidem se nechce dělat ale zklízet zadarmo to jo. škoda že tam nejde ten plot a pak bych tam nechala psa . A nebo si pořiď brokovnici a střílej je brokama rovnou do p..... :potichu ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 6. 2009 16:29

Je to hnusný, :oboze ale už jsme to myslím dřív spolu psali, že ti půjdou po těch jahodách.To by jste museli fakt hlídat. Lidi jsou největší škodná. :pozor
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 7. 6. 2009 16:38

Ono když by si natrhali tak to není tak jak když najdeš spoustu jahod úplně zbytečně rozházené rozšlapané vytrhanou cibuli a kvítka ošlapané já říkám ať si utrhnou ale toto vyhlašuji jim opět válku
ra.cermak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka