Jed na trávu

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Červík 27. 3. 2007 14:47

Přikláním se k názoru Stanislava - je zima a "kapiláry" se stáhly.
Sakra chlapi, my zapomněli na fyziku. :D
Osobně bych to pantere nechala být, spíš to příště foukni na podzim. Teď počkej, co to udělá ještě alespoň 14dní a pokud víc nevzrostou teploty, zbytečně si budeš tahat peníze z kapsy.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 27. 3. 2007 17:17

Červík: A při jaké teplotě můžu ten Roundup aplikovat? V přibaleném návodu o teplotě nic nepíšou. V době kdy jsem ho aplikoval, bylo venku slunečno a teplota kolem 12 °C.
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 27. 3. 2007 17:35

No, já sice nejsem žádný odborník, ale spíš to beru z praxe.
Stříkám prostě když už je teplo( teď je zima hlavně v noci), tedy když už běhám po zahradě v tričku. Prostě živiny i (míza),i jedy ..odborníci prominou, i v tý trávě kolujou pomalu, tím se zpomalí i rozklad. Pokud jsi to správně naředil, jak už jsi psal, tak to účinné bude, ale bude to nějaký čas trvat. I když jsem stříkala průběžně v letním počasí, ta úmrtnost té trávy nepřijde hned, ale asi tak, když, tak mě opravte, tak za 3 týdny, ale je to na 100%. Prostě teď bych se na to vybodla, nebo pokud ti to hodně esteticky vadí odkopla bych ty největší ručně, ale to zas překazíš ten "trávicí" proces. Abys tomu pomohl, tak to znovu foukni za 3 týdny a pro příště si tu trávu nenechávej přerost přes zimu a naposledy jí foukni v polovině podzimu.
Neboj, ono se to podá! :wink:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 29. 3. 2007 13:15

Nejlepe je začít s aplikací když je teplota kolem 10°C,ale jakmile teplota večer klesne k nule se působení zastavuje.A nelze moc spoléhat na vzdušnou teplotu ale tzv.zemní.Ještě mě napadlo potom nepoužívat v tomto případě rozprašovač ale roztok nanést štětcem,smetáčkem jen na spáry postižené plevelem a travou.Roundup působí pouze na zelenou část rostlin,při styku s půdou(zeminou)se neutralizuje a pozbíva účinku.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne 8. 4. 2007 19:37

Tak dnes konečně ta tráva na chodníku zežloutla. Přeci jen ten Roundap funguje. Ale výsledek je vidět až po více než 20-ti dnech od aplikace. Zničeho nic to během jednoho dne všechno najednou zežloutlo a uschlo.
:) :) :)
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.krtek 8. 4. 2007 20:24

No tak to blahopřeju. Bylo to dost napínavý !!! Holt kdo si počká, ten se dočká. Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest - pravil klasik.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 8. 4. 2007 22:14

A je to! :D :mrgreen: :D
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 9. 4. 2007 09:16

Jinak co teď s tou žlutou trávou? Mám ji z toho chodníku už vytrhat, nebo mám nechat ten Roundap ještě nějakou dobu působit? Přeci jen není ten chodník s tou žlutou uschlou trávou nijak esteticky ladný pro oko.
:?: :?: :?:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 4. 2007 11:22

Samozřejmě tu trávu po svátcích musíš mechanicky odstranit,vytrhat,to ti v tom žádná chémie nepomůže!A možná se připrav na to,že se ti tam po čase opět ukáže.Roundup nepůsobí na semena trav a plevelů.Ale mělo by toho být stále méně a méně.I když si myslím,že totální a věčná likvidace neexistuje,vždy se tam určité semínka objeví ale budeš je mít pod kontrolou.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 9. 4. 2007 16:02

Nemám co dodat. Jen bych vytrhávala, až tráva bude totálně ex!
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 10. 4. 2007 06:26

[quote="Červík"tNemám co dodat. Jen bych vytrhávala, až tráva bude totálně ex!
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 10. 4. 2007 17:00

Tráva bude suchá, asi jako seno, žluto-zrzavá - to odumřou i kořeny a jde dobře odstranit. Nebo to nechat být, což zase není tak estetické a tráva se rozpadne a odfoukne jí vítr, ale ve spárách chodníku zůstanou odumřelé chomáče kořenů a ty nějakým starým nožem , nebo špachtlí odstranit. V každém případě to bude chtít trochu tomu růčo-fůčo pomoci.
Potom budeš jen chodník udržovat - kde co občas vyroste, to foukneš.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 4. 2007 20:45

Na trávu mezi spáry v dlažbě je docela dobrý Casoron - sype se přímo a účinkuje totálně, takže neroste vůbec nic, ani neklíčí - púsobí i na semena. Účinnost je tak čtyři měsíce. Na záhon by dobrý nebyl, zanechává v půdě stopy po celou dobu účinnosti.
Jak tráva úplně zežloutne až do rezava po postřiku Roundupem, tak je opravdu po ní, a časem se chozením odrolí "do ztracena", i když to žádná krása není. Ale vytrhat jde dobře.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Červík 12. 4. 2007 05:46

Ten jsem také zkoušela, ale je spíš vhodný na cestičky mezi záhony, asi by měl "osobně" problém nacpat ty granulky mezi spáry. :wink:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 4. 2007 11:12

osobne píše:Tak dnes konečně ta tráva na chodníku zežloutla. Přeci jen ten Roundap funguje. Ale výsledek je vidět až po více než 20-ti dnech od aplikace. Zničeho nic to během jednoho dne všechno najednou zežloutlo a uschlo.
:) :) :) /quote]


No hurá, tak obávaný prales nehrozí :mrgreen: Co se týče odstranění suchého plevele, jde krásně shrabat, máte to jedna dvě. Pokud je mezi dlaždicemi, používám takový starší příborový nožík, který nemá ostrou špičku (spíš je takový zaoblený). Je to taky rychlé, nebojte.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků