Jak na krtka

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Trávníkář 29. 11. 2006 16:17

Poradte někdo jak se zbavit krtka.
Trávníkář

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 12. 2006 12:56

Existuje řada rad, jak vypudit krtka ze zahrady, ale ani jedna není stoprocentně účinná. Je třeba vyzkoušet, co pomůže - na každého krtka totiž platí něco jiného :lol:
Několik tipů pro humánní vyhnání krtka z vašeho ráje:
1. Solární odpuzovač krtků
Každých 30 sekund vyšle nízkofrekvenční oscilace, které jsou pro krtky nepříjemné. Nemusíte se obávat, na člověka a domácí zvířata nepůsobí. Jak funguje? Přístroj je napájen integrovaným solárním článkem, který současně nabíjí do něho vložený záložní akumulátor. Uváděný dosah - 30 metrů.
2. Elektronický odpuzovač
3. Výbornou práci odvádí kočka - co takhle pořídit si koťátko? :lol:
4. Citrón, nejlépe čerstvý, vkládat do jejich chodbiček
5. Zelené listy ořešáku královského nastrkáte v co největším množství také do krtkova obydlí, pokud nemáte čerstvé listy, lze použít i suché, ale ve větším množství
6. Krtek nesnáší hluk, vibrace, průvan a zápach. Vezměte starý vysavač, otočte hadici tak, aby nesála, ale foukala, a asi po dobu pěti minut krtkovi pusťte průvan do díry. Jednou nestačí, je třeba opakovat.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.STANDA 1. 12. 2006 13:53

Solární a elektrický odpuzovač mám krtci vesele bydlí vedle něj a často najíždí k němu asi ho chcou vytáhnout ze země.Krtince mám nejvíce pod ořešákem asi jim to listí voní,zahrada sousedí vedle frekventované komunikace docela vysokej hluk a otřes,jsem na kopci prúvanu je tam dost.Nic z těchto bodú nazabírá navíc nám tři kočky na zahradě já sám jsem nakoupil dýmovnice na krtky a nic,tak dávám do každého krtince tabletu naftalínu a strkám do země síru co se zapaluje v sudu na víno ,mám napúl zastrčené lahve od piva aby při prúvanu hučely a nic ztoho nepomáhá krtci se množí dál a dál.No já si myslým že nepomúže asi nic snad dostanou nějakej mor kterej je všechny vyhubí. :cry:
pan.STANDA

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 12. 2006 14:41

Stando, tak to Vám nezávidím. Jste důkazem, že ne vše funguje stoprocentně. Máte superodolné krtky. Pokusím se zjistit další možnosti, jak je ze zahrádky vykázat! :twisted:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 3. 12. 2006 13:45

[quote="Trávníkář"uPoradte někdo jak se zbavit krtka../quote]Takový dotaz tu vidím opravdu nerad. :shock:

Že by duplicitní téma? http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?t=59
Naposledy upravil krtenek dne 3. 12. 2006 18:27, celkově upraveno 1
krtenek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 3. 12. 2006 16:55

U babičky jsme je vyháněli tak, že se do země okolo krtinců napíchaly dráty, na který se nasadila pet lahev dnem vzhůru a naohybalo se to tak, aby se hrdlo v klidu toho drátu nedotýkalo. Jak pofukuje vítr, to klepání se neustále přenáší do půdy a krtek se časem přestěhoval. Na ty odolnější jsme do chodbiček strkali petardy mega. Nejen že to byl dostatečný hluk, ale zasmradilo to celý podzemní systém jako kdysi dymogan. A pak bylo vidět další vstupy do těch jejich chodbiček. Anebo klasiku - sud vody, hadici a proplach. Tu vodu teď na zimu maj nejradši.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strongicek 11. 12. 2006 16:34

Dobrý den, také sháním rady a postupy, které by proti krtkům pomohly. Zatím však mohu jen konstatovat, že pet lahve zpracované jako větrník na kovové tyči se jim, potvorám, moc líbí, od té doby, co jsem je zapíchala, nadělali krtince především okolo nich. Vodu jim pouští táta obden, ale hromádek stále přibývá. Oni klidně hrabou i když stojím opodál a koukám na ně. Asi nezbyde nic jiného než vzít rýč, počkat si na něj, vyšťouchnout a pak ... třeba odnést k sousedům?
Strongicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ceny 15. 12. 2006 14:15

Zdravim,
muzu take prispet jenom z vlastni skusenosti co na nase krtky nepomaha
- zaslapavani hromadek
- pes na zahrade
- prolevani hromadek vodou
- napichane pet lahve na tyci

Tohle by mohlo fungovat, ale mam strach to vyzkouset... ;-)
http://mujweb.atlas.cz/kultura/ybaron/chem.htm

Ceny
ceny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brigy 15. 12. 2006 22:02

Jestli se chceš zbavit krtečka tak mu ušij kalhotky a kup mu autíčko :-)
brigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lastef 16. 12. 2006 12:23

pry je nejlepsi namocit hadřiky do lizolu a nacpad do dir.....druhy den vsechny hadřiky roztahané na zahradš a smrad.Další rada byla petardy do děr .Celý den jsem střilel jako o silvestru a vysledek?Vybouchle petardy vyhrabané z dír tak nevím mamasi krtky ze zasahove jednotky kteří mají tvtdý výcvik
lastef

Odeslat příspěvekod BaTom 19. 12. 2006 12:10

Krtka jde vyhnat jen velmi těžko.Humánní způsoby jsou takřka neučinné.Pro mne je nejúčinnější chytání do speciálních kleští na krtky.Ty jsem koupil v domácích potřebách.Vyžaduje to ovšem trochu taktiky a trpělivosti.Je potřeba najít chodbu,kterou krtek pouze probíhá.Ne tu pod krtinou.Tu odkryju až na dno chodby,na šířku sklapovacích kleští.Kleště nastavím a celou díru přikryju kbelíkem.většinou do druhého dne je krtek chycen.Bohužel většinou to nepřežije.Nevýhodou je ovšem,že opuštěný systém chodeb za čas obsadí jiný krtek a chytání pokračuje.
BaTom

Odeslat příspěvekod mg 20. 12. 2006 22:03

mám dobrou zkušenost s kočičími lejny - zahrabávat do krtčích děr....je to sice humus sbírat kočičince, ale pokud máte kočku doma a používáte takový ten kočičí záchod s kočkolitem, jde to celkem snadno. Výsledky mám zatím 100%, už dlouhodobě zahrada bez krtků
mg

Odeslat příspěvekod marz 21. 12. 2006 09:01

Vem si do ruky rýč, počkej, až vyleze a zbytek si snad domyslíš.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 23. 12. 2006 17:18

Také jsem zkoušel všechno možné, elektroniku, listí, potrolejový hadr. Ze všeho se osvědčily jen dvě metody. První značně drastickou mi předvedl soused. Použil PB lahve a asfaltérského hořáku na pokládání lepenky. Po vehnání plamenu do díry opravdu vyběhl hořící krtek. Na tuto metodu nemám nervy a ostatně krtek je chráněný. Druhá metoda je ryze přírodní. Na zahradě se usadila kuna a ta na krtky platí. Neví že jsou chráněni a tak je celkem bez problémů likviduje. Potíž je v tom, jak si kunu na zahradě udržet, zatím ji podstrojuji a tak se to daří.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 1. 2007 21:21

Je to jednoduché! Potřebujete k tomu auto a hadici od vysavače. Podívete se kde krtek naposledy vyhrabal zeminu, najedete autem, hadici napojíte na výfuk, rozhrnete hromádku, a druhý konec hadice dáte do díry, kde krtek hrabal, nastartujete, trochu přidáte plyn a čekáte. Buď vyleze sám, nebo už nikdy nevyleze. :D
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků