Jak proti holubům?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Heru-ur 10. 6. 2006 12:29

Nemáte někdo nějaký tip/trik jak odolat náletům holubů? Jediný způosb, který jsem na internetu našel, bylo síťování... Neexistuje však i něco jiného? Nějaká rušička, přípravek či tak něco? Děkuju
Heru-ur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jemhadar 10. 6. 2006 15:44

Nasel jsem takove shrnuti, treba pomuze...
jemhadar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vulgar 11. 6. 2006 08:50

to by chtělo nějakou dobrou pušku( dobrá kvalitní vzduchovka která má dobrou ránu stačí) a sednout si někde a střílet.
vulgar

Odeslat příspěvekod Dana 5. 7. 2008 11:08

Vzduchovka se, ale nedá použít na sídlišti. Takže jsme v rybářských potřebách zakoubila prak a v OBI 5 kg drobného štěrku. Stojím na balkoně a pálím po holubech. :-)
Dana

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 7. 2008 16:03

Holuby u nás na vecnici neotravují. Nás otravují vrabci ,ozobávají pupeny třešní ,smrku, zlatice ,sežerou salát hned po nasázení a slepicím žerou žrádlo prostě hrůza.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 7. 2008 16:54

Obírají ze všech pupenů mšice, nezapomeňte, že když je Číňani vyhubili, došlo k hladomoru, který zahubil spoustu lidí. Když občas štípnou do pupenu, je to zdravotní policie.
Ale je fakt, že nemám salát a slepice. A v rodině se slepice vždycky krmí v hrabárně, aby vrabci přišli zkrátka.

Zato v boji holub-dravec jsme vždycky fandili dravcům. Ovšem ty zase řvou, takže nic není bez chyby. Dvakrát propadl světlíkem až do suterénu a ujišťuji vás, že najít na záchodě sokola není běžný zážitek.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 7. 2008 20:09

Kde jste to slyšel že vrabci obírají mšice. To by u nás museli přežráním spadnout ze stromu. Kroucená vrba je plná mšic a žere je pouze sýkora modřinka. Vrabec žere živočišnou potravu jen prvních 14 dní života(nosí ji mláďatům rodiče) pak přechází na rostlinnou potravu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 7. 2008 21:33

Letos jsem je pozoroval na růžích, krmili mladý. A protože je tu několik partají, tak až doteď. Nemůžete je zaměňovat s vysavačem, ale specielně keřové růže, kde se nebojí koček, navštěvovali pořád dokola.
To bych mohl čekat, že rehkové vyďobou mraveniště, protože každý den nalítavají na zeď s mravenčí dálnicí a vyzobávají. A taky ne, prostě pár kousků a dost.
Mně víc vadí špačkové, to jsou hejna, to je pohroma pro ovoce.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 14. 7. 2008 20:41

ja ked som mal na balkone holuby, tak nepomohlo nic, ani plasenie ani CD-cka povesene, ani igelitove tasky, ani doska s klincami.
Bol to des, lebo clovek ked bolo vonku 40°C nemohol ani balkon otvorit ani pradlo susit ani nic, tak doslo rozhodnutie, sice financne narocnejsie ale 100%né. dal som Zasklit balkón!!!
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 7. 2008 20:49

Jo, viděl jsem, jak malá dírka v zábranách jim stačí, jsou to potvory.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 16. 12. 2008 10:29

tak ako na krtkov v záhrade , tak aj na vrabce a holuby sú najlepšie petardy , nestoja mnoho ale účinok 100%
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 12. 2008 19:25

Akorád sousedi z toho nebudou mít radost.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod DerrickRose 26. 5. 2012 14:48

Zdravím.
Mám takový problém. Na balkóně máme velký dřevěný truhlík pro rajčata atd. Jednoho nám tam přiletěl holub, když nám kadil po balkoně tak jsem ho všemožně odháněl, plácal ho tričkem, už jsme myslel že ho přerazím koštětem.
Ale teď sem si všiml že si v tom truhlíku udělal takové malé hnízdečko a v něm si zahřívá dvě vajíčka. No a mě se ho najednou tak zželelo, nemám srdce na to mu ty vajíčka vzít a hodit je z balkonu pryč, on tam tak sedí, koulí těma očima, těší se na ty svoje děcka.
Tak jsem ho nechal ať si tam teda sedí. Jenže teď si říkám. No jo ale až se mu to vylíhne tak mě to tam bude celou noc pípat a co s tím pak?
Nevíte jestli se to třeba vylíhne a neodletí to hned někam pryč? Pak už bych ho tam nepustil, ale vyhazovat mu děcka do popelnice to nevím no...
Je to panelák v Praze.
DerrickRose
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 26. 5. 2012 15:01

Máte dobré srdce :-)) to už se dnes tak nevidí, když už se Vám jich zželelo , asi bych taky neměla srdce je vyhodit, počkala bych až vyvedou mladé a oni pak určitě odletí, překvapuje mně že se nebojí a hnízdí v takové blízkosti lidí, asi si Vás vybral , že jste dobrý člověk O:-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 5. 2012 16:55

Tak to jste udělal dobře, taky bych neměla to srdce je vyhodit, a máte přírodní hnojivo, pro rajčata úplně parádní
hejjar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků