Jak proti holubům?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Heru-ur 10. 6. 2006 12:29

Nemáte někdo nějaký tip/trik jak odolat náletům holubů? Jediný způosb, který jsem na internetu našel, bylo síťování... Neexistuje však i něco jiného? Nějaká rušička, přípravek či tak něco? Děkuju
Heru-ur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jemhadar 10. 6. 2006 15:44

Nasel jsem takove shrnuti, treba pomuze...
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vulgar 11. 6. 2006 08:50

to by chtělo nějakou dobrou pušku( dobrá kvalitní vzduchovka která má dobrou ránu stačí) a sednout si někde a střílet.
vulgar

Odeslat příspěvekod Dana 5. 7. 2008 11:08

Vzduchovka se, ale nedá použít na sídlišti. Takže jsme v rybářských potřebách zakoubila prak a v OBI 5 kg drobného štěrku. Stojím na balkoně a pálím po holubech. :-)
Dana

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 7. 2008 16:03

Holuby u nás na vecnici neotravují. Nás otravují vrabci ,ozobávají pupeny třešní ,smrku, zlatice ,sežerou salát hned po nasázení a slepicím žerou žrádlo prostě hrůza.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 7. 2008 16:54

Obírají ze všech pupenů mšice, nezapomeňte, že když je Číňani vyhubili, došlo k hladomoru, který zahubil spoustu lidí. Když občas štípnou do pupenu, je to zdravotní policie.
Ale je fakt, že nemám salát a slepice. A v rodině se slepice vždycky krmí v hrabárně, aby vrabci přišli zkrátka.

Zato v boji holub-dravec jsme vždycky fandili dravcům. Ovšem ty zase řvou, takže nic není bez chyby. Dvakrát propadl světlíkem až do suterénu a ujišťuji vás, že najít na záchodě sokola není běžný zážitek.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 7. 2008 20:09

Kde jste to slyšel že vrabci obírají mšice. To by u nás museli přežráním spadnout ze stromu. Kroucená vrba je plná mšic a žere je pouze sýkora modřinka. Vrabec žere živočišnou potravu jen prvních 14 dní života(nosí ji mláďatům rodiče) pak přechází na rostlinnou potravu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 7. 2008 21:33

Letos jsem je pozoroval na růžích, krmili mladý. A protože je tu několik partají, tak až doteď. Nemůžete je zaměňovat s vysavačem, ale specielně keřové růže, kde se nebojí koček, navštěvovali pořád dokola.
To bych mohl čekat, že rehkové vyďobou mraveniště, protože každý den nalítavají na zeď s mravenčí dálnicí a vyzobávají. A taky ne, prostě pár kousků a dost.
Mně víc vadí špačkové, to jsou hejna, to je pohroma pro ovoce.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 14. 7. 2008 20:41

ja ked som mal na balkone holuby, tak nepomohlo nic, ani plasenie ani CD-cka povesene, ani igelitove tasky, ani doska s klincami.
Bol to des, lebo clovek ked bolo vonku 40°C nemohol ani balkon otvorit ani pradlo susit ani nic, tak doslo rozhodnutie, sice financne narocnejsie ale 100%né. dal som Zasklit balkón!!!
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 7. 2008 20:49

Jo, viděl jsem, jak malá dírka v zábranách jim stačí, jsou to potvory.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 16. 12. 2008 10:29

tak ako na krtkov v záhrade , tak aj na vrabce a holuby sú najlepšie petardy , nestoja mnoho ale účinok 100%
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 12. 2008 19:25

Akorád sousedi z toho nebudou mít radost.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod DerrickRose 26. 5. 2012 14:48

Zdravím.
Mám takový problém. Na balkóně máme velký dřevěný truhlík pro rajčata atd. Jednoho nám tam přiletěl holub, když nám kadil po balkoně tak jsem ho všemožně odháněl, plácal ho tričkem, už jsme myslel že ho přerazím koštětem.
Ale teď sem si všiml že si v tom truhlíku udělal takové malé hnízdečko a v něm si zahřívá dvě vajíčka. No a mě se ho najednou tak zželelo, nemám srdce na to mu ty vajíčka vzít a hodit je z balkonu pryč, on tam tak sedí, koulí těma očima, těší se na ty svoje děcka.
Tak jsem ho nechal ať si tam teda sedí. Jenže teď si říkám. No jo ale až se mu to vylíhne tak mě to tam bude celou noc pípat a co s tím pak?
Nevíte jestli se to třeba vylíhne a neodletí to hned někam pryč? Pak už bych ho tam nepustil, ale vyhazovat mu děcka do popelnice to nevím no...
Je to panelák v Praze.
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 26. 5. 2012 15:01

Máte dobré srdce :-)) to už se dnes tak nevidí, když už se Vám jich zželelo , asi bych taky neměla srdce je vyhodit, počkala bych až vyvedou mladé a oni pak určitě odletí, překvapuje mně že se nebojí a hnízdí v takové blízkosti lidí, asi si Vás vybral , že jste dobrý člověk O:-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 5. 2012 16:55

Tak to jste udělal dobře, taky bych neměla to srdce je vyhodit, a máte přírodní hnojivo, pro rajčata úplně parádní
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 5. 2012 20:29

Když už jste tam toho holoubka nechal, tak ted už je přeci nevyhodíte. No chviličku to budete muset vydržet, hnedka po vylíhnutí určitě neodletí, ale budou krásní až budou růst.Rodiče se o ně budou starat,to bude hezčí než televize.U nás se líhnou sýkorky a ráda se dívám,jak jim nosí jídlo.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 26. 5. 2012 23:03

Dík za dobré srdce :eh
Tak my máme s přítelkyní dva psy, potkana, křečka, králíka. Něčím se to v té Praze musí zpestřit.

Mě jde o to jestli to pípá, nebo jestli to nějak ruší ti menší holubové. Spávám u otevřeného okna teď v tom teple a kdyby mě to tam mělo celou noc pípat tak nevím nevím...

Obrázek
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 27. 5. 2012 07:19

Oni určitě v noci také spí :-)) a budete když tak ranní ptáčata ;-) , když jsem byla mladší a bydlela jsem u rodičů, každý večer jsem usínala za kvákotu žab a to byl rachot 8-D ....
já si myslím , že holubi dělají spíš binec(trus) ale zvukově že to nebude tak hrozné :-)
Jinak když vidím tu fotku , tak ty vajíčka by snad nikdo neměl srdce vyhodit :love:
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 5. 2012 09:10

Tak já ten kvákot žab úplně miluju, krásně se mi při něm usíná.Už tu na foru byl také jeden co se ptal, jak ty žáby zlikvidovat. Hlavně, že si udělal na zahradě vodní nádrž a nešnášel přírodu. No co k tomu dodat. :oboze :oboze Dericku kupte jim nějaké holubí krmení a dejte tam i vodu někde poblíž, budou to potřebovat pro mládata.Je vidět, že zvířata můžete,když je i máte doma a to my všichni také. :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 5. 2012 21:34

Holubi vrkají, rozhodně nebudou potichu přes den.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 5. 2012 12:12

kejki no coto chceš aby ta vajíčka skončila v popelnici?? :pozor :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 31. 5. 2012 15:10

Né jako může si dělat co chce, já ho nevyhodím. To bych mu neudělal. Díval sem se na youtube a vypadá to že ty mláďata jsou celkem klidné...
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 6. 2012 18:36

Derricu už se těším, až sem dáš foto mláďat :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 9. 6. 2012 22:14

Zatím nic, ale mělo by to už přijít podle toho co jsem vyčetl na internetu. Holub na tom sedí i v bouřce, odhodlaný taťka (nebo mamka)...
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 10. 6. 2012 06:13

Máte to místo televize , že 8-D
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 6. 2012 13:27

Tak budem muset počkat :hm :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 12. 6. 2012 18:56

Obrázek

Tak dneska se narodili :) Nepípá to zatím ...
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 12. 6. 2012 19:16

Tak je pěkně vítáme na svět :love: :-)) to jsou holátka :-))
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 6. 2012 19:37

No to je krááááása...nikdy jsem neviděla holoubátka :tleskani :tleskani :tleskani ,na čem si to hnízdečko udělaly :hm :hm :shock: :?:
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 12. 6. 2012 20:21

Máme na balkonu takové velké truhly dřevěné na rajčata atd. Tak v rožku jednoho z těch truhlíků. Akorát nevím čím taťka holub přemýšlel, protože si vybral roh kam zrovna prší. Ale asi mu to nevadí. Nehne se z místa a zahřívá...Jen na vyfocení jsem ho musel odehnat :)
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 13. 6. 2012 06:03

To je asi táta holub na mateřský a máma holubice někde "lítá" nééé :-P 8-D 8-)
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 6. 2012 18:35

Huráááá jsou na světě :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani 8-D já tu včera nebyla, tak koukám až dneska.Tak tedka koupit nějaké krmivo pro holuby a pomoct jim trošku s krmením, moc moc se přimlouvám.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 16. 6. 2012 22:33

Docela rychle rostou. Dnešní foto.
Obrázek
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 17. 6. 2012 06:13

To teda :hm už je vidět podle zobáčku , že je to holub
Mně se líbí název tohoto vlákna "Jak proti holubům?" a přitom se tady z toho radujem jak holoubkove rostou 8-D , hlavně vy jste hodní , že jste je tam nechali ;-) :love:
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 17. 6. 2012 17:29

Jelikož to nedělá vůbec žádný zvuk a ani nám to nekadí po balkoně, není důvod je tam nenechávat :)
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 6. 2012 08:41

Opravdu rostou jako z vody, za chvilku jich bude plné hnízdo :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani .U nás za plotem kdysi byla planá třešen, tak jsme tam dali budku.No jak jinak se do ní nastěhoval špaček a měl jen jedno mládě :nenapadne .Bylo už tak velké až to vypadalo, že se tím otvorem ani neprotáhne a budem to muset nějak zvětšit. Rodiče ho pořád lákali ven a najednou frk a byl v čudu. 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 18. 6. 2012 20:21

Krásně rostou 8-D
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 28. 6. 2012 14:04

Chytají barvu
Obrázek
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 6. 2012 14:54

Pěkné, :tleskani :tleskani jak nám krásně rostou za chvilinku budou velké.Dík za foto.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 28. 6. 2012 15:09

Už jsou zase větší klukánkove holubí , nebo holčičky :hm ;-) díky :-))
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 10. 7. 2012 20:30

Obrázek

Teď procházejí procesem "jak se dostat z balkonu pryč".
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 7. 2012 22:11

Pěkní.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 11. 7. 2012 08:59

Krásní holoubkové, jste zlatí, že jste je nechali vyrůst :love: :-)) :tleskani :tleskani :tleskani
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 7. 2012 10:18

Tak vida to už jsou krasavci, brzo se s váma rozloučí.Je to radost je takhle dochovat. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 15. 7. 2012 23:30

To ani není možné,že tak rychle rostou..... :shock: ..nádhera :tleskani :tleskani :tleskani ....díky za krásné fotky a za to, že mohli u Vás vyrůst,dík :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DerrickRose 19. 7. 2012 19:13

Takže mám tady konec příběhu. Od chvíle co začali být tak nějak samostatní a naučili se jakž takž létat, musel jsem jim dát jasně najevo že mají letět pryč. Každou chvíli sem chodil na balkon a rušil je až do chvíle, než odletěli nadobro.
A to z toho důvodu že když rodičové uviděli jak sem jim to povedlo, přeletěli na druhý konec balkonu a tam nakladli další vajíčko. Jelikož to kolem truhlíků už začalo vypadat hodně "záchodově", byl sem nucen se skřípěním zubů "konat".
Jako bylo mě to proti srsti, ale když už jsme tady měli celkem 4 holuby, představa že si tady založí nikdy nekončící rodinnou tradici mě celkem děsila.

Celkově ale akce dobrá a přeju vám čtyřem hezký život :)
DerrickRose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 7. 2012 08:04

No škoda, mohli jsme mít pokračování,ale chápu že je to otrava.Tak aspoň jeden vrh,také jim přeji dlouhý život. :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 20. 7. 2012 19:25

Udělali jste maximum :love: , nejste chovná stanice...
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 26. 8. 2012 12:20

Díky za krásný příběh :tleskani :tleskani :tleskani ,se šťastným koncem :love:
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 10. 6. 2018 14:17

DerrickRose píše:Takže mám tady konec příběhu. Od chvíle co začali být tak nějak samostatní a naučili se jakž takž létat, musel jsem jim dát jasně najevo že mají letět pryč. Každou chvíli sem chodil na balkon a rušil je až do chvíle, než odletěli nadobro.
A to z toho důvodu že když rodičové uviděli jak sem jim to povedlo, přeletěli na druhý konec balkonu a tam nakladli další vajíčko. Jelikož to kolem truhlíků už začalo vypadat hodně "záchodově", byl sem nucen se skřípěním zubů "konat".
Jako bylo mě to proti srsti, ale když už jsme tady měli celkem 4 holuby, představa že si tady založí nikdy nekončící rodinnou tradici mě celkem děsila.

Celkově ale akce dobrá a přeju vám čtyřem hezký život :)

Vzhledem k tomu, že jste je s takovou péčí nechal vyvést mladé, už se jich a jejich trusu nezbavíte ani v budoucích letech. Oni si to dobře budou pamatovat. A té paní, která Vám doporučila krmivo bych ukázala náš balkon, aby jí došlo, jaká je ..... dosaďte si jakékoliv sprosté slovo. Boj s holuby je únavný, neustálé vymýšlení zábran, vyhazování hnízd a vajec... Neustále uklízíme trus, vytíráme, pokládáme vše igelity...... Ať si to tady všichni diskutující vyzkouší, chci pak to nadšení pro holuby vidět.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod důchodce 23. 6. 2018 17:10

No, za mého mládí se holoubata pekla s nádivkou. Pravda moc masa na nich nebylo, bylo třeba víc brambor. Ale jiný kraj, jiný mrav.
důchodce

Odeslat příspěvekod Žak 29. 6. 2018 15:30

Nejvíc masa má holoubě v době, kdy je zcela opeřeno, ale zároveň má na hlavě ještě asi 5antének chmýru :-D ! To je čas, kdy ho rodiče vystavují první dny předlétací hladovce. Do nádivky nezapomeňte přidat hrst nadrobno nasekané petrželové natě a bohatě másla-to je pak mana nebeská !!
Žak