Jak odplevelit neudržovanou zahradu

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 2. 2017 15:53

Souhlasím, řešil jsem to podobně. Opakovaně jsem sekal, mulčoval a do toho jsem vysel trávu. Výsledek je vznikající trávník, který v části pozemku již zcela vytlačil pýr, neroste tam ani kopřiva ani bodlák. Místy se objevuje pampeliška. Nechtěl jsem používat chemii.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 6. 2017 16:27

Koupili jsme s manželkou 4500 m2 zahradu a ta byla ve stejné stavu asi jako Vaše.Vzal jsem benzinový křovinák a vyšší rostliny jsem uřezalNevím jestli máte ve Vašem okolí firmu která se zabývá zahradnictvím.Tam totiž mají frézu s použitím na traktor a ta Vám přejede pozemek do hloubky cca 10-15 cm a veškeré plevelné rostliny rozemele tak že je můžete shrabat hráběmi.Určítě se to vyplatí.Chtěl jsem to udělat bez mechanizace,ale opravdu to nejde.Ta rozloha mě stála 2000 Kč a byla hotova za 3 hodinya já bych to dělat měsíc-.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trávníkář 6. 8. 2017 21:02

Je to tak, když se to udělá mechanicky pořádně, musí to fungovat. Vypalovat, to bych se bál. Držím palce.
Trávníkář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 9. 8. 2017 03:45

Mohu potvrdit, mechanická péče je skutečně nejúčinnější. Pravidelné sekání alespoň jednou měsíčně vyřeší všechny palčivé problémy s plevelem. Na místech, kde je tráva a cokoli zeleného nežádoucí, aplikuji směs soli, octa a jaru (poměr 1kg soli + 3l octa 8% + zhruba 3dcl libovolného saponátu na doplnění do celkových 4l roztoku). Uvedená směs není jedovatá, jsou to vlastně potraviny a ekologicky odbouratelné látky. Stačí postříkat listy a sluníčko udělá zbytek. Všechno zavadne a uschne. Pak zase vyroste nová generace zeleně, ale stačí další postřik a rostlinky se tím postupně vyčerpají a konečná. Konečná i pro slimáky. Vypalování je jak známo zakázáno a v současném suchu i nebezpečné.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 8. 2017 14:43

Potraviny jo, ale té soli by měla stačit půlka. A na žebříček, jitrocel a pryskyřník sekání nefunguje.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trávníkář 29. 8. 2017 22:36

S tou solí si taky nejsem jistý, jestli to nějak dlouhodobě neškodí. Já na okrajích zahrady u plotu používám totální herbicid http://gardencentre.cz/produkt/herbicid-roundup-aktiv-1l/, a totálně tam všechno zničí, což potřebuji :-).
Trávníkář

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 9. 2017 12:26

Glyfosát se dá koupit i levněji než v Roundupu - https://www.agromanual.cz/cz/pripravky/ ... e-glyfosat
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků